Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Baltık Başkentleri Turu6 GECE 7 GÜN | 14 Mart
Türk Havayolları ile 6 gece 7 gün
599.00 €
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Baltık Başkentleri Turu
Ulaşım
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: ISTANBUL – TALLINN

Siz değerli misafirlerimizle Istanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinde Gezigen Turizm kontuarı önünde saat 06:00’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 08:05’te Türk Havayolları’nın TK1423 sefer sayılı uçuşu ile Estonya’nın Başkenti Tallinn’e hareket ediyoruz. 11:05’te varışımıza istinaden şehir turumuz için bizi bekleyen özel otobüslerimiz ile alandan hareket. .  En iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehirinde, UNESCO’nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Büyük Prens Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz ve Toompea Kalesinin de bulunduğu Toompea Tepesi’nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğraflarını çektikten sonra Kutsal St. Nicholas Kilisesi’ne geçiyoruz.  Akşam rehberimiz eşliğinde şehri keşfetmeye devam ederken Tallinn’in en güzel restoranlarında  rezervasyon imkanı yakalıyoruz. Geceleme otelimizde.


2. Gün: TALLINN

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Rocca Al Mare turumuz başlıyor. (40 eur) Avrupa’da sayısı az olan açık hava müzelerinden birisi olma özelliği taşıyan Rocca–Al-Mare turunda 18. yy Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açıkhava müzesi, 18.yy dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi, köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya’nın geçmişine tanıklık edeceğiz. Birbirinden farklı evlerde, eski dönem Estonyalılar’ın yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Turumuzun ardından şehir merkezine geri dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Viking Köyü Turuna devam ediyoruz. (50 Eur) Viking yaşam tarzını yansıtan bu şirin restoranda ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Bu heyecan ve eğlence dolu dakikaların ardından akşam yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında şehir merkezine geri dönüyoruz. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: TALLINN

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlecek Finlandiya’nın başkenti Helsinki Şehir turu için Tallinn’den feribot ile hareket ediyoruz.(100 EUR) Varışımıza istinaden bizi bekleyen özel otobüslerimiz ile turumuza başlıyoruz. Helsinki şehir turunda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Finlandiya Hükümet Sarayı, Helsinki Belediye Binası, Pazar Meydanı, Hristiyanlarca Kutsal kabul edilen Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında serbest zamanımız oluyor. Ardından Tallinn’e feribot ile geri dönüyoruz. Tallinn’e varışımıza istinaden dileyen misafirlerimiz Tallinn’in renkli gecelerine rehberimiz eşliğinde devam ediyor. Geceleme otelimizde.


4. Gün: TALLINN – RIGA

Sabah kahvaltısının ardından Letonya’nın Başkenti Riga’ya hareket ediyoruz. . Yol üstünde Estonya’nın eşsiz yeşilliklerine sahip şirin yazlık kasabası olan Parnu’da mola veriyoruz. Riga’ya varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. 1201 yılında kurulan Riga şehrinde, Old Town denilen tarihi merkezdeki şehrin eski ve korunmuş dokusuna tanık olacağımız önemli yapılar ziyaret ediliyor. St. Peter’s Kilisesi, Kutsal Karakafalar Kardeşliği Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob’s Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla şirin sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Ardından otelimize geçiyoruz, giriş işlemlerinin ardından serbest zaman. Riga’nın küçük ve şirin kafelerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ile rehberiniz tarafından düzenlenecek ekstra Rosengrals Akşam Yemeği turumuzu gerçekleştiriyoruz. (40 Eur) Rosengrals Restoranı; eski Riga’nın merkezinde bulunan, şehir limanından merkeze uzanan, gizli geçidin açıldığı 800 yıllık bir yapının mahzeninde kurulmuş, mum ışıklarıyla aydınlatılmış, dekorundan çalışanlarına, yemeklerinden müziklerine, atmosferinden göz zevkine kadar her şeyi ile ziyaretçilerine Orta Çağ ziyafeti sunan harika bir tarihi Orta Çağ restoranıdır. Ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


5. Gün: RIGA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sigulda Orta Çağ Turuna katılabilirler. (50 eur) Riga’ya 51 km. uzaklıktaki, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, nesli tükenmekte olan hayvanların bulunduğu Gauja Milli Parkı, Esrarengiz Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası’nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri’nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Jurmala Turuna katılabilirler(30 Eur) Letonya’nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya’nın sayfiye bölgesi bizleri bekliyor. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi ile Jurmala bizleri bekliyor. Letonya’nın en gözde sayfiye bölgesinde yol boyunca uzanan şirin kafelerinde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Riga’ya geri dönüyoruz. Geceleme Riga’daki otelimizde.


6. Gün: RIGA – VILNIUS

Sabah kahvaltının ardından Litvanya’nın Başkenti Vilnius için otelimizden hareket. Varışımıza istinaden şehir turu. Vilnius’ta 1200’den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor.  Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius’ta; Şehir Meydanı, Vilnius Katedrali, Büyük Dük Gediminas Kulesi ve Heykeli,  St. Peter & St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve eşsiz amberleri görebileceğimiz Amber Galerisi gezilecek yerler arasında yer alıyor. Daha sonra Subacius Tepesi’nden şehrin panoramik manzarasının fotoğrafını çekme fırsatımız oluyor. Ardından Vilnius’un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı’nı da gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Ardından elektriksel ve manyetik özelliği ile bilinen yüksek enerjiye sahip Amber taşlarından alma fırsatı bulacağımız dükkanlara rehberimiz eşliğinde gidiyoruz. Baltık ülkelerinin en çok çıkarılan ve yaydığı enerji ile şifa bulunduğuna inanılan Amber taşı yüzyıllardır Baltık ülkerinde çıkarılıyor ve günlük hayatlarında kullanılıyor. Geceleme otelimizde.


7. Gün: VILNIUS – ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Trakai Turumuz başlıyor.(40 eur) Vilnius’a 29 km. uzaklıktaki Trakai şehrinde, 15.yy’da Galve Gölü’nün ortasındaki yeşillikler içerisindeki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret ediliyor.  Birçok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında konumlanan bir doğa harikası Trakai,  Karaites olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul ediliyor. Bugün halen Trakai’de yaşayan ve yaklaşık 300 kişi kalan bu etnik grup, Litvanya’ya 14. yy’da Crimea’dan Büyük Dük Vytautas’ın savaşçısı olarak getirilmiş. Turumuzun ardından Vilnius Havalimanına hareket ediyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları TK1408 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 22:05’te varıyoruz.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Havayolları ile IST – TLL / VNO – IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
• Havalimanı vergileri,
• 6 gece oda + kahvaltı konaklama,
• Tallinn, Riga, Vilnius’ta yapılacak olan şehir tanıtım turları,
• Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
• Tüm şehirlerarası transferler,
• Otel vergileri,
• Türkçe rehberlik hizmetleri

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı çıkış fonu 15 TL,
• Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
• Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

FİYAT TABLOSU

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
14.03.2019 4**** OTELLER599.00 €769.00 € 599.00 €0 - 2 Yaş 200.00 €
3 - 12 Yaş 549.00 €
-

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
599.00
14.03.2019
6 GECE 7 GÜN
599.00
05.04.2019
7 GECE 8 GÜN
TÜRK HAVA YOLLARI İLE
499.00
18.04.2019
7 GECE 8 GÜN