Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Japonya Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

Japonya Hakkında

Doğu Asya’da bulunan bir ada ülkesi olan Japonya’nın Başkenti Tokyo, resmi dili Japoncadır. Japonya’nın “Doğan Güneş Ülkesi” olarak da bilinmesinin sebebi, adını oluşturan kanji karakterlerin güneş ve köken anlamına gelmesidir. Japonya yaklaşık olarak 127 milyon nüfusuyla dünyanın nüfus açısından onuncu en kalabalık ülkesidir. Tokyo ve bulunduğu bölge çevresinde bulunan valilikler ve şehirler ile birlikte 30 milyonun üzerinde olan nüfusuyla dünyanın en büyük metropoliten alanıdır. 

6.852 adadan oluşan Japonya’daki adaların en büyükleri Honshu, Hokkaido, Kyushu ve Shikoku adalarıdır. Çoğunluğu dağlık olan adaların en yüksek dağı yanardağ olan Fuji Dağıdır.

Yaklaşık olarak 4 trilyon Dolarlık geliri sayesinde Japonya, dünyanın üçüncü büyük milli ekonomisi konumundadır. II. Dünya Savaşı sırasında ağır bir yenilgiye uğramasına rağmen, kısa bir süre içinde hızla kalkınması sonucu dünyanın önde gelen ekonomik güçlerinden birisi haline dönüşmüştür. Bu durum "Japon mucizesi" olarak değerlendirilmiş ve uzun yıllar boyunca gelişmekte olan ülkeler için örnek olarak gösterilmiştir. II. Dünya Savaşı sonrası gösterdiği ekonomik başarının altında yatan faktörler, daha sonra içine düştüğü ekonomik durgunluğun belli başlı nedenlerini teşkil etmiştir.

Kimono, Japon kültürünün en önemli unsurudur. Kimono giyen Japonlar seremonik ve kibar davranışlar sergilemektedirler. Kimononun farklılıkları da vardır. Evli bayanların kimonolarının kolları kısayken, bekâr bayanların kimonolarının kolları uzundur. Japonya’da 20 yaşına basan genç kızlar aile içinde seremoni eşliğinde kimono giymekte ve 20 yaşını kutlamaktadırlar.

Japonya Turlarında gezilecek önemli yerler başkent olan Tokyo, Osaka ve Hiroşima’dır.

TOKYO HAKKINDA

Japonya’nın başkenti olan Tokyo, yaklaşık 35 milyon nüfuslu megapol bir bölgedir ve aynı zamanda dünyanın en büyük kentidir. Coğrafi açıdan Honşu'nun orta kısmında, Büyük Okyanus'un bir girintisi olan Tokyo Körfezi'nin kıyısında, Sumida Nehri'nin ağzında yer almaktadır.

12 Eylül 1923'te yaşanan depremden büyük zarar gören şehir, deprem sonrasında yeniden inşa edilmiş ve bu dönemde çevresinde banliyöler teşekkül etmeye başlamıştır. 20 yıl sonra II. Dünya Savaşı sırasında ABD uçakları tarafından bombardımana uğrayarak tekrar yıkılmıştır.1950'lerden sonra ülke ekonomisine paralel olarak gelişme gösterip, hızla büyümüş ve bugünkü seviyesine ulaşmıştır.

Tokyo Metropolü coğrafi açıdan doğusunda Chiba, batısında Yamanashi, güneyinde Kanagawa ve kuzeyinde Saitama prefektörlükleri ile sınırı bulunan bir yerleşim yeridir.

Büyük bir uluslararası finans merkezi olan Tokyo, dünyanın en büyük yatırım bankaları ve sigorta şirketlerinin birkaçının merkezini barındırmaktadır. Japonya'nın ulaşım, yayımcılık, elektronik ve yayıncılık endüstrilerinin merkezi konumundadır.

TOKYO’DA GEZİLECEK YERLER

Japonya Turları sırasında Tokyo’da gezilecek yerlerin arasında Japonya’nın en büyük dağı olan Fuji Dağı yer almaktadır. 1707-08 yıllarında patlamış olan yanardağ, o zamandan sonra volkanik etkinlik göstermemiştir. Uzun ve eğimli bir koni biçimindedir. Tepe kısımları soğuk ve her zaman karlıdır. Çevresinde pek çok göl ve ormanlık alan bulunmaktadır. Japon halkı, eski çağlardan beri Fuji Dağı’na kutsal bir dağ olarak tapmaktadır. Odaiba; Tokyo Körfezinde 1850′lerde savunma amaçlı inşa edilmiş olup, sonraları yerleşim yerleri ve eğlence alanlarıyla dolmuş yapay bir adadır.

Japonya Turlarında Tokyo’da gezilecek bir diğer yer ise, Yoyogi Parkı; Tokyo’nun en büyük şehir parklarından biridir. Yaklaşık olarak 550.000 metrekarelik alanı kaplamakta ve Meiji Tapınağı‘nı içinde barındırmaktadır. Meiji Tapınağı Hazineleri Müzesi de bu parkta bulunmaktadır.

Tokyo National Museum; 1872 yılında kurulmuştur. Müze Japonya’nın en eski ulusal müzesidir. Müze, aynı avludaki beş farklı mimarideki binadan oluşmaktadır. Honkan, Tōyōkan, Hyōkeikan, Heiseikan, Hōryū-ji Hōmotsukan. Ana bina olan Honkan’da bulunan koleksiyon görülmeye değerdir.

Kitanomaru Park; Tokyo haritasının tam ortasında bulunmakta olanpark Tokyo’daki en büyük parklardan biri olma özelliğine sahiptir. 1590 yılında inşa edilen, Edo zamanında dünyanın en büyük kalesi olan Imperial Palace‘a ev sahipliği yapmaktadır. Yalnızca iç duvarları kalan kalede imparatorluk ailesi hala ikamet etmektedir.

İmparatorluk Sarayı Müzesi; Japonya’daki en önemli sanat müzesidir. Ueno Parkı’nda yer almaktadır.  Japonya’nın sanat mirası burada sergilenmektedir.  Resim, heykel, kaligrafi, metal eşyalar, etnografik malzemeler bulunmaktadır.

Shibuya; Shibuya semti, özellikle gençler tarafından ziyaret edilen, gözde bir eğlence merkezidir. Gençlik kültürünün sürekli olarak zenginleştiği, modayı belirleyen bir merkezdir diyebiliriz.

Japonya Turlarında Tokyo’da gezilecek yerler arasında bulunan Odaiba, şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olup pahalı bir alışveriş merkezi ile eğlence merkezi Ooedo-Onsen Monogatari‘ye de ev sahipliği yapmaktadır. Dünyadaki en büyük dönme dolaplardan bir tanesi burada yer almaktadır.

OSAKA HAKKINDA

Japonya'nın en büyük adası Honşu'nun, Kansai Bölgesi'ndeki Osaka Körfezi'ne dökülen Yodo Nehri'nin döküldüğü yerde bulunan Tokyo'dan sonraki en büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Sıklıkla Japonya’nın ikinci şehri olarak anılmaktadır. Dünya'nın en büyük dokuzuncu metropol alanı olan Osaka-Kobe-Kyoto'nun kalbidir.

645'te İmparator Kōtoku bu bölgeyi Naniwa-kyo adıyla başkent yapmıştır. Sarayı da Osaka'ya inşa etmiştir. O zamanki Naniwa adıyla, şimdiki Osaka şehrini oluşturan alan hâlâ Naniwa ve Namba adıyla mevcut bulunmaktadır. 655 yılında başkent Asuka'ya taşındığında Naniwa; Yamato, Kore ve Çin arasında kara ve denizden, halihazırda bir önemli bağlantı noktası olmuştur.

774'te Naniwa, İmparator Shōmu tarafından bir kez daha başkent yapılmıştır. Naniwa'nın başkentliği, 775'te imparatorluk sarayı Heijō-kyō'ya geri taşındığında bitmiştir. Nara Dönemi'nin sonunda liman fonksiyonu yavaş yavaş komşu diyarlara kaptırılıp kaybedilmiştir. Fakat Naniwa canlı bir ırmak, kanal ve Heian-kyō ile diğer yerler arasında bir kara taşımacılığı geçiş noktası olarak kalmıştır.

OSAKA’DA GEZİLECEK YERLER

Japonya Turlarında Osaka’da gezilecek yerler arasında Osaka Kalesi yer almaktadır. Kale, şehirdeki en etkileyici yerler arasındadır. İçinde bulunan tapınak şeklindeki 8 katlı binanın tepesinden tüm şehir izlenebilmektedir. Kalenin etrafı ve içindeki bahçe bonsai tipindeki büyük ağaçlar ile doludur.

Japonya Turlarında Osaka’da görülecek yerler arasında içerisinde dünyanın bütün deniz canlılarının bulunduğu, dünyanın en büyük akvaryumu olan Kaiyukan’da bulunmaktadır.

Alışveriş ve eğlencenin merkezi olan Dotonbori bölgesi; kalabalık sokaklar, birçok restoran ve tiyatronun bulunduğu bir bölgedir. Umezu Nehrinin ikiye böldüğü Dotonbori bölgesi karşılıklı iki sokağı birbirine bağlayan köprülerden oluşmaktadır.

Shitenno-ji; Osaka’da Tenno-ji bölgesinde bulunan bir tapınaktır. Japonya’da bulunan en eski tapınak olma özelliğine sahiptir.

Gökyüzü binası; 40 katlı bir kuledir. Kita-ku bölgesinde yer almakta olup 1993 yılında tamamlanan çatısı gözlem evi olarak kullanılmaktadır.

HİROŞİMA HAKKINDA

Chūgoku bölgesinin en büyük şehridir. Hiroşima Japonca’da geniş ada anlamına gelmektedir. Dünya tarihinde nükleer saldırıya uğrayan ilk şehir Hiroşima’dır. Saldırı her yıl 6 ağustosta Hiroşima Barış Anıtı Parkında milyonlarca kişi tarafından anılmaktadır.

Hiroşima, güçlü bir daimyo olan Mōri Terumoto tarafından 1589 yılında Seto İç Denizi nehir deltasının kıyı şeridi üzerinde kurulmuştur. 1 Nisan 1889 tarihinde ise şehir mertebesine ulaşmıştır.

HİROŞİMA’DA GEZİLECEK YERLER

Japonya Turlarında Hiroşima’da gezilecek yerler arasında Hiroşima Barış Anıtı Parkı yer almaktadır. Ayrıca Kintai Köprüsü; Japonya’daki en ünlü ahşap köprülerden biridir. 1673 yılında Hiroyoshi Kikkava tarafından burada yaptırılan ilk köprü yıkılmıştır. 1674 yılında daha gelişmiş bir teknoloji kullanılarak köprü tekrar inşa edilmiştir. 1950 yılına kadar kullanılan köprü Typoon Kezia tarafından başka bir yere taşınmıştır. Bugün kullanılan köprü Heisei Era tarafından yenilenmiştir. Köprü 210 m uzunluğundadır.

Japonya Turlarında Hiroşima’da gezilecek yerler arasında bulunan Hiroshima Itsukushima Shinto Tapınağı, 1996 yılından bu yana Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Tapınak Pasifik Okyanusu kıyısında Miyajima Adası’nda 6. yy’da yapılmıştır.

Miyajima Adası Japonlar tarafından kutsal ada sayılmaktadır. Eski zamanlarda hiç kimsenin yaşamadığı adaya, Itsukushima Shinto Tapınağı yapıldıktan sonra tapınakla ilgilenmek amacıyla görevliler yerleşmiştir. Ailelerininde buraya yerleşmesi sonucu adada yaşam başlamıştır. Günümüzde ada turistik bir bölge olarak kullanılmaktadır.

Pasifik Okyanusu’nun suları gel git olaylarına bağlı olarak yükselmektedir. Miyajima Adası da bundan etkilenmektedir. Tapınağın gel git suları altındaki yüzer gibi görüntüsü çok güzel bir manzara oluşturmaktadır.

Itsukushima Shinto Tapınağı 56 ayrı yapıdan oluşmaktadır ve hepsi kırmızı renkte yapılmıştır. Tapınaktan bahseden ilk belge 811 yılına aittir.

 

Japonya Turlarında gezilecek yerlerin arasında bulunan Hiroshima - Atom Bombası Kubbesi; 6 Ağustos 1945 yılında Hiroşima’ya atılan atom bombası Genbaku Kubbesi’nin 150 m uzağında, 600 m yükseklikte patlamıştır. Saat 08:16’da gerçekleşen saldırı sırasında 140.000 kişi ölmüştür. Daha sonra radyasyondan etkilenerek ölen de binlerce kişi olmuştur.Atom Bombası Kubbesi – Genbaku Dome Hiroşima Barış Anıtı parkında bulunmaktadır.