Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Benelux Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

BENELÜX HAKKINDA

 Benelüks, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda’ nın içinde bulunduğu politik ve resmi birliğin kısa adıdır.Benelüks adının Ülke adlarının ilk iki ve ya üç harflerine baktığımızda bunların birleşiminden meydana geldiğini görürüz.Coğrafi olarak da birlikteliği bulunan bu üç ülke nin toplam nüfusu 30 milyonu geçmektedir. 1944 yılında şekillenmeye başlayan Benelüks 3 Şubat 1958 yılında imzalanan ‘Ekonomik Birlik’ anlaşması ile yasal bir zemine oturtulmuştur.Avrupa birliğinin gelişmesine de buyuk katkıları bulunan bu ekonomik iş birliği 2008 yılında süresiz olarak yenilenmiştir.

 

BENELUX TURLARI HAKKINDA

 Benelüks ülkeleri ile birlikte Almanya Köln şehri  ve Parisi de  içine alan genellikle 7 gece konaklamalı olarak organize edilen Benelüx turları her mevsim farklı güzellikler sunan bir program.Bu sayede aynı program içerisinde 5 farklı ülkeyi görme fırsatı elde ediyorsunuz.Yollar da geçireceğiniz zaman ise iyi bir organizasyon, iyi hesaplanmış bir programla minimuma indirilebilir.Benelüx turlarında toplamda 1200 km civarında bir yolculuk sizleri bekliyor olacak.Bu yol gözünüzü korkutmasın.Yollar oldukça bakımlı ve çevre güzellikleri bakımından oldukça güzel.Her kat edilen kilometrede başka bir kültüre adım adım yaklaşıyorsunuz.Tur programı dahilinde bulunan Kuzey Avrupa nın en önemli şehirlerini iyi bir rehber ile gezmenizi tavsiye ederiz.Bölge tarihi, hikayeleri ve mimarisi ile oldukça zengin.Her mevsim farklı güzellikler sunan Benelüx turlarının en fazla tercih edilen dönemi ise Nisan – Ekim ayları.

 

Turlar genellikle Amsterdam veya Köln den başlıyor ve 5 farklı ülkeyi 7 farklı şehri sizlere yaşatıyor.Bunlar başlangıç yerine göre sıra ile genellikle Amsterdam, Brüksel, Paris, Lüksemburg ve Köln olabiliyor.Bunun dışında örneğin Amsterdam Brüksel arasında ki yolculuğunuz sırasında dilerseniz Brugge şehrini yada Amsterdam konaklamanız sırasında Marken ve Volendam ı görebilirsiniz.Sizlere tur esnasında göreceğiniz birkaç şehir hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz;

 

AMSTERDAM

 Kuzey Avrupa nın eğlence ve kültür şehri dünyaca ünlü Amsterdam Hollanda nın hem başkenti hem de 17 milyon nüfusu ile en büyük şehri.Şehir özellikle kanalları ve köprüleri ile masalsı bir güzelliğe sahip.12.yy da Amstel ırmağı kenarında bir balıkçı kasabası olarak kurulan şehir in adı  Amstel ırmağı üzerine kurulu su bendinden gelmektedir.

 

FESTİVALLER VE MÜZELER  KENTİ AMSTERDAM:

 Amsterdam Kuzey Avrupa nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden bir tanesidir.Yıllık 5 milyonun üzerinde turist çeken şehir tam bir müze cennetisir.Müze severler için özellikle Rijiksmuseum ve Van Gogh müzesini tavsiye ederiz.Bunun dışında ise Amsterdam tarih müzesi, Rembrandthui, Madame Tussauds ve Tropenmuseum diğer tavsiye edeceğimiz önemli müzeler olacak. Amsterdam turisttik cazibesinin yanı sıra tam bir festival başkentidir. Özellikle ekim ayının ortasında gerçekleştirilen Amsterdam Dance Event, Kasım ayı son haftasında yapılan Uluslar arası Belgesel Film Festivali, 30 nisan tarihinde kutlanılan Kraliçe günü,Temmuz ayı sonlarında gerçekleştirilen ve Dünya nın en büyük Hip Hop sanatçılarının performanslarını sergilediği  Oosterpark  ve Temmuz ayının ikinci haftası başlıyan ve 4 gün süren moda meraklılarının kaçırmaması gereken Westermarkt festivaller şehri Amsterdam da yer  belli başlı etkinliklerdir.

 

AMSTERDAM   ŞEHRİNDE   ULAŞIM:

Dünya nın 65 farklı ülkesinden gelen göçmenler ile tam bir kültür mozaiği yaşayan şehir de ana ulaşım aracı bisiklet.Amsterdam şehrinde 1 milyon da fazla bisiklet vardır.Bisiklet yolları ve bisiklet park alanları şehrin her yanında mevcuttur.Amsterdam turunuzda belediyenin bisiklet parklarında kredi kartınızla bisiklet kiralayıp şehri keşfe çıkabilirsiniz.

Bisiklet dışında şehirde 4 adet metro hattı bulunmaktadır.Şehirde bir çok alan araç trafiğine kapatılmıştır.Ulaşım metro dışında tramvay ve otobüsler ile sağlanmaktadır.Günlük alacağınız ulaşım kartları ile şehrin dötbir köşesine ulaşmanız hem ekonomik hem de rahat olacaktır. Kent in diğer bir özelliği ise su kanallarıdır.Kanallar içerisinde tekne gezintisi yapabilir kenti başka bir açıdan gözlemleyebilirsiniz.Kanallar kenarında bulunan bölgeye özgü Amsterdam evlerini fotograflamayı unutmayın.

 

AMSTERDAM DA EĞLENCE :

 Amsterdam gece hayatı Kuzey Avrupa şehirleri arasında en ünlüsüdür. Şehir de ki gece kulüpleri ve eğlence sabaha kadar sürmektedir.Özellikle Kırmızı Fener Sokağı turistlerin ziyaret ettikleri bölgedir.Dam meydanı ve Kalverstraat caddesi bölgesindeki gece kulüpleri ve diskolar turistler tarafından tercih edilir.Güvenlik probleminin minimum yaşandığı şehir de Mazzo, Escape, Panama Club, Power Zone, Paradiso belli başlı gece kulüpleridir.

 

AMSTERDAM DA YEMEK KÜLTÜRÜ:

 

 Dünya nın bir çok ülkesinden göçmen alan Amsterdam da yemek konusunda da kültür mozaiği yaşanmaktadır.Farklı dünya mutfaklarını bulabileceğiniz Amsterdam restoranların dan size önerebileceğimiz birkaç isim;

 

Restaurant De Kas  

Kamerlingh Onneslaan 3, 1097 Amsterdam

 

Restaurant Loetje

Johannes Vermeerstraat 52, 1071 Amsterdam

 

Restaurant Toscanini

Lindengracht 75, 1015 Amsterdam

 

Restaurant RED

Keizersgracht 594, 1017 Amsterdam

 

 

PARİS

  Sen Nehri üzerine kurulu romantizmin, sanatın başkenti Paris Fransa nın başkenti dir. Anıtları, müzeleri, katedralleri, kültürel yaşamı ile dünya tarihi, ekonomisi ve politikası için önemli bir şehirdir. Yaklaşık 15 milyon kişinin yaşadığı şehir planlaması açısından mimari bir örnek teşkil eder.Şehir yaklaşık 40.000 yıldır yerleşim alanı olarak kullanılmaktadır. Tarih öncesi çağlar ve Galya – Roma dönemine ait zamanlar hakkında çok fazla bilgi yoktur.Paris adını 5.yy da Romalılara karşı zafer elde eden Frank kralı I.Clovis in buraya yerleşmesi ile alır.

 

Şehir Dünyaca ünlü bir çok esere,müzeye  ve bölgeye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle 12.yy da yapımına başlanan ve 13.yy başlarında inşası bitirilen gotik mimarisinin en ünlü yapıtlarından olan  Notre Dame Katedrali, 1793 yılında açılan ve koleksiyonunda dünyanın en ünlü heykeltıraş ve ressamlarının eserlerini barındıran Louvre Müzesi, İnşaası nı Napoleon un emrettiği Eglise de la Madeleine kilisesi, Concorde Meydanın dan başlayıp Zafer tagında biten modanın kalbi Champ Elysees caddesi ve Fransız devriminin yüzüncü yılı anısına yapılan kutlamalardaki Paris fuarının kapısı olarak yaptırılan ve günümüze kalan Eyfel Kulesi belli başlı turistik cazibe merkezleridir.

 

Şehir Sen nehrinin her iki kıyısına yayılmış durumdadır.Sen nehrinin karşı kıyısında Montmarte tepesi turistler için ilgi çekicisir.Burada bulunan Sacre Coeur Kilisesi ise Paris turlarında mutlaka ziyaret edilen bir başka tarihi mekandır.Ressamlar tepesi de olarak bilinen Montmarte, Paris gezilerinizde uğrayıp anı portre karakalem resimlerinizi yaptıracağınız ünlü Paris kahvelerini tadacağınız ve hediyelik eşya alabileceğiniz bölgelerden birisi olacaktır.

 

PARİS DE ULAŞIM:

 Paris turlarınızın serbest zamanında araba kiralamayı asla düşünmeyin.Trafik yoğunluğundan dolayı bir bölgeden diğer bölgeye gitmek oldukça zahmetli olacak ve zaman kaybı yaşatacaktır.Bunun için şehrin toplu taşıma ağını kullanmakta fayda var.Toplu taşıma ağı otobüs, metro ve raylı sistem den oluşur.Günlük, birkaç günlük yada haftalık alacağınız biletleriniz ile toplu taşıma ağını kullanabilirsiniz.

 

FESTİVALLER ŞEHRİ PARİS:

 

 Paris turlarınızda festivale denk gelme ihtimaliniz oldukça yüksektir.Şehir tüm yıl süren onlarca festivale farklı zamanlarda ev sahipliği yapmaktadır.Şehir de yapılan festivallerin ve etkinliklerin bazıları ve tarihleri; Ocak ayında yapılan Bellyfusions Dans Festivali, Haziran ayında yapılan Performans sanatları Festivali, Yine haziran ayında yapılan Paris Müzik Festivali ve Paris Hava Show gösterisi, Heryıl Nisan ayında düzenlenen Paris Maratonu, 3 gün süren Rocak festivali Rock En Seine, Her sene 14 Temmuz tarihinde kutlanan Bastille Day Kutlamaları, 2 hafta süren ve Haziran aynın ilk haftası başlayan Paris Jazz Festivali  ve Mart ayında yapılan Uluslar Arası İnsan Hakları Film Festivali sayabileceğimiz belli başlı etkinliklerdir.

 

PARİS DE ALIŞVERİŞ

 Moda nın ve şıklığın Dünya başkenti konumundaki Paris on binlerce turisti alış veriş turları için kendisine çekmektedir.Dünya nın belli başlı ünlü markaları nın bulunduğu alış veriş merkezleri ni şehrin her yanında bulmanız mümkün olmakla birlikte en önemli merkezi Champ Elyeese ( Şanzelize) dir.Dünya nın en güzel bulvarı olarak adlandırılan cadde adını Yunan mitolojisinde ki Elysion ovalarından almıştır.Cadde Paris in 8. Bölgesinde yer almaktadır.Concorde Meydanın da başlar ve Charles de Gaulle Meydanında biter.Yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki cadde bir çok ünlü markanın mağazalarında ev sahipliği yapmaktadır.Cadde üzerinde ki en ünlü alış veriş merkezi Galeries Lafayette dir.1893 yılındaküçük bir moda evi olarak açılan mağazazaman içindeki genişlemeli ile bugün 10 katlı bir alış veriş merkezine dönüşmüştür.Paris turlarınızda mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

 

PARİS DE YEMEK KÜLTÜRÜ:

 Dünyaca ünlü Fransız mutfağının tadını Paris turlarında çıkaracaksınız. Paris şehri restoranları ile de ünlüdür.Dünya mutfaklarının en iyi aşçılarını yetiştiren Fransa nın başkenti Paris de yemek sever gurme yolcularımız için tavsiye edebileceğimiz birkaç 5 yıldız restoran isim ve adresleri;

 

Maison Blance Restaurant

 

15 Avenue Montaigne, 75008 Paris

 

Restaurant Bon

 

25 Rue de la Pompe , 75116 Paris

 

Frenchie Restaurant

 

5 Rue du Nil, 75002 Paris

 

La Train Bleu Restaurant

 

Gare De Lyon, Place Louis Armand, 75012 Paris

 

Ciel De Paris Restaurant

 

 56 eme etage, Tour Maine Montparnasse, 33 Avenus du Maine, 75015 Paris

 

Brasserie Bofinger Restaurant

 

5 – 7 Rue de la Bastille, 75004 Paris