1. Gün: ISTANBUL / CASABLANCA- RABAT

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezigen Turizm kontuarı önünde saat 23.00 'da buluşma ve Air Arabia Havayolları ile saat 01. 15 'de Casablanca'ya uçuş. Saat 04.10 de varışa istinaden
Alanda bizleri bekleyen araçlarımız ile Rabat a hareket. Varışı takiben otelimize yerleşme. Kısa bir dinlenme sonrası Rabat şehir turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. 12. Yüzyıl’da Endülüs'e yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat, daha sonra bir süre gerilemiş, Fransız işgalinden sonra koruma bölgesinin merkezi yapılınca, hızla gelişmiştir. Fas‘ın kuzeybatı kıyısında Bou Regreg Irmağının Okyanus’a döküldüğü yerde bulunan ve Fas'ın idari başkenti olan Rabat’ta; Kraliyet Sarayı, Kasbah Oudaia Kalesi, V. Muhammet Mozolesi, görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize dönüş. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün: RABAT-MEKNES-FES (300 km)

Sabah kahvaltısının ardından Meknes e  yolculuk. Yaklaşık 1,5 saatlik yolun ardından Meknes'e öğle yemeği için serbest zaman ve Fas'ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour ile Molla İsmail Türbesi, gezileri yapılacaktır. Fes'e hareket edilip 1 saatlik yolun sonunda Fes e varış. Otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

3. Gün: FES

 Sabah kahvaltısının ardından günümüz Fes Şehri gezisine ayrılmıştır. Şehir turunda Attarine Medresesi, Eski Karaounie üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, bakır ve süs eşyalarının yapıldığı zanaatkârlar çarşısı gezilecek ardından medinada yenilecek öğle yemeği için serbest zaman. Yemeğin ardından Fas'ın en ünlü çarşısına gidilecektir. Deri süs eşyaları ve Fas'a özel takıların satıldığı çarşı ziyaretinin ardından ortaçağda Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek panoramik Medina (Eski Şehir) turu yapılacaktır. Otele dönüş ve aksam yemeği.

4. Gün: FES –ERFOUD (410 km)

Sabah kahvaltı sonrası 7 saat sürecek yolcuğumuz için erkenden yola çıkıyoruz.Azrou kasabasında bereberilerin yaptıkları kerpiç evleri ve ağaç oyma sanatlarını görerek yolumuz devam ediyoruz.Öğle yemeğimiz Midelt de.Atlas dağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde yapacağımız bu zevkli yolculuk Erfouda da son buluyor.Otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün: ERFOUD- DADES - OURZAZATE

Sabah kahvaltı öncesi güneşin doğuşunu izlemek üzere erken saatlerde 4x4 araçlarla çöle hareket ediliyor. Merzouga kum tepeleri arasında güneşin doğuşunu seyrederek Berberilerin çadırında dileyen yolcularımızla sabah çayları içiliyor. Çöl gezisi sonrası otelimize dönerek kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası Quarzazate'ye doğru yola çıkıyoruz. Atlas dağlarının eteğinden yapacağımız yolculuk palmiye ağacı ormanları ile süslü Draa vadisi takiben devam ediyor. Yol üzerinde Muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Gorges Du Todra vadisini ziyaret ediyoruz.Yolculuk sonrası Quarzazate varış. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6. Gün: OURZAZATE- MARRAKESH

Sabah kahvaltı sonrası unesco nun koruması altındaki Ourzazatta bulunan kasbahı ve dünya ünlü flimlerin çekildiği flim platolarını ziyaret edeğiz.Şehir turumuz sonrası 13.yy dan kalma AIT BENHADDOU kasabasını ziyaret ediyoruz. Bir çok filme platform olmuş bu ilginç kasbahı uzaktan fotografladıktan sonra Marakesh e devam ediyoruz.Atlas dağlarını tırmanarak gerçekleştirdiğimiz bu yolculukta 2660 mt de bulunan Tic n Tichka tepesinde mola vererek insanı büyüleyen manzarayı seyredeceğiz.Yolculuğumuz sonrası Marakesh e varış.Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda Ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadi Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğle yemeğinin için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Cima Elfna Meydanı: Afrika'daki en hareketli şehir meydanı. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen; maraksilerin buluşma alanı vakit geçirilecek yerler arasındadır. Otele dönüş. Akşam yemeği. Dileyen misafirler için yemekli extra Chez Ali şov programı (55 Euro)

7. Gün: MARRAKESH (ESSAOURİA)

 Sabah kahvaltı sonrası Dileyen misafirlerimiz için extra Essaouria turu.(45 €) Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas in en romantik mekanidir. Bizlere birazda eski Bodrumu hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçiya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nufusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden olusan medinası donem şehirciliği icin bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararasi dalga sorfu yarişmalarina ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi onemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alis verisler için limanda serbest zaman ve Marrakech’e dönüş Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

8. Gün: MARRAKESH- CASABLANCA

 Sabah kahvaltı sonrası Otelimizden hareket ile Casablanka ya geçiş.3 saatlik yolculuk sonrası.Casablanka ya varış.Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda  1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii görülecektir. Dünyanın en büyük camisidir. 20 000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır (Camii giriş ücreti müşterilerimize aittir.) Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı görülecek yerler arasındadır.Turumuz sonrası otelimize yerleşme.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. öğle yemeği ve ardından Rabat'a hareket.

9. Gün: CASABLANCA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.14.00 da Havaalanına transfer.17.00 da Air Arabia Havayolları ile İstanbul a hareket. Yerel saat ile 00.25 de İstanbul a varış.Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Air Arabia Hava Yolları  tarifeli seferi ile Istanbul-Casablanca Fas Kraliyet Hava Yoları ile Casablanca-Istanbul uçuslar
• Belirtilen otellerde Yarım Pansiyon Konaklamalı
• Programda adi geçen tüm transfer ve transportlar
• Türkçe ve Yerel rehberlik hizmetleri
• 4*4 ler ile Çöl Turu
• Tüm yerel vergiler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Kisisel harcamalar
• Yurt Disi Cikis Fonu 15 TL
• Sigorta 15 Euro

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  10 Eylül • 01 Ekim
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  10.09.20224**** OTELLER899,00 €1.099,00 € 899,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
  7 - 12 Yaş 799,00 €
  -
  01.10.20224**** OTELLER899,00 €1.099,00 € 899,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
  7 - 12 Yaş 799,00 €
  -

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Vize gerekmemektedir.