1. Gün: İSTANBUL - MİAMİ

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 10:30’da buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nın TK 0077 sayılı seferi ile 13:30’de Miami’ye uçuş. Yerel saatle 19:30’da varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


2. Gün: MİAMİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  yarım gün panoramik şehir turu. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Miami Beach, Ocean Drive, Art Deco, Brickell Avenue, Miami Limanı, Bal Harbour, Coconut Grove, Coral Gables, Tarihi Biltmore oteli, Bayside, Kübalı göçmenlerin oturdukları ve vatan hasreti çektikleri için oluşturdukları büyük bir mahalle olan Küçük Havana yer almaktadır. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü markaların mağazalarının fabrika satış fiyatlarıyla yer aldığı Sawgrass Outlet alışveriş turuna katılabilirler, yaklaşık 5 saat sürecek alışveriş turumuzun ardından, konaklama otelimizde.


3. Gün: MİAMİ (KEY LARGO)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Florida’da bulunan en uzun ada olan  Key Largo turumuza katılabilirler (Ekstra tur- katılım ücreti 100 $). Turumuzda, 600’den fazla çeşitli balık türünün yaşadığı sularda balık tutabilir, muhteşem doğa içerisinde etrafta gezinen sincaplarla dahi oynayabilir ve Florida Keys bölgesinin ilk ve en büyük adasıyla tanışabilirsiniz.  Turumuzun ardından otele dönüş, konaklama otelimizde.


4. Gün: MİAMİ – ORLANDO -MIAMI

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, tüm gün serbest zaman. Bugün rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kennedy Space Center’ı ziyaret edeceğiz. ABD’nin uzay araştırmaları esnasında ürettiği araçların, füzelerin ve füze rampalarının halka sergilendiği bir park niteliğindedir. İçerisinde Uzay mekiklerinin hazırlandığı özel hangarı, fırlatma rampalarının ve de Apollo programının aya seyahat etmiş olan bir roketinin fırlatma esnasındaki canlı simülasyonunu kontrol odasından izleyebileceğiniz ve 100 metre uzunluğundaki gerçek Apollo roketini ayrıntılarıyla yakında inceleme fırsatını bulabilirsiniz. Ardından özel otobüsümüz ile yaklaşık 4 saat sürecek bir yolculuk ile Orlando’ya varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Kennedy Space Center Turu: 150 USD


5. Gün: MİAMİ- CAYMAN ADALARI- HAVANA

Sabah kahvaltımızın ardından havalanına transfer.Miami Havaalanında bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Grand Cayman havayolları ile saat 11.30 da hareket.12.00 da Grand Cayman a varış.13.20 de Grand Cayman adasından hareket.15.20 de Küba nın başkenti Havana ya varış.Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası alanda bizleri bekleyen otobüsümüz ile Havana şehir turunu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuzda Unesco'nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehri olan Havana'da, Capitanes Generales Müzesini, Devrim Meydanı, Katedral Meydanı, armas Meydanı, Morro Kalesi, Malecon, Ernest Heminghway'in gittiği barlar sokağı, Floridita, La Bodeguita Del Medio görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman.Tur sonrası otelimize transfer.Konaklama otelimizde.

 


6. Gün: HAVANA (VINALES- PINAR DEL RIO)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Bu gün rehberiniz dileyen misafirlerimiz için  ekstra Vinales ve Pinar Del Rio turu düzenled.Turun katılım ücreti kişi başı 95 € . Havana’dan 200 km uzaklıkta olan Küba’nın bahçeleri diye adlandırılan yörede tütün plantasyonu ve köydeki rastgele seçilecek bir aile ziyaret edilir. Puro fabrikaları ve likör fabrikasını ve Vinales Vadisine yolculuğumuzda Los Jazmines’ten mola sırasıda Mogotes’leri seyredilebilinir. Öğle yemeğiniz yerel bir restaurantda alınacaktır. Yemek sonrası “Cueva del Indio” mağarayı ziyaret ve mağaranın içinden geçen nehir ile sandal gezisi ve Viñales’de “Mural de la Prehistoria” denilen tarih öncesine dayanan duvar çizim ve resimlerini göreceğiz. Turun ardından otelimize dönüş. Arzu eden misafirlerimiz  ekstra yapılacak olan Club Habana turuna katılabilirler. Aksam yemegimizi Kuba muzik ve danslari ile yiyecegimiz turumuz sonrasi otelimize dönüş.Geceleme otelimizde.


7. Gün: HAVANA – CIENFUGOS- TRINIDAD

 Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Montemar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerinin görülebileceği Cienfuegos şehri üzerinden Trinidad’a hareket. Panoramik Cienfuegos şehir turu. Tur sırasında tarihi Tomas Terry Tiyatrosu, harika manzarası ile De Vale Sarayı görülecek yerler arasındadır. Lokal bir restaurantda alacağımız öğle yemeğinin ardından  Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Trinidad’a hareket ve panoramik şehir turu. Ünlü Romantizm Müzesi ve Cantero Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


8. Gün: TRINIDAD- VARADERO

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Santa Clara üzerinden Küba’nın diğer turistik şehri Varadero’ya hareket ediyoruz. Yol üstünde Küba’nın yakın geçmişine damga vuran Che Guevera'nın mezarının bulunduğu Villa Clara’yı ziyaret edeceğiz. Lokal bir restaurantda alacağımız öğle yemeğinin ardından Varadero'ya hareket. Otelimize varış ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


9. Gün: VARADERO

Sabah kahvalti sonrasi deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartmanız için serbest zaman. Geceleme otelimizde.


10. Gün: VARADERO – HAVANA – CAYMAN ADALARI- MİAMİ

 Sabah kahvaltımızın ardından Havana havaalanına transfer.Bagaj ve bilet işlemleri sonrası 15.20 de Cayman havayolları uçuşu ile Cayman adalarına hareket. 16.20 de Grand Cayman a varış.17.45 de Cayman dan hareket. 18.15 de Miami de.Miami de gümrük ve bagaj işlemleri sonrası otelimize transfer.Konaklama otelimizde


11. Gün: MİAMİ – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. 12.00 da odalarımız boşaltılması.17.00 da havaalanına transfer. Check-in işlemlerin ardından saat 21:30’da Türk Hava Yolları’nın TK0078 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 16:30’da olacak. Turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yolları ile İstanbul / Miami – Miami/ İstanbul ekonomi sınıf uçuşlar
• Cayman Havayolları ile Miami – Grand Cayman- Havana / Havana – Grand Cayman- Miami ekonomi sınıfı uçuşları
• Miami – Havana – Trinidad – Varadero da 4 yıldız oda kahvaltı konaklama
• Programda belirtilen tüm konaklamalar ve çevre gezileri
• Programda belirtilen tüm transferler.
• Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Amerika vizesi 240 $
• Küba vizesi 60 $
• Programda belirtilen extra turlar
• Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
    Tur Hareket Tarihleri:

    1.Ek Bilgiler

    2.İptal Şartları

    3.Vize Bilgileri

    HER İKİ ÜLKEYE DE VİZE GEREKMEKTEDİR.