Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
İskandinavya Fiyortlar Turu9 GECE 10 GÜN |
Pegasus Havayolları ile 9 gece 10 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı İskandinavya Fiyortlar Turu
Ulaşım
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: ISTANBUL – STOCKHOLM

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde gezigentur kontuarı önünde saat 08.00’da siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Pegasus Hava  Yolları PC845 tarifeli seferi ile saat 10.30’da Stockholm'e hareket ediyoruz. 13. yüzyıldan bu yana İskandinavya'nın siyaset, ekonomi ve kültür merkezi konumunda bulunan kent, Malaren Gölü'nün Baltık Denizi ile birleştiği kanalda yer alan ve Stockholm Takım Adaları olarak bilinen 14 ada üzerinde kurulmuştur.  Şehre, İsveç'ce de kütük, eski Almanca'da ise sağlamlaştırma anlamına gelen 'stock' ve 'adacık' anlamına gelen 'holm' kelimelerinden türeyerek Stockholm adı verilmiştir. Saat 13.10’da varış ve varışımızı takiben panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Gamla Stan Adası Kraliyet Sarayı, (Saray panoramik olarak dışarıdan görülür. 1754 yılında inşa edilmiş olan Kungliga Slottet Kraliyet Sarayı, İsveç kraliyet ailesinin resmi rezidansıdır. Avrupa’nın en büyük kraliyet saraylarından biri olan büyüleyici yapı, bir Orta Çağ sarayının yıkıntıları temel alınarak barok stilinde yeniden inşa edilmiştir. Sarayın 608 odasından birçoğunun yanı sıra; Devlet Salonu, Kraliyet Hazineliği, Şövalye Birliklerinin Daireleri, III. Gustav Antika Müzesi, Kronor Müzesi ve Kraliyet Şapeli gibi bölümler de halkın ziyaretine açıktır. Sarayın önünde her cumartesi ve çarşamba 12.15, pazar günleri ise 13.15 saatlerinde üniformalı askerler tarafından nöbet devir teslim töreni gerçekleşmektedir.), Tiyatro Binası, Belediye Sarayı (İsveçlilerin oylarıyla ülkenin en güzel binası seçilen bina, 1911 yılında Ragnar Östberg tarafından art deko stilinde inşa edilmiştir. Altın mozaikler ve renkli camlarla süslü olan büyüleyici bina içerisinde her yıl Nobel Ödülü Yemeği düzenlenmektedir.), Kunpsrad Parkı, Fjallgatan Tepesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından akşam saatlerinde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


2. Gün: STOCKHOLM

Sabah kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Stockholm Kombine Turu’na katılabilirler. İskandinav yarım adasının en güzel şehri olan Stockholm’ü detaylı bir şekilde tanıma fırsatı buluyoruz. Turumuza ilk olarak Djurgarden Adası'ndan başlıyoruz. Bir zamanlar İsveç Kraliyet Ailesinin av mekânı olan, günümüzde ise birçok müzeyi bünyesinde barındıran bu adada ilk durağımız dünyaca ünlü Vasa Müzesi'dir. Orijinal parçalarının %95’ten fazlasının korunduğu, yüzlerce oyma heykelin bulunduğu Vasa, benzersiz bir sanat hazinesi ve önde gelen turistik bir manzaradır. Gemi, Stockholm’de amaca uygun olarak yapılmış olan bir müzede sergilenmekte olup, aynı anda dokuz birbiri ile ilişkili sergiyi, zengin mal stokları bulunan bir dükkânı ve lüks bir restoranı barındırmaktadır. Vasa ile ilgili film, 16 farklı dilde izlenebilir. Vasa müzesi, İskandinavya’daki tüm diğer müzelerden daha fazla ziyaretçi çekmektedir. Stockholm sadece Vasa için bile ziyaret edilmeye değerdir.10 Ağustos 1628 tarihinde büyük bir savaş gemisi Stockholm limanından ayrılmak üzere yelken açmış. Henüz yeni inşa edilmiş olan bu gemiye tahttaki Vasa soyunun arması olan Vasa adı verilmişti. Bu heybetli olayı kutlamak için, yan taraflarındaki lombarların içinden dışarı çıkan toplardan bir selamlama atışı yapılır. Güçlü gemi liman çıkışına doğru yavaş yavaş yol alırken, aniden şiddetli bir fırtına çıkar. Vasa yana yatar ancak kendi kendine tekrar toparlanır. İkinci bir fırtına darbesi gemiyi yan yatırır. Açık top lombarlarından içeri su dolar. Vasa, 150 tayfasının en az otuzunu, belki de ellisini de kendisiyle beraber dibe batırır. Vasa’nın tekrar gün ışığını görmesi, 333 yılı bulmuştur. Özel araştırmacı Anders Franzen1950’lerin başlarında Vasa’yı aramaya başlamıştır ve 1956’da Vasa’yı yeniden keşfetmiştir. Vasa sonrası bir başka ziyaret edeceğimiz yer aynı ada üzerindeki 1891 yılında İsveç’in doğal yaşamının korunması amacıyla açılan Skansen Açık Hava Müzesi'dir. Zooloji Parkı, İsveç doğal yaşamını destekleyen merkez içerisinde yüz altmış tarihî odun çiftliği, İsveç kır evleri, hayvanat bahçesi, çiftlik, doğal yaşam parkı, sirk, oyun parkı ve akvaryum tesisi yer almaktadır. Doğanın kalbinde zaman geçirmek ve İsveç kırsal yaşamını yakından tanımak isteyenler için ideal bir gezi planıdır. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
STOCKHOLM KOMBINE TURU: 75 Euro (Kişi Başı)


3. Gün: STOCKHOLM-KARLSTAD-HAMAR

Sabah kahvaltımızın  ardından odaların boşaltılması ve muhteşem manzaralar eşliğinde Hamar'a hareket ediyoruz. Yol üstünde, yaklaşık 4,5 saatlik yolculuğun ardından (314 Km) Karlstad'da öğle yemeği molası vereceğiz. Serbest öğle yemeğinin ardından yola devam ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından (253 Km.) Hamar'a varış ve otelimize transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


4. Gün: HAMAR-BERGEN

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Norveç'in ikinci büyük kenti ve Fyordların başkenti olarak da kabul edilen Bergen'e hareket. Fyordlar, İskandinavya kıyılarında sık rastlanan jeolojik oluşumlardır. Bunlar, iki taraftan sarp kayalıklarla çevrili uzun, dar ve derin koylar olup, buzul aşındırması sonucunda oluşurlar. Bu nefes kesen manzara eşliğinde yolculuğumuz devam edecektir. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Flamsbana Dağ Treni turuna katılabilirler. (Dağ treni ekstra turumuzun günü, tur programına bağlı olarak değişebilir.) Norveç'in en nefes kesen aktivitesi olarak bilinen Flamsbana dağ treni ile Myrdal'a hareket ediyoruz. Muhteşem vadiler ve göller arasında bir saat sürecek gezimizde trenimiz Kjosfossen Şelalesi önünde kısa bir fotoğraf molası verip Flam'a geri dönüyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından Bergen'e hareket. Bergen'e varış ve otelimize transfer. Set menü akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
FLAMSBANA DAĞ TRENİ TURU: 80 Euro (Kişi Başı)


5. Gün: BERGEN-VOSS

Sabah kahvaltımız sonrası odaların boşaltılmasının ardından panoramik Bergen şehir turumuz için otelden hareket ediyoruz. Vikinglerin şehri olarak bilinen Bergen 1070 yılında kurulmuş. Ünlü Balık ve Çiçek Pazarı ve Unesco tarafından koruma altına alınmış olan Bergen Evleri (Hansa Evleri) göreceğimiz yerler arasındadır. Vagen Koyu'nda yer alan Hansa Evleri Unesco tarafından Dünya Kültürel Mirasları Listesine alınmıştır. Hansa Birliği, Almanların ticaretini güvence altına almak için kurulmuş bir birlik. Hansa Ticaret Birliğinde çalışan tüccarların yaşadığı evler olan bu Hansa Evleri, 3-4 katlı, dik çatılı ve rengârenktir. Ancak uzun yıllar yangınlar yaşayan Bergen'de artık binaların yapımında ahşap kullanımı yasaklanmıştır. Açık hava müzesi haline alan bu evler şehre ayrı bir hava vermektedir. Bergen'de yetişen en ünlü kişi şüphesiz müzisyen Edvard Greig'dir. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği  Floyen Tepesi turumuza katılabilirler. Turumuza Bergen şehrinin balkonu olarak adlandırılan Floyen Tepesine çıkarak devam ediyoruz. Yaklaşık 300 m. yükseklikten Bergen şehrinin nefes kesen manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun ardından tünellerle dolu yollardan Voss'a hareket ve yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğumuzun ardından (100 Km) dünyada 'su' yu ile olan Voss'a varış. Norveç'de doğayı bozmamak adına yollar tek ve nadiren çift şerittir. Otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.  
FLOYEN TEPESİ TURU: 20 Euro (Kişi Başı)


6. Gün: VOSS-GOL-OSLO

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Gol kenti üzerinden Oslo'ya hareket.Muhteşem göl ve orman manzaraları eşliğinde Gol'a vardıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Flam Tekne Turuna katılabilirler. Tekne ile Flam - Gudvangen arasında yaklaşık iki saat sürecek bir yolculuğa çıkıyoruz. Dar yüksek Fyordların arasından muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız gezi sonunda Gudvangen'de bizi bekleyen otobüsümüz ile Oslo'ya hareket. Yol üstünde Tvindefossen Şelalesi önünde fotoğraf için serbest zaman. Oslo'ya varış ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


7. Gün: OSLO -DFDS

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Oslo şehir turu için otelden hareket. Norveç'in başkenti ve aynı zamanda bulunduğu eyaletin adıdır. Kopenhag, Stockholm ve Helsinki'nin ardından İskandinavya'nın 4. büyük şehri olan Oslo, 1049 yılında III.Harald tarafından kurulmuştur. Panoramik olarak yapacağımız Oslo şehir turunda; Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Karl Johans Caddesi, Vigeland Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından gemiye transfer ve kamaralara yerleşme. DFDS firmasının lüks yolcu gemisi ile Kopenhag'a hareket. Seyahat esnasında misafirlerimiz geminin Duty Free, Restoran, Eğlence ve Barlarından yararlanabilirler. (Gemideki bu servisler ücretlidir.) Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


8. Gün: KOPENHAG

Sabah gemide kahvaltı ve yaşayan en eski krallıklardan biri olan Danimarka'nın başkenti Kopenhag'a varış. Vikingler zamanında bir balıkçı kasabası olan Kopenhag, 1167 yılında keşfedilip, kısa zamanda önemli bir ticaret liman kentine dönüşmüştür. Şehri "ticaret limanı" anlamına gelen "Kopenhag" ismi verilmiştir. Varışımızı takiben panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Christianborg Kalesi, Black Diamond, Danimarka Kraliyet Ailesi'nin kış mevsimini geçirdikleri ve hakla seslenecekleri durumlarda ünlü balkon sahnelerinin yaşandığı Amelienborg Sarayı, Opera Binası, Langelinie Rıhtımı ve Küçük Deniz Kızı Heykeli görülecek yerler arasındadır. Ünlü Deniz Kızı Heykeli, 1913 yılında heykeltıraş Edvard Eriksen tarafından yaratılmıştır ve her yıl milyonlarca kişi ziyaret etmektedir. 1.25 metre yüksekliğinde, kayanın üzerinde oturan çıplak göğüslü ve kuyruklu bir denizkızı formundan oluşan heykel, havanın rüzgârlı olduğu günlerde dalgaların üzerinde oturduğu kayaya çarpması ile birlikte ortaya çıkan görüntüyle daha da gerçekçi bir hâle bürünmektedir. Edvard Eriksen; heykelin yüzünü balerin Ellen Price’ı model alarak tasarlamış, balerinin çıplak poz vermek istememesi dolayısıyla vücudu, kendi eşinin modellik yapmasıyla tamamlamıştır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


9. Gün: KOPENHAG (DANİMARKA ŞATOLARI VE RIVIERA)

Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Kopenhag’ın alışveriş merkezi konumunda olan 3,2 kilometre uzunluğundaki Stroget Sokağı, dünyanın en büyük yaya kaldırımıdır. Oldukça uzun olan bu kaldırım; Frederiksberg, Nygade, Vimmelskaftet ve Oster sokaklarını ayrıca Nytorv, Gammeltorv ve Amagertorv meydanlarını kapsamaktadır. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Danimarka Şatoları ve Rivierası Turu’na katılabilirler. Sabah otelden başlayacak bu turumuzda Kopenhag şehrine yaklaşık 45 dakikalık mesafede bulunan Hillerod’a varıyoruz. Şehirde Danimarka Rönesans’ının en güzel örneği olarak kabul edilen Frederiksborg Sarayı'nın etkileyici barok bahçelerini ve sarayın içerisini geziyoruz. Kuzeyin Versailles’i olarak kabul edilen saray ziyaretimizin ardından yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrası Helsingor’a ulaşıyoruz. Burada Shakespear'in Hamlet adlı eserine konu olan Danimarka Krallarının kurduğu Kronborg Kalesinde fotoğraf molası verdikten sonra dönüş yolumuzda Danimarka Rivierası olarak bilinen sahil şeridinden geçerken eski balıkçı evlerini ve güzel villaları görüyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
DANİMARKA ŞATOLARI VE RIVIERASI TURU: 85 Euro (Kişi Başı)


10. Gün: KOPENHAG – İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından saat 10:00'da odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC832 seferi ile saat 14:30'da İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:45'de İstanbul'a varış ve gezigentur hizmetlerinin sonu. Bir sonraki turumuz da görüşmek dileğiyle.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi İle İstanbul-  Stockholm / Kopenhag- İstanbul Uçak Bileti
• Havalimanı Vergileri
• Alan/Otel/Alan Transferleri
• Programda belirtilen kategorideki oteller ve yolcu gemisinde 9 gece Oda Continental Kahvaltı Konaklama
• 2 akşam yemeği
• Panoramik Kopenhag, Oslo, Bergen, Stockholm Şehir Turları
• Programda belirtilen tüm şehirlerarası otobüs transferleri
• Profesyonel Gezigentur Rehberlik Hizmetleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
• KDV Dahildir.

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli 120 €(İsteğe Bağlı)
• Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
• Uçaklardaki fazla bagaj ücretleri
• Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar
• Programda belirtilmeyen Öğle ve Akşam yemekleri
• Programa dahil olan yemeklerdeki içecekler
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
• Şoför ve Rehber Bahşişleri(Kişi Başı 5 €) (İsteğe Bağlı)
• Programda Belirtilen Ekstra Turlar (İsteğe Bağlı)
• Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (İsteğe Bağlı)
• 30.000 € Teminatlı Seyahat Sigortası ( 15 Eur ) (İsteğe Bağlı) 65 yaş üzeri (30 Eur)
• Antalya ve Adana İç Hat Bağlantı 155 €, Diğer İller 175 € , Kıbrıs 195 €(İsteğe Bağlı)

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
..
8 GECE 9 GÜN
UÇAK - GEMİ
1649.00
21.12.2020
16 gece 17 gün