Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Baştan Başa Çin Turu8 GECE 9 GÜN | 18 Nisan
Türk Havayolları ile 8 gece 9 gün
1999.00 €
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Baştan Başa Çin Turu
Ulaşım
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL (ATATÜRK HAVALİMANI) – PEKİN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Gezigen Turizm kontuarında saat 22:30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 020 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:20’de Pekin’e hareket. Yaklaşık 9 saatlik yolculuğun ardından saat 15:05'de Pekin'e varışımızı takiben bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Çin'in başkenti olan Pekin, Chongqing ve Shanghai’dan sonra ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Çin'in kuzeyinde bulunan Pekin (Beijing) "Kuzeyin Başkenti" demektir. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Yemek sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: PEKİN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından panoramik Pekin Şehir Turuna başlıyoruz. Yazlık Saray, Yasak Şehir, Tian Anmen Meydanı görülecek yerler arasında. Tiananmen meydanında Mao’nun mozolesinin bulunduğu bina, Komünist Parti Merkez Binası, Çin Devrim Müzesi ve Çin Tarih Müzesi ile Xianmen şehir kapısı görülecek yerler arasındadır. Tiananmen’in gezilmesinin ardından Yaklaşık 500 yıl boyunca Çin İmparatorluğu’nun yönetildiği Yasak Kent’e geçeceğiz. Yasak Şehir, 1406-1420 yılları arasında inşa edilmiş ve 1420’de inşasının tamamlanmasının ardından Ming ve Ching hanedanlarından toplam 24 imparatora ev sahipliği yapmış imparatorluk sarayıdır. Çin’in başkenti Pekin’in tam merkez noktasında konumlanmıştır. 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Dünyada korunmuş en geniş antik ahşap yapılar bütünü olarak tescillenmiş olup halen dünyanın var olan en geniş ve ahşap saray kompleksidir. 9999 odalı 980 yapıdan oluşmaktadır. Sarayın dikdörtgen biçimindeki oturum alanı kuzeyden güneye 960 metre ve doğudan batıya 750 metre uzunluğunda olup toplamda 720.000 m² bir alan kaplar. Saray 10 m yüksekliğinde şehir duvarıyla ve 6 m derinliğinde ve 52 m genişlikte hendekle çevrili olup, şehri saran surların uzunluğu 3.400 metredir. Pekin’in merkez noktasında yer alan ve şehrin genişlemesinde merkez nokta olan sarayı gezerken birbirinden eşsiz detaylar görme ve bilgilere ulaşma imkânı bulacaksınız. İmparatorun günlük yaşamı, neler yediği, özel hayatı, sarayın hadımları, sarayda kimler çalışabilir, saray nasıl inşa edildi, hanedanlar nasıl değişti, prensler nasıl yetişti, neden cehennem sınavı yapılırdı, imparatorun orucu ve saray, imparator ve evlilikleri ile ilgili onlarca konuyu birlikte inceleyeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğimizin ardından, İmparatorluğun Pekin’deki bir diğer simgesi olan Yaz Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. 1998 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren, Kunming Gölü kıyısındaki bu muhteşem Saray sizi antik Çin’in kalbine götürecek. Tamamen insan yapımı bu gölün muhteşem manzarası ve hikâyeleri sizleri büyüleyecektir. Uzun koridor, Mermer gemi Sarayın en ilginç bölümlerindendir. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize geri döneceğiz.


3. Gün: PEKİN – XIAN

Sabah uyandırma, kahvaltı ve odalarımızın boşaltılmasının ardından panoramik olarak yapılacak Pekin ve Olimpiyat köyü turu için otelden hareket ediyoruz. Pekin Ulusal Stadı, Su Sporları Merkezi gibi Olimpiyat müsabakalarının yapıldığı diğer yerleri göreceğiz. Daha sonra, Çin’in sembolü olan ve 7.7.2007’de Portekiz’in başkenti Lizbon’da alınan karar ile Dünyanın Yeni 7 Harikası listesine giren Çin Seddi turu yapılacaktır. Çin Seddi, Çin'in kuzey kesiminde, ortalama olarak doğu-batı ekseninde uzanır. Dünyanın en uzun savunma duvarıdır. Kalıntıları Po Hay körfezinde deniz kıyısında başlar. Pekin'in kuzeyinden geçerek batıya yönelir ve Huang-Ho nehrini ikiye bölerek güneybatıya uzanır. Gobi Çölü'nün güneyinden batıya yönelerek devam eder. İlk set MÖ 8. ile 5. yüzyıllar arasında inşa edilmiştir. Birbirinden bağımsız olarak farklı dönemler, krallar, yöneticiler ve hanedanlar tarafından inşa edilen duvar, MÖ 221-206 yılları aralığında, Çin’in ilk imparatoru olan Qing Shi Huang Di tarafından gerekli olan ve önceden inşa edilmiş duvarlardan lüzumlu olanlarının birleştirilmesi ile ilk kez bir bütünlük kazanmıştır. İlerleyen zamanlarda ile yapılan ilaveler ile günümüzdeki halini almıştır. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra alışveriş imkanı. Daha sonra yerel hava yolları ile gerçekleşecek Xian uçuşumuz için havalimanına transfer. Akşam yemeğimizi havaalanında alıyoruz. (Uçuş saatimize göre akşam yemeği yeri değişebilir. Akşam yemeğini fast food şeklinde alacağız.) Xian’a varışımızı takiben otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
* Ara uçuş saatimize göre programın içeriğinde değişiklik olabilir.


4. Gün: XIAN-HANGZHOU

Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonra odaların boşaltılması ve Panoramik Xian Şehir Turunda, Eski Şehir Surları görüyor ve bölgede bulunan önemli yapılardan olan Müslüman mahallesi içindeki Cami'yi ziyaret ediyoruz. 742 yılında inşa edilen cami yaklaşık 1300 yıllık geçmişi ile Çin’in bazı kaynaklarında en eski iki camisi olarak kabul edilmektedir. (bazı kaynaklar Huaisheng’in Xi’an büyük Camiden biraz daha eski olduğunu belirtir). Öğle yemeğimizin alınmasının ardından tüm dünyanın ilgiyle ziyaret ettiği Terracota Müzesi'ne hareket edeceğiz. Çin’in ilk imparatoru olan Qin Shi Huang Di’nin mezarını korumak üzere inşa edilmiş 8000 civarında, birbirinden eşsiz ve birbirlerine göre benzersiz Çin savaşçılarının heykellerini göreceğiz. Arkeolojik kazı sahasını birebir görme imkânına kavuşacak ve 2200 yıldır gün ışığına çıkarılmayı bekleyen askerlerin halen açılmamış gömü alanlarını göreceğiz. Günümüzde Terracotta Askerleri olarak adlandırılan bu heykeller, bizlere yaklaşık 2200 yıl öncesinin sanatı, inanış tarzları, askeri yapısı, silah sanatı, ordu hareket sistemi ve daha onlarca konuda bilgiler verecektir. Gezimiz sırasında bu askerlerin nasıl yapıldıklarını, nasıl bugüne kadar ulaşabildiklerini çok detaylı biçimde öğrenecek, imparatorun kimliği ve yaşamı ile günümüze yansımaları hakkında bilgilere ulaşacağız. Mezardan çıkarılan birbirinden eşsiz objeler, bizlere saray yaşamı hakkında da bilgiler verecektir. 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiştir. Yol ve hava durumu müsaade ettiği taktirde, İmparatorun gömü odasının üzerinde yer alan tümülüs’ü görebilme imkanımız olacaktır. Akşam yemeğimizi havaalanında alıyoruz. Hangzou’ya varışımızı takiben otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
* Ara uçuş saatlerimize göre programda değişiklik olabilir.


5. Gün: HANGZHOU

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından ünlü Xihu Gölü'nde (Batı Gölü) yapacağımız tekne gezisi için hareket ediyoruz. Batı Gölü; şehir merkezinin hemen yakınında yer alan 60 km2 bir alan üzerine kurulu tapınak, bahçe ve mesire alanlarından oluşmaktadır. 2011 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamına alınan bu dev açık hava parkının, 5,6 kilometrekaresini bölgeye de adını veren Batı Gölü kaplamaktadır. Kendinizi cennette hissedeceğiniz bu gezimizin ardından öğle yemeği alınacaktır. Daha sonra çay üretim alanlarını ziyaret edip, çay örneklerinden tatma imkânınız olacaktır. Turumuzun sonunda akşam yemeğimizin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


6. Gün: HANGZHOU - SUZHOU – SHANGAI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından özel otobüsümüz ile Suzhou(162km) için hareket. İpek cenneti olarak bilinen Suzhou'da ipek fabrikalarını gezerek bu materyalin geçmişi ve günümüzdeki önemi ile ilgili bilgiler alacak, birbirinden güzel ipek ürünlerini görme ve alışveriş yapma imkânına sahip olacağız. Çin'in Jiangsu eyaletinin bir şehri olan Suzhou, Yangtze nehrinin kollarının üzerinde kurulmuştur. Şehir güzel taş köprüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Öğle yemeğimizin ardından Çin'in en büyük şehri ve en önemli limanı olan Shanghai’a(105km) varış ve otelimize transfer. Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan Shangai'da şehir Huangpu Nehri ile ikiye ayrılmıştır. Nehrin doğusu ve batısı olarak adlandırılan bu sahalar Pudong ve Puji olarak adlandırılır. Pudong, finans merkezi olup gökdelenleri ve plazalarıyla ünlüdür. Puji’de yer alan Bund, şehri ikiye bölen Huangpu Nehri’nin bir bölümünde uzanan ve koloni dönemi ile hemen sonrasındaki Çin Cumhuriyeti dönemindeki önemli bölgelerden biridir. Nanjing Caddesi ile Huaihai en önemli alışveriş caddeleridir. Boş zamanlarınızda bu caddeki dükkânlardan alışveriş yapabilirsiniz.  Puji bölgesi aynı zamanda çok sayıda tarihi yapıya ve tapınağa ev sahipliği yapmaktadır. Yerleşme ve kısa bir molanın ardından, Pudong bölgesine geçip Asya'daki en yüksek kulelerden biri olan "Pearl Tower TV" kulesinin manzara terasından şehre kuş bakışı bakışın ardından akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


7. Gün: SHANGAI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Shangai şehir turu için otelden hareket. Şehir turumuzda; Shanghai Müzesi, Bund Bölgesi'nin ziyareti, Yu Yuan Bahçeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Yu Yuan bahçelerine Yuan Bahçeleri de denilmekte olup, "Mutluluk Bahçesi" anlamına gelmektedir. 450 yıllık bir geçmişe sahip olan bahçe Ming Hanedanlığı döneminde bakanlık yapan Pan Yunduan tarafından ailesi için inşa ettirilmiştir. Aradan geçen zamanda Yuyuan el değiştirmiş, 1760 yılında mülkiyeti satın alan bir tüccar tarafından 20 yıl süren bir tadilat geçirmiştir. Afyon Savaşları döneminde çok büyük zarar gören yapı ve bahçe 1956 yılında geçirdiği 5 yıllık onarımın sonucunda bugünkü haline kavuşmuştur. 20.000 m²’lik bir alana oturmuş olan bahçe, Shanghai’ın en güzel bahçelerindendir. Akşam yemeğimizi yerel bir restaurantda alacağız. Yemeğin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


8. Gün: SHANGAI - İSTANBUL

Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonra odaların boşaltılması ve rehberinizin belirleyeceği transfer saatine kadar serbest zaman. Gününüzü bu metropol şehirde birbirinden güzel dükkanlarda alışveriş yaparak veya şehri keşfederek geçirebilirsiniz. Transfer saatinde Shangai Pudong International Havalimanına transfer. Check in işlemleri ardından Türk Hava Yollarının TK027 tarifeli seferi ile saat 22:35’te İstanbul'a hareket. Gece uçak yolculuğu.


9. Gün: İSTANBUL

Yaklaşık 12 saatlik yolculuğun ardından sabah saat 05:10’da İstanbul’a (Atatürk Havaalanına) varış ve Gezigen Turizm hizmetlerinin sonu. Bir sonra ki turumuz da görüşmek dileğiyle.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle İstanbul –Pekin / Shangai-İstanbul Uçak Bileti
• Havalimanı Vergileri
• Belirtilen Kategorideki Otellerde 7 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
• Alan/Otel/Alan Transferleri Ve Şehirlerarası Transferler
• Pekin, Xian, Hangzhou, Shangai Panoramik Şehir Turları,
• Pekin – Xian – Hangzhou  iç hat uçuş biletleri
• Yerel rehber ve şoför bahşişleri
• Çin Seddi gezisi
• Pearl Tower Kulesine çıkış
• Programda belirtilen öğle ve akşam set menü yemekleri (Ara uçak ve gezi saatlerine göre bazı yemekler fast food veya kutuda alınabilir.)
• Profesyonel Gezigen Turizm Rehberlik Hizmetleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Çin Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli 100 €(İsteğe Bağlı)
• Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
• Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar,
• Şahsi Harcamalar
• Programda Belirtilen Ekstra Turlar (İsteğe Bağlı)
• Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (İsteğe Bağlı)
• 30.000 € Teminatlı Seyahat Sigortası ( 15 € ) (İsteğe Bağlı) (65 yaş üzeri 30 €)

FİYAT TABLOSU

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
18.04.2019 4**** Ve 5****1999.00 €2399.00 € 1999.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 1899.00 €
-

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1999.00
18.04.2019
8 GECE 9 GÜN
2399.00 $
03.06.2019
8 gece
Türk Havayolları
4950.00
11.07.2019
17 GECE 18 GÜN
TREN VE UÇAK