Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Adıyaman Şanlıurfa Gaziantep Turu2 GECE 3 GÜN | 29 Mayıs
Pegasus Havayolları ile 2 gece 3 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Adıyaman Şanlıurfa Gaziantep Turu
Ulaşım
Vize

TUR PROGRAMI

1. Gün: Atatürk barajı-Adıyaman-Tanrılar Dağı Nemrut-Güneşin Batışı

Sabah 03:45 Ataköy Olimpiyat Evi (Sinan Erdem spor salonu önü), 04:00 Mecidiyeköy katlı otoparkı önü, 04:30 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareket ile Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus 06:30 uçağıyla yaklaşık bir saat yirmi dakikalık yolculuğun ardından Şanlıurfa Gap Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan, gövdesindeki bazalt maddenin 1919 metre yükseklikte eski bir volkanik dağ olan Karadağ'ın eteklerinden getirilen Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı birde rehberimiz tarafından dinlerken baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz. Atatürk barajı gezimiz sonrasında Adıyaman’a varıyor ve burada Minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve Eski Kale gezilerini yapıyor ve 2150 mt. Yükseklikteki Nemrut Dağına çıkıyoruz. Tanrı kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görerek bir yandan akşam Güneşin Batışını izliyor bir yandan da şirketimizin ikramı olan Süryani şaraplarını yudumluyoruz ve daha sonra tekrar minibüslerimize binerek otelimize ulaşıyoruz.
Konaklama: Antiochos Otel / Adıyaman
Günün Restoranı ve Lezzeti: Adıyaman Sofra Restoran, Adıyaman tava kebabı (Ekstra)
Alışveriş Noktaları: Nemrut Dağı heykel koleksiyonu,puşi


2. Gün: Göbeklitepe-Şanlıurfa müzesi-Şanlıurfa-Balıklı Göl-Harran-Sıra Gecesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından dünyanın ilk tapınağı olan günümüzden 12 bin yıl önce inşa edilmiş Göbekli Tepe’ye gidiyoruz. Stilize edilmiş insan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları, hayvan tasvirlerinin kayaların üstüne işlendiği alanları incelerken belkide şimdiye kadar bildiğimiz tüm tarihi gözden geçirmemiz gerekecek. Göbeklitepe ören yerini rehberinizin anlatımları ile tanıdıktan sonra peygamberler şehri Şanlıurfa’ya varıyoruz.2015 Mayıs ayında açılan Türkiyenin en büyük müzesi özelliğine sahip olan Şanlıurfa müzesi kompleksinde Göbeklitepe ve eski çağ yaşamlarına ait canlandırmalar ile Edessa mozaik alanlarını rehberimizin anlatımları ile tanıyoruz. Ardından Balıklıgöl alanına ulaşıyoruz.Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi…
Konaklama: Hilton Garden İnn / Şanlıurfa
Günün Restoranı ve lezzeti: Mardin Kaburga Sofrası, içli köfte, kaburga (Ekstra)
Alışveriş Noktaları: Mardin Telkari, Urfa isot, yöresel dokumalar
Sıra Gecesi: Otantik Sıra Gecesi mekânında. 10 kişilik müzisyen ekip ile çiğ köfte, ayran, şıllık tatlısı, meyve (Ekstra 50 TL)


3. Gün: Halfeti-Siyah Gül-Kelaynak Kuşları-Gaziantep-Zeugma-Sedef Kakma

Sabah saatlerinde otelimizde Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fırat nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Burada Birecik Baraj Göl’ü üzerinde bir saat süren tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, tarihi mağara evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Buradan Birecik’te dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan Kelaynak kuşlarını görüyoruz. Ardından Nizip üzerinden güneydoğunun sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep’e ulaşıyoruz. Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan Gaziantep Kalesi, sonrasında Medusa Cam Eserleri Müzesi, bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan Çarşılar ve Sedef Atölyeleri gezilerinin ardından, bölgenin en eski kahvesi olan Tahmiz Kahvesinde vereceğimiz mola sonrası Gaziantep havalimanına gidiyoruz.Pegasus 20.30 uçağıyla İstanbul'a dönüyoruz. Alanda bizleri bekleyen servis araçlarımıza binerek sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.
Günün Restoranı ve lezzeti: İmam Çağdaş, Ali Nazik Kebabı, Antep lahmacunu, havuç dilimi baklava (Ekstra)
Alışveriş Noktaları:Özhitit sedef kakma, Antep fıstığı, Gaziantep çarşılarında yemeni, yöresel baharatlar


Tura Dahil Olan Hizmetler

• 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
• Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
• Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
• Müze ve ören yeri girişleri
• Mercedes marka araçlar ile ulaşım
• Otobüs içi ikram ve hizmetleri
• Güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
• Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter ya da Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Öğle yemekleri
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Özel harcamalar
• Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler.

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
649.00 TL
29.05.2020
2 GECE 3 GÜN