Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Hindistan Turu7 GECE 8 GÜN |
Türk Havayolları ile 7 gece 8 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Hindistan Turu
Ulaşım
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL (ATATÜRK HAVALİMANI) – DELHİ

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde gezigentur kontuarında saat 17.30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 716 nolu tarifeli seferi ile saat 19.55’te Delhi’ye hareket Gece uçak yolculuğu.


2. Gün: DELHİ – AGRA

Sabah saat 04.35’te Delhi'ye varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile Ağra’ya hareket. Yamuna Otoyolu üzerinde yapacağımız seyahat ile 2 saat 30 dakikalık bir yolculuk ile Agra’ya varış. Otelimize varış, eşyalarımızın indirilmesi. Otelimizde kısa bir istirahat. (Odalarımızın alınış saatinin 14.00 olması nedeni ile dileyen misafirlerimiz ekstra olarak oteldeki kahvaltıdan yararlanabilirler). Dinlenmenin ardından otelimizden hareket ve ilk ziyaret noktamız olan Agra Kalesi’ni gezeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi içinde yer alan bu kale, tam anlamı ile surlarla çevrili bir şehirdir. Kale bugünkü halini Babürler döneminde almıştır. Adından ilk defa 1080 yılında bahsedildiği görülür. Burası Şah Cihan’ın oğlu Alemgir tarafından hapsedildiği ve ölene kadar sevgili eşi Ercüment Begüm Banu’nun mezarı olan Taj Mahal’i seyrettiği yerdir. Gezimiz sırasında her tarafı hikâyeler ile dolu olan sarayın farklı bölümlerini birlikte gezeceğiz: Agra Kalesi ziyaretimizin ardından Taj Mahal’i ziyaret edeceğiz. Burası, yeryüzünde aşkın en güçlü biçimde şekil aldığı yapı olarak kabul edilir. Bir Türk Devleti olan Babürler’in hükümdarı Şah Cihan’ın, sevgili eşi Ercüment Begüm Banu için yaptırdığı eşsiz anıt mezardır. 1631-1653 yılları arasında, 60 ton altın karşılığında yaptırılan bu eşsiz yapı, Türk ve Hint sanatının eşsiz güzelliklerini yansıtmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


3. Gün: AGRA

 Kahvaltımızın ardından otelimizden hareket. Yola çıkışımızdan kısa bir süre sonra, kente yaklaşık 40 km mesafede yer alan Fatehpur Sıkri’yi ziyaret edeceğiz. 1556 yılında Babürlerin başına geçen Akbar’ın çocuğu olmamaktadır. Günlerden bir gün derdine derman olacak kişinin Sıkri isimli bir köyde yaşadığı gelir. Bu kişi bir Sufi dervişi olan Selim Chisti’dir. Akbar’a üç çocuğu olacağını söyleyen Derviş’in açıklaması üzerine Akbar buraya bir kent ve saray kurar. 14 yıl boyunca Babürlere Başkentlik yapan bu kentin adı Fatehpur Sıkri’dir. Akbar’ın çocuklarının olup olmadığını ise turumuzda öğreneceğiz. Burada hem sarayı, hem de Selim Chisti’nin mezarını birlikte ziyaret edeceğiz. Gezimizin öğleden sonraki bölümünde ise Hinduluğun önemli Sih hac merkezlerinden bir olarak kabul edilen ve 9.Guru Sri Guru Tegh Bahudar Ji’ye adanan Guru Ka Tal ile 16. yüzyılın ünlü Türk Babür İmparatoru Ekber’in (Akbar) anıt mezarını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme için otelimize dönüş.


4. Gün: AGRA – JAİPUR

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardında Hindistan’ın en renkli şehirlerinden biri olan ve ‘Pembe Şehir’ olarak anılan Jaipur’a hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat 30 dakikalık bir yolculuğun ardından ‘Pembe Şehir’ olarak adlandırılan Jaipur’a varış. Yol durumuna ve varış saatimize göre panoramik turumuz sırasında Şehir Sarayı’nın bir bölümü olup kadınların dışarıyı seyretmeleri için inşa edilen ve şehrin sembolü konumundaki Hawa Mahal’in görülmesi ve şehrin en renkli bölgelerin olan Bapu Pazarı’nın gezilmesi. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


5. Gün: JAİPUR

Kahvaltımızın ardından tam günlük turumuz için otelimizden hareket. İlk olarak Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Bir tepenin üzerine kurulu olan kalenin girişine müsaitlik durumuna göre fillerin sırtında tırmanacağız. (Müsaitlik olmaması ya da uzun bekleme gerektiren hallerde çıkış jipler ile yapılır) 1648 yılında tamamlanan kalenin birbirinden benzersiz süslemeler ve gözü okşayan yansımalarla bezenmiş Divan-ı Aam (Halk Salonu), Jai Mandir (Zafer Salonu), Sukh Nivas (Zevk Kölesi), Sheesh Mahal (Aynalar Salonu) ve Jai Mahal gibi bölümleri ziyaret edecek, kale ve kaledeki günlük yaşam hakkında detaylı bilgiler alacağız. Bu ziyaretimizin ardından, içinde hala Maharaja’nin yaşadığı Şehir Sarayı’nın halka açık bölümlerinden bazılarını gezeceğiz. Tekstil ve kostüm müzesi ile Sanat galerisi bu sarayın en önemli bölümlerindendir. Bugünkü gezimizin son bölümünde ise Jantar Mantar Gözlemevi’ni ziyaret edeceğiz.  Burası 1724’de inşaatına başlanan ve toplamda 13 astronomik mimari şaheseri içinde barındıran mükemmel bir gözlemevidir. Jaipur Maharajası Jai Singh II tarafından inşa ettirilen bu yapıda Babür ve Hint astronomisi ve bu astronomi gereçlerinin çalışmaları hakkında bilgiler alacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


6. Gün: JAIPUR – DELHI

Kahvaltımızın ardından Delhi’ye hareket. Yaklaşık 6 saatlik bir yolculuğun ardından Delhi’ye varış. Şehre girişimize istinaden panoramik turumuza başlayacağız. Eski Delhi panoramik şehir turumuzda; Moğol İmparatorluğunun görkeminin ve gücünün bir göstergesi olan ve 1648 yılında şah Cihan zamanında tamamlanan Kızıl Kale’yi dışarıdan göreceğiz. Kalenin Hint dilindeki ismi Lal Qila'dır. Yine Şah Cihan zamanında yaptırılan Hindistan'ın en büyük camisi olan Jami Masjid görülecek yerler arasındadır. İsmi Cuma Camisi anlamına gelen Jama Mescid, Hindistan'ın en büyük camisidir. Eski Delhi turumuz Hint Ulusunun babası sayılan Mahatma Gandhi'nin öldürüldükten sonra yakıldığı yer olan, siyah mermerden yapılmış sade bir anıtın bulunduğu Rajpat Parkı ziyareti ile sona erecektir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


7. Gün: DELHİ

Kahvaltımızın ardından Hindu tanrısı Vişnu’nun ortaya çıkışı adın inşa edilen Lakshmi Narayan Tapınağı’nı gezecek ve Hindu inanç sistemi üzerine detaylı bilgiler alacağız. Bu ziyaretimizin ardından Birleşik Krallığın şef mimarı Sir Edwin Lutyen tarafından tasarlanıp inşa edilen, 1931 yılında açılan ve I.Dünya Savaşı ile Afgan Savaşı’nda ölen askerler için yapılmış 42 metre yüksekliğindeki Hindistan Kapısı’nı Parlamento Binası, Başbakanlık konutunu göreceğiz. Turumuzun son durağında ise Qutub Minareyi ziyaret edeceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki bu minare 43 metre yüksekliği ve tabandaki yaklaşık 14 metrelik çapı ile Hindistan’ın ikinci en yüksek minaresidir. Kırmızı kumtaşından yapılan eserin inşası yaklaşık olarak 1200’ler başlatılmış, 1369’da yıldırım çarpması ile zarar gören yapı, hemen takip eden dönemde Firuz Şah tarafından onartılmıştır. Gezilecek yerler arasında olacaktır. Turumuzun ardından zamanımızın uygun olması halinde Janpat alışveriş bölgesinin ziyareti. Delhi’nin en renkli alışveriş bölgelerinden biri olan bu alanın gezilmesinden sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


8. Gün: DELHİ - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltımızın ardından odaları boşaltma ve rehberinizin belirleyeceği saatte otelden Delhi havaalanına transfer. Check in işlemleri ardından Türk Hava Yollarının TK717 tarifeli seferi ile saat 06.15’te İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 10.35’te İstanbul’a (Atatürk Havaalanına) varış ve gezigentur hizmetlerinin sonu. Bir sonra ki turumuz da görüşmek dileğiyle.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle İstanbul –Delhi – İstanbul Uçak Bileti
• Havalimanı Vergileri,
• Seçilen Otellerde 6 Gece yarım pansiyon konaklama,
• Alan/Otel/Alan Transferleri Ve Şehirlerarası Transferler
• Agra, Jaipur ve Delhi Panoramik Şehir Turları,
• Taj Mahal Turu (Cuma günleri kapalıdır.)
• Amber Kalesi Turu,
• Profesyonel Gezigentur Rehberlik Hizmetleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
• Kdv Dahildir.

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Hindistan Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli 60 €(İsteğe Bağlı)
• Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
• Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar,
• Şahsi Harcamalar,
• Yemeklerde alınan içecekler,
• Öğlen yemekleri,
• Şoför Bahşişleri(Kişi Başı 5 €) (İsteğe Bağlı)
• Programda Belirtilen Ekstra  Turlar (İsteğe Bağlı)
• Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (İsteğe Bağlı)
• 30.000 € Teminatlı Seyahat Sigortası ( 15 € ) (İsteğe Bağlı) (65 yaş üzeri 30 €)

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1649.00
26.02.2020
8 GECE 9 GÜN
TÜRK HAVAYOLLARI İLE