Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

İtalya Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

İTALYA HAKKINDA 

 

Başkenti Roma ve resmi dili İtalyanca olup para birimi Eurodur. Coğrafi açıdan Güney Avrupa’da yer alan, kuzey batısında Fransa, kuzeyinde İsviçre ve Avusturya, kuzeydoğusunda Yugoslavya, doğusunda Adriya Denizi, batısında Tirejen Denizi ile çevrilidir. İtalya, Güney Avrupa'da ana karadan Akdeniz'e çıkıntı yapan uzun, çizme biçimindeki İtalya Yarımadası ve bu yarımada ile Alpler arasındaki topraklar üzeri kurulmuş bir ülkedir. Aynı zamanda İtalya, en büyükleri Sicilya ve Sardinya olmak üzere Akdeniz'de pek çok adanın da sahibidir.Yaklaşık olarak 60 milyonluk nüfusuyla önemli şehirlerini Başkent Roma, Floransa, Venedik ve Milano olarak sıralayabiliriz. 

Yılda neredeyse 60 milyon turist ağırlayan bu ülke aynı zamanda Avrupa'nın en büyük fidan yetiştirme merkezi. Hiç bir yerde görmediğiniz kadar zeytin ağacı görmeniz mümkün.

 

ROMA HAKKINDA 

Tiren Denizi’nden 24 km içeride yer alan Roma, hem şehir hem de özel komün statüsü taşımaktadır. Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve Akdeniz'e yakın konumda bulunmaktadır. Yaklaşık 2.7 milyon nüfusu bulunan şehirde, Papa'nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan da yer almaktadır. Bu yüzden Roma'ya bazı kaynaklar tarafından iki devletin başkenti de denilmektedir. Roma, 7 tepe üzerinde kuruludur; Palatino, Aventino, Campidoglio, Capitolinus, Quirinale, Viminale, Esquilino, Celio.

 

Tarihinin Romulus ve Remus efsaneleri ile başladığı düşünülmektedir. Efsaneye göre Savaş Tanrısı Mars’ın Romulus ve Remus adlı ikizleri dünyaya getirip onları terk eder bebekler bir kurt tarafından yetiştirilir, bir çoban tarafından bulunan ikizler sonrasında bir şehrin kuruluşu ile ilgili kavga eder ve Romulus Remus’u öldürür. Tarih de hikaye de bu şekilde biter. Tarihçilerin yorumlarına göre şehir küçük doğal bir bölgeden büyük bir imparatorluk haline dönüşmüştür.

 

ROMA TURLARI 

 

İtalya turlarında Roma’da gezilecek yerlerin başında kolezyum, aşk çeşmesi, ispanyol merdivenleri gelir. Ayrıca görülmesi gereken yerler arasında Arch of Constantine vardır. 4. Yüzyılda dikilmiş olup, oldukça iyi korunmuş bir yapıdır. İlk hristyan imaparator olan Konstantinin zaferini kutlamak için yapılmıştır. Kolezyum ve palatine tepesi arasında yer almaktadır. Ayrıca Roma içerisinde ayakta kalmayı başarabilen tek tak dır. 

Kolezyum, Flavianus Amfitiyatro olarak da bilinen bir arenadır. Usta komutan Vespasianus tarafından MS 72 yılında yapımına başlanmış ve MS 80 yılında Titus döneminde tamamlanmıştır. Daha sonraki değişiklikler Domitian hükümdarlığı zamanında yapılmıştır.

Aşk Çeşmesinin tarihi, İmparator Augustus döneminde başlamaktadır. Tarih, su arayan askerlere su kaynağının yerini gösteren bir kızın efsanesine dayanmaktadır. İmparator Augustus'nun damadı Agrippa, akan suyu Vergine su kemeri ile Pantheon'a kadar ulaştırmıştır. 8. yüzyılda, 12. yüzyılda V. Niccolo tarafından ve 15. yüzyılın ortasında 4. Paolo tarafından restore edilmiştir. 1998'de büyük bir düzenleme geçirmiş, temizlenmiş ve su sistemi de yenilenmiştir.

İspanyol merdivenlerinin bulunduğu meydanın adı Spagna'dır. Roma'nın en sevilen yerleri arasındadır.

 

FLORANSA HAKKINDA 

Kuzey İtalya'daki Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa kendi ismini taşıyan ilin merkezi konumundadır. Kısa bir dönem, İtalya Krallığı'na da başkentlik yapmıştır. 

MÖ 59 yılında Jül Sezar ordusundan emekliye ayrılmış askerlere Arno Nehri vadisindeki toprakları vererek Floransa'nın kurulmasına sebep olmuştur. Kurulduğu zaman şehrin adı Florentia idi. Daha sonra M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatoru Diokletian Floransa'yı Toskana vilayetinin başkenti yapmıştır. Roma İmparatorluğu'nun yıkılmasından sonra kent Bizans ve Ostrogot istilalarına uğramıştır.

 

FLORANSA TURLARI 

İtalya turlarında Floransa'da görülecek yerler; Pisa Gezisi, 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür.  Floransa’nın kalbinde bulunan Santa Maria del Fiore yani İtalya’nın en ünlü kiliselerinden Floransa Katedrali, Floransa şehrinde yer alan en meşhur ve en önemli yapılardan bir tanesidir. Aynı zamanda Floransa’nın en yüksek yapısıdır. 

Floransa Piazza della signoria meydanı; tam bir açık hava müzesini andırmaktadır. Floransa’daki önemli yapılardan bir tanesidir. Meydanda birbirinden etkileyici ve güzel heykeller yer almaktadır. Meydana gittiğinizde bu devasal boyutlardaki heykelleri görünce siz de çok etkilenecek ve her birinin bir sürü fotoğrafını çekmeye çalışacaksınız. Meydandaki bu muhteşem görünümlü heykellerin hepsinin kendine has hikayeleri bulunmaktadır. 

Floransa Palazzo vecchio; Eski saray anlamına gelen yapı , meydanda bulunan bugünkü belediye sarayı olan Palazzo vecchio dur. Görüntüsüyle kaleyi anımsatmaktadır. 1302 yılında Arnolfo di Cambio tarafından yapılmıştır. Bir çok yetkili insana zamanında ev sahipliği yapmıştır ve sonrasında da medici ailesinin evi olarak kullanılmıştır.

 

VENEDİK HAKKINDA 

Venedik, Veneto bölgesinin başkentidir. Kuzeydoğu İtalya'da birbirinden kanallarla ayrılan ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kurulu konumdadır. Venetian Lagoon bataklığında, Po ve Piave nehirlerinin deltaları arasına kuruludur. Venedik doğal güzelliği, mimarisi ve sanat eserleri ile ünlüdür. Aynı zamanda Venedik, Dünya Mirasları listesindedir.

 

VENEDİK TURLARI

İtalya turlarında Venedik'te görülecek yerler olarak; San Marco Meydanı, Venedik’te yer alan meydan dünyanın en güzel meydanlarından biridir. Yapılış amacı manastır bahçesi olarak belirlenmiştir. Ancak daha sonra Venedik’in dini ve politik amaçlarına hizmet eden bir yer haline gelmiştir.

San marco bazilikası, san marco meydanında yer alan önemli yapılardan biridir. Oldukça büyük ve ihtişamlı bir kilisedir. Venedik Ahlar köprüsü de, Venedik’te yer alan önemli köprülerden biridir. 

 

MİLANO HAKKINDA 

Kuzey İtalya'da bulunan Lombardiya bölgesinde bulunan ve kendi ismini taşıyan Milano ilinde bulunan bir şehirdir. Milano Lombardiya bölgesinin ve Milano ili'nin başkentidir. 

Milano İtalya'nin ve Avrupa'nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerinden biridir. Otomotiv ve moda sektörü burada en önemli gelir kaynağıdır. Şehir ilk Insubres tarafından kurulduğu zaman adı Medhlan idi. Sonrasında M.Ö 222 civarında şehri işgal eden Roma İmparatorluğu ile Milano hızlı bir şekilde gelişmiştir.

 

MİLANO TURLARI 

İtalya turlarında Milano'da gezilecek yerler; Duomo, yapımına 1386 yılında başlanan dünyanın en etkileyici gotik katedrallerinden biridir. Görülecek yerlerin başında gelen Galleria Vittorio Emanuele II isimli tarihi bir alış veriş merkezi. Altın Dörtgen olarak tanımlanan Via Montenapoloene, Via Della Spiga, Via Manzoni ve Via San't Andrea caddelerinin meydana getirdiği dörtgen. Sforzesco Kalesi, Milano Cadorna tren istasyonun arkasındaki bu kale uzun yıllar boyunca Milano'yu yönetmiş ailelerin evi olmuş. Şimdilerde içinde bir kaç tane müze bulunmaktadır.