Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Büyük Fas Turu Çöl Dahil Mayıs7 gece 8 gün |
Air Arabia Havayolları ile 7 gece 8 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Büyük Fas Turu Çöl Dahil Mayıs
Ulaşım
Vize

VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: ISTANBUL / CASABLANCA- RABAT- MEKNES- FES (290 km)

Sabiha Gökçen  Havalimani Dış Hatlar Terminali Gezigen Tourism kontuarı önünde saat 23.00 'da buluşma ve Air Arabia Havayolları ile saat 01. 30 'da Casablanca'ya uçuş. Saat 04.25 de varışa istinaden
Alanda bizleri bekleyen araçlarımız ile Casablanka şehir turu sonrası Rabat a hareket.Varışı takiben otelimize yerleşme.Kısa bir dinlenme sonrası Rabat şehir turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. 12. yüzyıl'da Endülüs'e yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat, daha sonra bir süre gerilemiş, Fransız işgalinden sonra koruma bölgesinin merkezi yapılınca, hızla gelişmiştir. Fas‘ın kuzeybatı kıyısında Bou Regreg Irmağının okyanus’a döküldüğü yerde bulunan ve Fas'ın idari başkenti olan  Rabat'ta ; Kraliyet Sarayı, Kasbah Oudaia Kalesi, V. Muhammet Mozolesi, görülecek yerler arasındadır.Turumuz sonrası Fez e hareket. Yol üzerinde yapacağımız Meknes şehir turu sonrası Fes’e varış. Otelimize yerleşme.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


2. Gün: FES

 Sabah kahvaltısının ardından günümüz Fes Şehri gezisine ayrılmıştır. Şehir turunda Attarine Medresesi, Eski Karaounie üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, bakır ve süs eşyalarının yapıldığı zanaatkârlar çarşısı gezilecek ardından medinada yenilecek öğle yemeği için serbest zaman. Yemeğin ardından Fas'ın en ünlü çarşısına gidilecektir. Deri süs eşyaları ve Fas'a özel takıların satıldığı çarşı ziyaretinin ardından ortaçağda Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek panoramik Medina (Eski Şehir) turu yapılacaktır. Otele dönüş ve aksam yemeği.


3. Gün: FES –ERFOUD (410 km)

 Sabah kahvaltı sonrası 7 saat sürecek yolcuğumuz için erkenden yola çıkıyoruz.Azrou kasabasında bereberilerin yaptıkları kerpiç evleri ve ağaç oyma sanatlarını görerek yolumuz devam ediyoruz.Öğle yemeği molamız Midelt de.Atlas dağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde yapacağımız bu zevkli yolculuk Erfoud da son buluyor. Erfoud da bulunan Xaluca oteline yerleşme.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


4. Gün: ERFOUD – MERZOUGA – SAHRA ÇÖLÜ- TODRA -QUARZAZATE

Sabah erken saatte (04.00)  güneşin doğuşunu izlemek için 4x4 araçlarımızla Merzouga'nın kum tepelerine hareket ediyoruz. Kum tepeleri arasında güneşin doğuşunu izledikten sonra vereceğimiz molada dileyen misafirlerimiz kısa da olsa develer üzerinde bir kervan yolculuğuna çıkabilirler. Çöl gezisi sonrası Ourzazate'a doğru yola çıkıyoruz. Atlas Dağları'nın eteğinden yapacağımız yolculuk palmiye ormanları ile süslü Draa Vadisi üzerinden devam edecek. Yolumuzun üzerinden muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Todra Kanyonu'nun göreceğiz. Turumuzun sonunda Ouarzazate'a ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


5. Gün: OURZAZATE- MARRAKESH

Sabah kahvaltı sonrası unesco nun koruması altındaki Ourzazatta bulunan kasbahı ve 13.yy dan kalma AIT BENHADDOU kasabasını ziyaret ediyoruz. Bir çok filme platform olmuş bu ilginç kasbahı uzaktan fotografladıktan sonra Marakesh e devam ediyoruz.Atlas dağlarını tırmanarak gerçekleştirdiğimiz bu yolculukta 2660 mt de bulunan Tic n Tichka tepesinde mola vererek insanı büyüleyen manzarayı seyredeceğiz.Yolculuğumuz sonrası Marakesh e varış.Otelimize yerleşme.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda Ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadi Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğle yemeğinin için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Cima Elfna Meydanı: Afrika'daki en hareketli şehir meydanı. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen; maraksilerin buluşma alanı vakit geçirilecek yerler arasındadır. Otele dönüş. Akşam yemeği. Dileyen misafirler için yemekli extra Chez Ali şov programı (55 Euro)


6. Gün: MARRAKESH ( MAJORELLE BAHÇELERİ – ALIŞ VERİŞ TURU)

Sabah kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz ile Majorelle bahçeleri turu için otelimizden hareket.(ekstra 25 €) .Yves Saint Laurent tarafından dizayn edilen bahçe nin içerinde yapacak olduğumuz gezi sizleri büyüleyecek. Bir dönem ünlü modacı Yves Saint Laurent’e de ev sahipliği yapmış olan bahçeler de yapacağımız gezi sonrası alış veriş turumuz olacaktır. Marakesh in medinasında yaklaşık olarak 6000 dükkan bulunmaktadır. Gezi sonrası otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.


7. Gün: MARRAKESH (ESSAOURİA)

Sabah kahvaltı sonrası extra Essaouria turu için otelimizden hareket.( 45 €) Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas in en romantik mekanidir. Bizlere birazda eski Bodrumu hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçiya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limani olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nufusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden olusan medinası donem şehirciliği icin bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararasi dalga sorfu yarişmalarina ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi onemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alis verisler için limanda serbest zaman ve Marrakech’e dönüş Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.


8. Gün: MARRAKESH- CASABLANCA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. 14.00 da  Otelimizden hareket ile Casablanka V.Muhammed havaalanına hareket. Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası 18.15 de Air Arabia Havayolları ile İstanbul a hareket. Yerel saat ile 00.40 da İstanbul a varış. Turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Air Arabia Hava Yolları  tarifeli seferi ile Istanbul-Casablanca -Istanbul uçuslar
• Belirtilen otellerde Yarım Pansiyon Konaklamalı
• Programda adi geçen tüm transfer ve transportlar
• Türkçe ve Yerel rehberlik hizmetleri
• 4*4 ler ile Çöl ve Gorges Du TodraTuru
• Tüm yerel vergiler

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Kisisel harcamalar

• Yurt Disi Cikis Fonu 15 TL

• Sigorta 20 Euro

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
959.00
14.10.2020
8 GECE / 9 GÜN
AİR ARABİA HAVAYOLLARI İLE
..
8 GECE 9 GÜN
UÇAK - GEMİ
1649.00
21.12.2020
16 gece 17 gün