Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Kazablanka Marakeş Turu4 Gece 5 Gün | 04 Nisan
Türk Havayolları ile 4 gece 5 gün
629.00 €
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Kazablanka Marakeş Turu
Ulaşım Türk Hava Yolları ile
Vize

Vizesiz

TUR PROGRAMI

1. Gün: ISTANBUL-KAZABLANKA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezigen Turizm  kontuarı önünde saat 07:00'de buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'na ait TK617 seferi ile saat 09:50'de Kazablanka'ya hareket. Yerel saat ile 13:00'de varışımızı takiben yapilacak panoramik şehir turumuza Avangart ruhlu, beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii, dünyanın en büyük camisidir. (Camii’ye giris tura dahil degildir, isteyen misafirler girebilir.) İç mekanda 25.000 kişinin ayni anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semti, Si Bu Abderrahman Adası, Afrika’nın en büyük modern alış veriş merkezi Morocco Mall günün ilginç duraklarındandır. OPSİYON: Misafirlerimiz akşam yemeklerini arzu ederlerse Ilsa ve Rick’in unutulmaz aşk hikâyesinin anlatıldığı Casablanca filminden Rick’s Cafe Bar ‘da alabilirler. Tur bitiminde otelinizde transfer ve geceleme otelimizde .


2. Gün: KAZABLANKA-MARAKEŞ

Sabah kahvalti sonrasi odalarin bosaltilmasi ve Marakes'e hareket. Sabah yolculuğunun ardından Marakes e varisi takiben tarihi sehri kesfe basliyoruz. Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen bir dönem evi olarak kullandığı, 20. YY başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçeyi gezeceğiz. Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medina ya ulaştıktan sonra: Uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed’ in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresini seyrederek, maceramız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI ÇARŞI’sının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır. Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Tur sonrasi otelimize transfer ve aksam yemegi otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek ve akşam yemeğini dünyaca ünlü CHEZ ALI geleneksel gösterisini izleyerek yiyebileceginiz Chez Ali Turuna katilabilirler. alabilirler. Geceleme otelimizde.


3. Gün: MARAKEŞ (ESSAOUIRA)

Sabah kahvaltısı sonrası alisveris ve kisisel aktiviteler icin serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek  Atlas okyanusu kıyısında yer alan yıllar öncesinin Bodrum’unu andıran dünyaca meşhur ESSAOUIRA şehir gezisine katilabilirler. ESSAOUIRA Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz sehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir ,uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas okyonusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar,deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Tur sonrasi otelimize transfer ve aksam yemegi. Geceleme otelimizde .


4. Gün: MARAKEŞ

Sabah kahvaltısı sonrası alisveris ve kisisel aktiviteler icin serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz  ekstra olarak duzenlenecek ATLAS DAGLARI 4 X 4 (Toyota Land Cruiser vb.) Turuna katilabilirler. Bu turumuz güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında öğle yemeği alacağız. Öğle yemeğinden sonra Marakeş’e döneceğiz, arzu eden misafirlerimiz marakeş çarşısının dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. Tur sonrasi otelimize transfer ve aksam yemegi.Geceleme otelimizde .


5. Gün: MARAKEŞ-KAZABLANKA-ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların bosaltilmasi ve Kazablanka HavalimanI'na transfer. Saat 14:30'da Türk Hava Yolları'na ait TK618 seferi ile  İstanbul'a hareket . Yerel saat ile 21:00'de varış ve turumuzun sonu .

 


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yollari ile İstanbul- Kazablanka-İstanbul uçuşlarında ekonomi sınıf ucak bileti
• Havalimanı ve güvenlik vergileri
• Kazablanka'da 1 gece ,  Marakeş’te 3 gece yarım pansiyon seçeceğiniz kategorideki otelde konaklama
• Alan/Otel/Alan transferleri
• Şehirler arasi transferler
• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• Panoramik Kazablanka ve Marakeş şehir turlari
• Türkçe rehberlik hizmeti

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Öğle yemekleri
• Ekstra turlar
• Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
• Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
• Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup standart yataklardan küçüktür.
** Grup continental kahvaltıları ayrı salonda verilebilir.
Ekstra turlar katılımcı sayısına bağlı olup, rehberimiz tarafından bilgi verilecektir.
** 10 kişinin altında katılım olduğu takdirde ekstralar yerel İngilizce konuşan rehber eşliğinde yapılacaktır.

FİYAT TABLOSU

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
04.04.2019 4**** Ve 5****629.00 €859.00 € 629.00 €0 - 12 Yaş 599.00 €
0 - 12 Yaş 599.00 €

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
3899.00
29.03.2019
8 gece
Turk Hava Yolları ile
2990.00 TL
01.04.2019
5 gece 6 gün
179.00
02.04.2019
2 GECE 3 GÜN
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE