Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Hindistan Turu8 GECE 9 GÜN |
Türk Havayolları ile 8 gece 9 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Hindistan Turu
Ulaşım TÜRK HAVAYOLLARI İLE
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR..OFİSİMİZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ..

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL –DELHİ 19 Eylül 2015 / Cumartesi

Saat 17.30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 19.55’te Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.


2. Gün: DELHİ -JAİPUR

Yerel saat ile sabah 04.20'de Uluslararası Indra Ghandi Havalimanına varacağız. Gümrük ve vize işlemlerini tamamlayarak özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Bagajlarımızı bıraktıktan sonra Jaipur’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğumuzun ardından. Jaipur’a varacak ve yenilenmemiz için odalarımıza yerleşeceğiz. Akşam yemeğimiz otelimizde.


3. Gün: JAİPUR

Erken kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye filler veya jeepler ile çıkacağız. Rajput Mimarisinin essiz bir örneği olan bu tarihi mekanda gezerken, kraliyet salonlarının muazzam el içliliğine tanıklık edeceğiz. Leziz öğle yemeğimizin ardından, Rajasthan’ın başkenti “Pembe Şehir” Jaipur’daki gezimizde, Rajasthan ve Moğol tarzlarından esinlenerek inşa edilmiş, muhteşem koleksiyona sahip bugün müze olarak kullanılan Maharaja Şehir Sarayı ve hemen yanında yer alan astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantar bizleri bekliyor olacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


4. Gün: JAİPUR –FATEHPUR SİKRİ-AGRA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ardından Agra’ya doğru hareket edecek ve “Altın Üçgen” in diğer bir ucuna gideceğiz. Yol üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yolumuzun üzerinden Bharatpur’da alacağız. Ardından Agra’ya varıyor ve otelimize giriş yaptıktan dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: AGRA

Kahvaltımızın ardından ilk durağımız Dünyanın Yedi Harika’sından birisi olan Tac Mahal’i geziyoruz. 1631 yılında başlayıp tahminen tamamlanması 18 yıl süren bu harika yapıyı efsanevi mimar Ahamad Lahori yapmıştır ve söylenene göre Şah Cihan tarafından bir daha buna benzer bir eser yapmaması için kör edilip, elleri kesilmiştir. Gezimizin ardından Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. UNESCO tarafından Dünya Kültür mirasina alınan kalenin ziyareti sonrası akşam yemeği ve dinlenme için konaklayacağımız otelimize gideceğiz.


6. Gün: AGRA – DELHİ- VARANASİ

Kahvaltının ardından önce Delhi’ye döneceğiz, öğle yemeğimizi yedikten sonra Varanasi’ye uçuşumuz olacak. Akşam üstü Varanasi’ye varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Sabah erken saatlerde Varanasi turumuza başlayacağız.


7. Gün: VARANASİ – DELHİ

Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Güneşin doğumu ile birlikte Kashi Wishwanath Tapınağı’nı ziyaret edecek ve daha sonra otelimize dönüp kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasını Banaras Hindu Üniversitesi ve Bharat Mata Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Delhi uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Delhi’ye varışımızın ardından otelimize transfer olacağız. Akşam yemeğimiz otelimizde ve konaklama otelimizde.


8. Gün: DELHİ

Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görecek ve Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından sırada Yeni Delhi turumuz var. Zafer Kulesi (Qutub Minar), Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme Delhi’deki otelimizde.


9. Gün: DELHİ –İSTANBUL

Sabah havalimanına transfer oluyor ve saat 06.05’te Türk Hava Yolları’nın uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 10.25’te olacak ve turumuz son buluyor.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul, Delhi gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• 5* Otellerde oda-kahvaltı konaklamalar
• Sabah Kahvaltıları
• Delhi – Varanasi uçuşu ve vergileri
• Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
• Programda belirtilen tüm geziler
• Tac Mahal gezisi giriş ücreti
• Amber Kalesi’ne giriş ücretleri
• Agra Kalesi giriş ücretleri
• Ganj Nehri’nde tekne turu
• Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
• Türkçe Rehberlik Hizmeti

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Hindistan Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli 60 €(İsteğe Bağlı)
• Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
• Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar,
• Şahsi Harcamalar,
• Yemeklerde alınan içecekler,
• Öğlen yemekleri,
• Şoför Bahşişleri(Kişi Başı 5 €) (İsteğe Bağlı)
• Programda Belirtilen Ekstra  Turlar (İsteğe Bağlı)
• Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (İsteğe Bağlı)
• 30.000 € Teminatlı Seyahat Sigortası ( 15 € ) (İsteğe Bağlı) (65 yaş üzeri 30 €)

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1349.00
14.09.2020
8 GECE 9 GÜN
UÇAK + GEMİ
..
10 GECE 11 GÜN
TÜRK HAVAYOLLARI VE CAYMAN HAVAYOLLARI İLE
799.00 $
17.09.2020
5 gece 8 gün
Türk Havayolları