Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Amsterdam Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

AMSTERDAM

 Kuzey Avrupa nın eğlence ve kültür şehri dünyaca ünlü Amsterdam Hollanda nın hem başkenti hem de 17 milyon nüfusu ile en büyük şehri.Şehir özellikle kanalları ve köprüleri ile masalsı bir güzelliğe sahip.12.yy da Amstel ırmağı kenarında bir balıkçı kasabası olarak kurulan şehir in adı  Amstel ırmağı üzerine kurulu su bendinden gelmektedir.

 

FESTİVALLER VE MÜZELER  KENTİ AMSTERDAM:

 

 Amsterdam Kuzey Avrupa nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden bir tanesidir.Yıllık 5 milyonun üzerinde turist çeken şehir tam bir müze cennetisir.Müze severler için özellikle Rijiksmuseum ve Van Gogh müzesini tavsiye ederiz.Bunun dışında ise Amsterdam tarih müzesi, Rembrandthui, Madame Tussauds ve Tropenmuseum diğer tavsiye edeceğimiz önemli müzeler olacak. Amsterdam turisttik cazibesinin yanı sıra tam bir festival başkentidir. Özellikle ekim ayının ortasında gerçekleştirilen Amsterdam Dance Event, Kasım ayı son haftasında yapılan Uluslar arası Belgesel Film Festivali, 30 nisan tarihinde kutlanılan Kraliçe günü,Temmuz ayı sonlarında gerçekleştirilen ve Dünya nın en büyük Hip Hop sanatçılarının performanslarını sergilediği  Oosterpark  ve Temmuz ayının ikinci haftası başlıyan ve 4 gün süren moda meraklılarının kaçırmaması gereken Westermarkt festivaller şehri Amsterdam da yer  belli başlı etkinliklerdir.

 

AMSTERDAM   ŞEHRİNDE   ULAŞIM:

Dünya nın 65 farklı ülkesinden gelen göçmenler ile tam bir kültür mozaiği yaşayan şehir de ana ulaşım aracı bisiklet.Amsterdam şehrinde 1 milyon da fazla bisiklet vardır.Bisiklet yolları ve bisiklet park alanları şehrin her yanında mevcuttur.Amsterdam turunuzda belediyenin bisiklet parklarında kredi kartınızla bisiklet kiralayıp şehri keşfe çıkabilirsiniz.

Bisiklet dışında şehirde 4 adet metro hattı bulunmaktadır.Şehirde bir çok alan araç trafiğine kapatılmıştır.Ulaşım metro dışında tramvay ve otobüsler ile sağlanmaktadır.Günlük alacağınız ulaşım kartları ile şehrin dötbir köşesine ulaşmanız hem ekonomik hem de rahat olacaktır. Kent in diğer bir özelliği ise su kanallarıdır.Kanallar içerisinde tekne gezintisi yapabilir kenti başka bir açıdan gözlemleyebilirsiniz.Kanallar kenarında bulunan bölgeye özgü Amsterdam evlerini fotograflamayı unutmayın.

 

AMSTERDAM DA EĞLENCE :

 

 Amsterdam gece hayatı Kuzey Avrupa şehirleri arasında en ünlüsüdür. Şehir de ki gece kulüpleri ve eğlence sabaha kadar sürmektedir.Özellikle Kırmızı Fener Sokağı turistlerin ziyaret ettikleri bölgedir.Dam meydanı ve Kalverstraat caddesi bölgesindeki gece kulüpleri ve diskolar turistler tarafından tercih edilir.Güvenlik probleminin minimum yaşandığı şehir de Mazzo, Escape, Panama Club, Power Zone, Paradiso belli başlı gece kulüpleridir.

 

AMSTERDAM TURLARI 

 

Amsterdam Turlarında gezilecek yerleri şöyle sıralayabiliriz, Dam Meydanı; Amsterdam’ın merkezinde bulunan şehrin en hareketli meydanıdır. Kraliyet Sarayı, Nieuwe Kerk, Ulusal Anıt ve Madame Tussauds Müzesi gibi ünlü yapılar da meydanın etrafında yer almaktadır, Kraliyet Sarayı; Dam Meydanı’nda yer almaktadır. Belediye binası olarak inşa edilen saray, günümüzde de Hollanda Kraliyet Ailesi tarafından resmi törenlerde kullanılmaktadır, Nieuwe Kerk; Amsterdam’ın ikinci cemaat kilisesidir ve 14. yüzyılda inşa edilmiş olan kilise tarih boyunca birçok kez tadilat geçirilmiştir. Kilise günümüzde sergilere ev sahipliği yapmaktadır, Anne Frank Huis; II. Dünya Savaşı’nda Anne Frank ve ailesinin iki yıl boyunca saklandığı evin müzeye dönüştürülmüş halidir. Müze, küçük Anne ve ailesi, Van Pels ailesi ve Fritz Pfeffer’in Nazilerden saklandığı günlerin anısına yapılmıştır, Beginjhof; Amsterdam’ın en güzel ve önemli yapılarından bazılarına ev sahipliği yapan şehrin önemli avlusudur. Het Houten Huis adlı şehrin en eski evi de burada yer almaktadır, Van Gogh Müzesi; Şehrin en önemli müzelerinden biri. Dünyanın en kapsamlı Van Gogh koleksiyonu, sanatçının kardeşi Theo tarafından düzenlenmiş olup bu müzede sergilenmektedir, Kırmızı Fener Caddesi; Amsterdam’daki en sıradışı yerlerden biridir ve dünyanın en ünlü genelev turizm merkezlerinden biri olan bölgede onlarca eğlence mekanı  ve dükkanlar yer almaktadır, Amsterdam Tarih Müzesi, Spui; Amsterdam’ın en hareketli ve eğlenceli meydanlarından biridir. 18 Numara’da yer alan Cafe Hoppe, Amsterdamlılara 1670 yılından beri hizmet veren önemli bir yerdir. Meydanın ortasında Küçük Sevgili adlı heykel yer almaktadır, Vondelpark; Amsterdam’ın en geniş ve en popüler parkıdır. Parkta 100 tür ağaç, geniş bir yerel veya ithal bitki türü ve orkestra sahnesi, gül bahçesi, birçok ev kuşuna ev sahipliği yapan göller ile küçük akarsular bulunmaktadır, Madame Tussauds Müzesi; Dünyaca ünlü balmumu müzesi olan yerin Amsterdam şubesi kentin merkezindeki Dam Meydanı’nda yer almaktadır.

Amsterdam Turlarında görülecek olan ilginç yerlerin arasında bir de The Amsterdam Dungeon bulunuyor.  Zindan ve zindan yaşamının gösterildiği müzede şehrin 500 yıllık karanlık tarihi 11 gösteri, 7 aktör ve 1 korkunç tecrübe ile günümüze gelmektedir, Torture Müzesi; Türkçe karşılığı ile İşkence Müzesi olan yerde genellikle basılı belgeler üzerinden sunum yapan müzede birçok Orta Çağ işkence aleti ve bir giyotin görmek mümkündür. 


AMSTERDAM DA YEMEK KÜLTÜRÜ:

 

 Dünya nın bir çok ülkesinden göçmen alan Amsterdam da yemek konusunda da kültür mozaiği yaşanmaktadır.Farklı dünya mutfaklarını bulabileceğiniz Amsterdam restoranların dan size önerebileceğimiz birkaç isim;

 

Restaurant De Kas  

Kamerlingh Onneslaan 3, 1097 Amsterdam

 

Restaurant Loetje

Johannes Vermeerstraat 52, 1071 Amsterdam

 

Restaurant Toscanini

Lindengracht 75, 1015 Amsterdam

 

Restaurant RED

Keizersgracht 594, 1017 Amsterdam