1. Gün: SİVAS - KANGAL - DİVRİĞİ - KEMALİYE

Turumuz, 01.30 Beylikdüzü Migros Önü - 02.00 Yenibosna Airport Avm Önü - 03.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından sizleri alarak, servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ederek başlıyor. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 04.00‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 05.45'de hareket edecek olan Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Sivas uçağı ile Sivas'a hareket ediyoruz. Sivas'ta bizleri bekleyen özel aracımızla şehir merkezine doğru ilerlerken önce kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı ardından Sivas'ı gezmeye başlıyoruz. Sivas'ta göreceğimiz yerler ise; Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Sivas Kongre Binası olacaktır. Sivas gezimizin ardından Kangal'a hareket ediyoruz. Türkiye'de ve yabancı devletlerde haklı bir üne sahip olan kangal köpeklerini yakından tanımak için Kaymakamlığın köpek çiftliğini ziyaret ediyoruz. Sonrasında mimari özelliklerinin yanı sıra, sergilediği zengin Anadolu geleneksel taş işçiliği örnekleriyle UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nı görmek için Divriği'ye hareket ediyoruz. Darüşşifa Taç Kapısı, Cami Kuzey Taç Kapısı, Cami Batı Taç Kapısı ve Şah Mahfili Taç Kapısı'nın her biri birbirinden farklı eşsiz bezemeleri ile göz kamaştıran birer mimarlık ve mühendislik harikası niteliğinde olup kapılar hakkında rehberimiz tarafından bilgi aldıktan sonra Hüma Hatun Sokağına gidiyoruz. 12 kadının istihdam ettiği Hüma Hatun Sokağı kültürel dokusuyla da ilgi görüyor. Aşevinden tandıra, hayvansal gıda ürünlerinden kuru gıda ürünlerine tam 12 dükkanın bulunduğu sokakta kısa bir mola veriyoruz. Son durak noktamız Divriği'de Nuri Demirağ Müzesi olarak hizmete açılan Mühürdarzade Konağı olacak. Türkiye’nin 10.000 kilometrelik demiryolu ağının 1250 km’lik bölümünün inşasını gerçekleştirmiş ve bu nedenle kendisine Mustafa Kemal Atatürk tarafından “Demirağ” soyadı verilen Nuri Demirağ adına hizmete verilen konağı gezdikten sonra Kemaliye'ye (Eğin) hareket ediyoruz. Kemaliye gezimize Taş Yolu ile başlıyoruz. Yapımı 150 yıl süren, amacı Kemaliye’nin ulaşım sorununu çözerek yaşamı kolaylaştırmak olan bu kararlılığın göstergesi Taş Yolu, bizleri farklı dünyalara götürüyor. Kısa yürüyüşlerle fotoğraflayacağımız bu yol ayrıca yukardan Karanlık Kanyonu da bizlere gösteriyor. Sonrasında  yaklaşık 1 saat süren tekne gezimize çıkıyoruz. (EKSTRA) Tekne gezimiz sırasında Dünya'nın en büyük kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyonu da (yaklaşık 9 km uzunluğunda) yakından görebiliyoruz.  Zincirle düşmemesi için bağlanan Zincirlikaya ve tamamını Eğinli hanımların ayrılık üzerine yazdıkları manilerin sergilendiği Mani Yolu’nu geziyoruz. Sonrasında tarihi Taşdibi Mahallesini ve Salim ustadan Lög Yapımını öğreniyoruz. Burada Bebik Kahvemizi içip otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Kemaliye Otel Vadi Otel, Vb.

Rota: Sivas Çevre Gezileri (30 km) Sivas - Kangal (90 km) Kangal - Divriği (80 km) Divriği - Kemaliye (95 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 295 km

Otele Giriş Saati: 18.30

2. Gün: KEMALİYE - OVACIK MUNZUR GÖZELERİ - TUNCELİ

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kemaliye’den Şair Ahmet Kutsi Tecer’in doğduğu ve  “Orda Bir Köy Var” şiirine konu olan Apcağa Köyü’ne ulaşıyoruz. 2005 yılında köy ihtiyar heyetinin almış olduğu kararla “sit alanı” ilan edilen Apcağa Köyü gezimizin ardından köy çarşı fırınında  ustanın sıcak, boylu ekmeğini küçük parçalarla tadıyoruz. Sonra kayaların başında kartal yuvası gibi inşa edilen emekli öğretmen çifti Bekir-Nermin Taştan evini  (Panoramik) gördükten sonra Süper Vali olarak bilinen Recep Yazıcıoğlu'nun adı verilen köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Gerek maddi ve gerekse doğanın zor şartları altında olağanüstü gayret ve özveriler sarf edilerek ülkemizde Devlet-Millet işbirliği ile yapılan ilk proje özelliğini de taşıyan ve 24 köyün ulaşımını sağlayacak olan köprüde vereceğimiz molanın ardından Çemişgezek, Hozat üzerinden Ovacık Munzur Gözelere hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz molanın ardından nehir kenarındaki restauranttamıza giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. İsteyen misafirlerimiz Munzur suyuna girerek yol yorgunluklarını atabilirler. Nehir kenarında suyun ve doğanın tadını çıkardıktan sonra Munzur Vadisi kenarından yol alarak Tunceli şehir merkezine ulaşıyoruz. Burada verdğimiz kısa bir molanın ardından Pertek feribotunu kullanarak Elazığ'a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde  Alınacak Olup, Tur Fiyatına Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup,Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Elazığ Windy Hill Hotel, Vb.

Rota: Kemaliye - Ovacık (180 km) Ovacık - Tunceli (70 km) Tunceli - Elazığ (85 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 335 km

Otele Giriş Saati: 19.30

3. Gün: ELAZIĞ - BİTLİS - AHLAT - NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Elazığ şehir merkezi üzerinden Elazığ ilinin tarihte bilinen en eski yerleşim yeri Harput’a ulaşarak başlıyor. Burada Harput Kalesi, Kurşunlu Camii, Arap Baba Türbesi,  12. Yüzyılda Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yapılmış olan Ulu Camii, geziyoruz. Sonrasında Bingöl, Muş üzerinden Bitlis'e hareket ediyoruz.  Yol üzerinde bulunan bir kervansaray örneği olan El- Aman Hanı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Bitlis şehir merkezine gidiyoruz. Bitlis gezimizi yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Gezeceğimiz yerler ise; Bitlis Kalesi (Panoramik), İhlasiye Medresesi, Gökmeydan Camii, Şerefiye Külliyesi ve Camii ve çarşılar olacaktır. Ahlat ilçemize ulaşıyoruz. Ahlat’ta Türk sanat ve kültürünün eşsiz örnekleri olan Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Ulu Kümbet, Emir Bayındır Camii ve Kümbetini görüp Tatvan şehir merkezinde panoramik tur yaptıktan, Türkiye’nin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na minibüslerle (Ekstra) hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’nın zirvesine vardığımızda bir yandan Van Gölü’nün o uçsuz bucaksız muhteşem manzarası, diğer bir yanda ise Nemrut Dağı Krater Gölü’nün büyüleyici görüntüsü sizleri çok etkileyecek cinsten. Nemrut Dağı Krateri içerisinde bulunan Büyük Krater Gölü, Küçük Göl, Ilıkgöl ve Volkanik taşları ve Lav Kalıntılarını görüp büyülenmiş olarak Nemrut Dağından iniyoruz.  Sonra Tatvan'daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Tatvan Taşar Royal Deluxe Otel Vb.

Rota: Elazığ - Bitlis (330 km) Bitlis - Ahlat (65 km) Ahlat - Tatvan (45 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 440 km

Otele Giriş Saati: 18.30

4. Gün: AKDAMAR ADASI - VAN

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Gevaş'a çeviriyoruz. Artos Dağı manzaralı yolculuğumuzun ardından Gevaş'tan bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na (Ekstra) hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Akdamar adası ve kilise gezimizin ardından Gevaş'a dönüyor ve Dünya'nın hâlâ yaşanılan en eski kentlerinden biri olan Van'da gezmeye başlıyoruz. Yeni açılmış olan  Van Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Van kalesini görebileceğimiz bir noktada rehberimiz tarafından bilgi alıyoruz. Ardından bir Halı Atölyesi’ne giderek Van Halısı hakkında bilgi alıyoruz. Dileyenler için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında bölgenin en önemli ve en sevimli canlılarından olan Van kedilerini görebileceğimiz kedi evine gidiyoruz. Bu şirin dostlarımızla çekeceğimiz güzel fotoların ardından bölgeye has gümüş ve telkâri işlemelerin yer aldığı atölyemize ulaşıyoruz. Gümüşe en güzel süsü veren Van Savatlı gümüş işçiliği hakkında bilgiler aldıktan sonra  Van'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Fiyatına Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup,Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Van Sardur Otel vb.

Rota:  Tatvan - Gevaş (100 km) Gevaş - Van (25 km) Bölge İçi Geziler (10 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 135 km

Otele Giriş Saati: 18.30

5. Gün: MURADİYE ŞELALESİ – DOĞUBAYAZIT – İSHAKPAŞA SARAYI - ANİ ÖREN YERİ

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında başlıyor, Van’ın Muradiye ilçesine giderek, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni geziyoruz.  Köprü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ardından, Doğubayazıt'a doğru yol alıyoruz.  Tendürek Geçidini aşarak inşaatı 99 yıl süren muhteşem İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Doğu'nun Topkapı Sarayını gezerken sadece saray olmadığını canlı bir tarih ve her tarafı sır dolu bir efsane olduğunu görüyoruz. Sonrasında Doğubayazıt şehir merkezini görerek, öğle yemeğimizi alıyoruz.  Yemek sonrası Iğdır’a ilerliyoruz. Iğdır’a doğru ilerlediğimizde kutsal Ağrı Dağı’nın (5165 m) etki alanına giriyor, nereye gitsek onu görüyor ve Iğdır'a varıyoruz. Iğdır üzerinden tuz diyarı Tuzluca'da Tuz Mağaralarında kısa bir mola veriyoruz. Sonrasında Digor üzerinden ünlü Ani Ören Yerine ulaşıyoruz. Ermeni ve Selçuklu kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Katedral, Arpaçay, Surp Kirkor, Surp Pirgiç (Keveli Kilise),  Anadolu’nun ilk Türk Camisi olan Ebu'l Manucehr Cami, Sultan Sarayı’nı görüyoruz. Ani, çok kültürlü bir yapıya sahip ticaret kenti olarak Ortaçağ Dönemi mimarlık ve şehircilik tarihi içinde de özel bir konuma sahiptir. Gezinin ardından Kars şehir merkezine gelerek tarih kokan bu kentte konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. İsteyen misafirlerimiz ile Kafkas Halk Oyunları gösterisine (Ekstra) gidiyoruz. (Gece turları ekstra olup katılıma ve kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Sapran Deluxe Otel, Wintercity Otel Vb.

Rota: Van - Doğubayazıt (170 km) Doğubayazıt - Iğdır (50 km) Iğdır – Ani (160 km) Ani Harabeleri – Kars (40 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 420 km

Otele Giriş Saati: 18.30

6. Gün: KARS - SARIKAMIŞ - ERZURUM

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii olacaktır. Sonrasında Havariler Kilisesi'ne geçiyoruz. Ermeni-Gürcü mimari tarzını inceleyebileceğimiz bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık….tatları da bizi gurme olmamız yolunda teşvik edecek. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan Taş köprü’yü, Tarihi Hamam’ı görüyor, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’ni panoramik olarak fotoğraflama imkanı buluyoruz. Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Ünlü şairlerimiz ‘den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp  Kars'ın önemli bir kültür mirası olan Aşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz. Sonrasında Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarkamış'ta Allahüekber Dağlarında 90 bin şehitimiz için yapılmış Şehitlik Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Horasan ve Pasinler üzerinden Erzurum’a vardığımızda önce Doğu’nun incisi Erzurum’da Palandöken Dağı’nın serinliğini arkamıza alarak rahat bir gezi gerçekleştiriyoruz. Bu gezimiz sırasında Ulu Camii, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese yapıları geziyoruz. Yörenin ünlü cevheri Oltu taşından imal edilmiş el sanatlarının sergilendiği Tarihi Taşhan'da (Rüstem Paşa Medresesi) verdiğimiz serbest sürenin ardından Erzurum Havaalanına hareket ediyoruz. 21.10’da kalkacak olan Pegasus Havayolları’na ait olan uçağımız ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havaalanı çıkışında bizleri bekleyen servis aracımıza binerek, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir sonraki gezimizde buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Bugün Dönüş Günü. Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Kars - Sarıkamış (55 km) Sarıkamış - Erzurum (160 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 215 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 1840 KM

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*  Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Kars Oda Kahvaltı Konaklama

*  Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım

*  Gezigen Turizm Güvencesi

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*  Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

* Akdamar Adası Tekne Turu, Nemrut Dağı Minibüs Ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  04, 18, 25 Temmuz • 01, 08, 15, 22, 29 Ağustos • 05, 12, 19, 26 Eylül
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  04.07.20223*** Ve 4**** OTELLER4.530,00 TL4.950,00 TL 4.530,00 TL--
  18.07.20223*** Ve 4**** OTELLER4.530,00 TL4.950,00 TL 4.530,00 TL--
  25.07.20223*** Ve 4**** OTELLER4.530,00 TL4.950,00 TL 4.530,00 TL--
  01.08.20223*** Ve 4**** OTELLER4.530,00 TL4.950,00 TL 4.530,00 TL--
  08.08.20223*** Ve 4**** OTELLER4.530,00 TL4.950,00 TL 4.530,00 TL--
  15.08.20223*** Ve 4**** OTELLER4.530,00 TL4.950,00 TL 4.530,00 TL--
  22.08.20223*** Ve 4**** OTELLER4.530,00 TL4.950,00 TL 4.530,00 TL--
  29.08.20223*** Ve 4**** OTELLER4.530,00 TL4.950,00 TL 4.530,00 TL--
  05.09.20223*** Ve 4**** OTELLER4.530,00 TL4.950,00 TL 4.530,00 TL--
  12.09.20223*** Ve 4**** OTELLER4.430,00 TL4.850,00 TL 4.430,00 TL--
  19.09.20223*** Ve 4**** OTELLER4.430,00 TL4.850,00 TL 4.430,00 TL--
  26.09.20223*** Ve 4**** OTELLER4.530,00 TL4.950,00 TL 4.530,00 TL--

  1.Ek Bilgiler

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

   

  MIDIBUSLER

  ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  SULTAN OTOGAR: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  MINIBUSLER

  MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

  NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

  TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri