Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Büyük İtalya turu herşey dahil7 gece 8 gün | 29 Haziran • 27 Eylül
Pegasus Havayolları ile 7 gece 8 gün herşey dahil
849.00 €
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Büyük İtalya turu herşey dahil
Ulaşım
Vize

Vize gerekmektedir.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – ROMA

 Sabiha gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Pegasus havayolları kontuarı önünde saat 08.45’te buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin 11.45 de Roma’ya uçuş ve 13.45’de varış. Varışı takiben alanda bizleri bekleyen otobüsümüz ile Roma şehir turu için alandan ayrılıyoruz. Dünya tarihinin ve İtalya’nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Forum Meydanı, Forum Meydanı'nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini’nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Foridei Imperiali, Roma’nın kudret simgesi Colosseo amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Akabinde Melekler ve Şeytanlar turu gerçekleşecektir. Bu turumuzda her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkânı bulabilirsiniz. İlk önce Roma’nın simgelerinden Colosseum’u, Venezia Meydanı’ndan sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenleri’ni ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma’daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon ve heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanına kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan’a gidiyoruz. ( kulaklık ücretlidir).Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro Meydanı’nı geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


2. Gün: ROMA (NAPOLİ-POMPEİ)

Sabah kahvaltımızın ardından Roma'nın güneyindeki şarkılara konu olmuş Napoli’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Pompei’ye gidiyoruz. Roma İmparatorluğu'nun en büyük ticaret liman kenti Pompei’ye varış. Ören yeri biletleriyle lokal rehber alımından sonra Tarihi Pompei efsanesine yolculuğumuz başlıyor. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 200.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyan'ların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli, uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü. Tur sonrası Napoli şehir merkezinde serbest zaman ardından Roma'ya geri dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Roma'da otelimizde.


3. Gün: ROMA (OUTLET)

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Dileyen yolcularımız ile extra  düzenlenecek olan Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) turu gerçekleşecektir. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Tur sonrasında otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


4. Gün: ROMA – FLORANSA

 Sabah kahvaltı sonrası Floransa’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saat sürecek yolculuk sonrası Floransa’ya varış. Floransa’ya  varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde


5. Gün: PİSA - SİENA

Sabah kahvaltısının ardından Pisa Siena turu için hareket ediyoruz. Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.


6. Gün: VENEDİK (GARDA GÖLÜ)

Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehrine doğru yola çıkıyoruz. Düzenlenecek olan Verona Garda gölü turuna katılıyoruz. Romeo ve Juliet'in sehri olarak bilinen Verona sehir turunda; tarihi Arena, Erbe Meydani, Dükler Sarayi, Dante Meydani, Scaligeri Kilisesi, Romeo ve Juliet'in evi bulunmaktadir. Italya'nin ve Avrupa'nin en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kiyisinda muhtesem dogasi ve kale içi ile Sirmione Kasabasi gezimizin ardindan Venedikdeki otelimize doğru hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


7. Gün: VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turumuz başlıyor. Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko meydanına yakın bir noktada Vaporetto’dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri v.s. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko meydanına yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler sarayını birbirine bağlayan Ponte dei Sospiri İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik’in sembolleri olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko katedralinin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından Dünyanın en güzel meydanı olarak adlandırılmıştır. Katedralin inşası 9. YY da tamamlanmış olsa da, bugünkü halini 17. Yy’da almıştır. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, ikinci haçlı seferleri dönüşünde İstanbul’dan getirilmiştir. Serbest zamanınız da Saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve Canal Grande Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu Ponte Rialto görülecek yerler arasında. Şehir turu sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile kanalların arasında düzenleyeceğimiz gondol turuna katılabilirler. Serbest zaman sonrası arzu eden misafirlerimiz ile Venedik’in en tanınmış adalarından olan Murano ve Burano adalarını ziyaret ediyoruz. Cam işleme sanatında ustalığını koruyan Murano adasında, cam işleme tekniklerini gördükten sonra, dantel işlemeleri ve rengârenk evleriyle ün yapmış olan, küçük bir balıkçı kasabası olan Burano adasını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası San Marko meydanına dönüş ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


8. Gün: VENEDİK – BOLOGNA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bologna Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 14.40’da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18.25’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(SAW)- Roma / Bologna - İstanbul(SAW) ekonomi sınıfı uçak biletleri
• Havalimanı vergileri
• 3 ve 4* otellerde 7 gece akşam yemekleri dâhil konaklamalar
• Programda belirtilen tüm turlar
• Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
• Tüm şehirlerarası transferler
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize ücreti (120 Euro)
• Özel Seyahat sağlık ve seyahat sigortası 15 €
• Vaporetto ücreti 10 €
• Akşam yemeklerinde alınan içecekler
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli 15 tl
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

FİYAT TABLOSU

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
29.06.2018 3*** Ve 4**** OTELLER849.00 €1099.00 € 849.00 €0 - 2 Yaş 200.00 €
3 - 12 Yaş 829.00 €
-
27.09.2018 3*** Ve 4**** OTELLER849.00 €1099.00 € 849.00 €0 - 2 Yaş 200.00 €
3 - 12 Yaş 829.00 €
-

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
459.00
28.06.2018
3 GEC 4 GÜN
ADRİA HAVA YOLLARI İLE
849.00
29.06.2018
7 gece 8 gün
399.00
06.07.2018
3 Gece 4 Gün
Türk Havayolları