Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Bursa Cumalıkızık Fotoğraf Turu1 GÜN |
Ali İhsan Gökçen ile Günübirlik Bursa Cumalıkızık Turu
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Bursa Cumalıkızık Fotoğraf Turu
Ulaşım LÜKS OTOBÜSLERLE
Vize

TUR PROGRAMI

İSTANBUL BURSA

ARAÇ KALKIŞ NOKTALARIMIZ
06:00 Bakırköy Doğtaş Mobilya Önü
06:30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
07:15 Kartal Köprüsü Altı

 

TUR PROGRAMI:
 Hareket noktalarından kalkışımız ile Osmangazi köprüsünü kullanarak   Cumalıkızık’a geçiyoruz. Varışımız takiben alacağımız köy kahvaltısı sonrası Fotograf çekimleri için köyü geziyoruz. Kuruluşu yaklaşık 1300’lü yıllara denk gelen Cumalıkızık, vakıf köyü olarak kurulmuş. Köyde, tarihi doku çok iyi korunmuştur ve Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örnekleri günümüze ulaşmayı başarmıştır. Bu özelliği nedeniyle çok ilgi çeken ve ziyaret edilen bir yerleşim yeri olmuştur. Sık sık tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Cumalıkızık, daracık sokakları, yaşamı, olağanüstü evleri, kapı tokmakları ve sokak çeşmeleriyle sizi bugünden geçmişe taşıyacak doğal bir platform halindeki köyde  mimari özelliklerinin yanı sıra, insanlarını da fotoğraflama olanağı bulabileceğiz. Cumalıkızık turumuz sonrası Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini korumuş kentimiz Bursa’ya hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı Bursa'nın panoramik görüntüsünün en iyi alabileceğimiz yer olarak bilinen Tophane. Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri,İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami özelliğine sahip, Ulu cami’yi fotoğrafladıktan sonra, Öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Han,  Bursa'nın en güzel anıtlarından olan Yesil Cami, Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi gezip İstanbula doğru yola çıkıp 22.00 civarında İstanbul’da oluyoruz. Bir başka fotoğraf turumuzda görüşmek üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

Kahvaltı : Cumalıkızık da köy kahvaltısı
Öğle Yemeği : Bursa'da set menü olarak alınacaktır.
Güzergah : İstanbul - Bursa ( 154 km ) , Bursa - İstanbul ( 154 km )

 

ALİ İHSAN GÖKÇEN KİMDİR:

Ali İhsan Gökçen; İ.T.Ü Matematik Mühendisliği ve İÜ işletme Yüksek Lisans mezunudur.
2002 yılından bu yana profesyonel olarak fotoğrafçılık ve eğitmenlik yapmaktadır.
Belgesel fotoğrafa, özel olarak da; yaşam, doğa ve gezi konulu fotoğrafa ilgi duymaktadır. Fotoğrafın yanı sıra fotoğraf kültürüne de ilgi duyan Ali İhsan Gökçen’in fotoğraf kitaplarının yanı sıra belgesel içerikli bir çok kitabı ve  makaleleri bulunmaktadır.
National Geographic Dergisi fotoğrafçısıdır. Halen bir çok foto-röportaj çalışmasını sürdürmektedir. Atlas, Skylife gibi bir çok dergide uzun yıllardır serbest fotoğrafçı olarak çalışmakta ve röportajları yayınlanmaktadır. Halen; ATLAS ve National Geographic Dergisi ve Foto Atlas dergisinde projeleri sürmektedir.
İ.Ü.Orman Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde, temel fotoğraf ve doğa fotoğrafı eğitimi vermektedir.
IFSAK’ta Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış olup,  Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Kurucu üyesidir.
 1998 yılında Şinasi Barutçu Kupası’nı kazanmıştır. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında bir çok fotoğraf ödülü vardır.
Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu ( FIAP ) Bienalleri’nde Türkiye takımının seçimin de birçok kez  tek seçici olarak görev yapmıştır.
İ.Ü.Orman Fakültesi tarafından 2000 yılı “Sanat ve Çevre Ödülü” verilmiştir.
DHKD , Doğa Derneği arşivini zenginleştiren ve bir çok kitabına kaynak oluşturan fotoğraf çalışmaları yapmaktadır.
 

Tura Dahil Olan Hizmetler

• Lüks Araçlar İle Ulaşım
• Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
• Köy kahvaltısı
• Öğle yemeği ( 1 içecek dahil)
• Zorunlu seyahat sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Tüm Şahsi Harcamalar

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
799.00 TL
05.09.2019
5 GECE 6 GÜN
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE
179.00 TL
05.09.2019
1 GECE 2 GÜN
OTOBÜS İLE
1499.00 TL
22.11.2019
3 gece / 4 gün
Anadolu Jet ile