Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Küba Turu9 GECE 10 GÜN |
Air Canada Havayolları ile 9 gece 10 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Küba Turu
Ulaşım
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – TORONTO – HAVANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Gezigen Turizm kontuarında saat 07:45’de buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Air Canada Havayolları’na ait  AC-811  sefer sayılı  tarifeli seferi ile saat 10:55’de Toronto’ya hareket. Yaklaşık 11 saat 15 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 14:55’de Toronto’ya varış. Uçak değiştirip saat 18:00’de AC-A598 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 21:30’da Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Varışımızla birlikte alanda bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


2. Gün: HAVANA

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Havana şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restorant’da aldıktan sonra Havana Club Rom Müzesi’ni gezecek ve şeker kamışının rom’a dönüştüğü uzun macerayı izleyeceğiz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Tropicana Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra  otelimize transfer. Geceleme  otelimizde.
Tropicano Show: 110 € (Kişi Başı)


3. Gün: HAVANA

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar Del Rio Turu'na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde
Vinales Vadisi ve Pinar del Rio  Turu:  85 € (Kişi Başı)


4. Gün: HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Otelde alınacak sabah kahvaltısının odaların boşaltılmasının ardından Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 4 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarı’nı göreceğiz. Öğle yemeğimizi Cienfuegos’ta yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidad'da bulunan otelimize transfer.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


5. Gün: TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında Romantik Müzesi ve aynı adla anılan; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra öğle yemeğimizi Trinidad’da yerel bir restoranda alarak, özel otobüsümüz ile Varadero’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Turumuzun bitimiyle birlikte otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


6. Gün: VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Catamaran turuna katılabilirler. Bu turumuzda herşey dahil sisteminde hizmet veren teknemiz ile açılıp, yunuslarla yüzme, dalış yapma imkanı elde edeceksiniz. Beyaz adada vereceğimiz mola esnasında deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğini alıp denizin tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimiyle birlikte otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Öğle yemekli Catamaran turu: 115 € ( Kişi Başı )


7. Gün: VARADERO – HAVANA

Sabah kahvaltısı  ve odaların boşaltılmasının ardından Havana’ya hareket. Havana’ya varışımızın ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra Cafe Taberna Show’u turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki Cafe Taberna’daki akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye dahil olabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Cafe Taberna Show (Bueno Vista Müzik Grubu Eşliğinde/Akşam yemekli):  85 € (Kişi başı)


8. Gün: HAVANA

Sabah kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hemingway Köyü turuna katılabilirler.  Son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway ,  Ambos Mundos otelde 7 yıl kaldığı 511 nolu odayı gördükten sonra  Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Hemingway köyü turu : 30 € (Kişi başı)


9. Gün: HAVANA - TORONTO

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ve odaların boşaltılmasının ardından havalimanına transfer. Air Canada Havayollarına ait AC 1599 sefer sayılı uçağı ile saat 08.00’de Toronto’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11.30’da Toronto’ya varıyoruz. Uçağımızı değiştirdikten sonra saat 16:25’te AC-810 sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.


10. Gün: TORONTO-İSTANBUL

Türkiye saati ile 09:25’de İstanbul’a varış ve Gezigen Turizm hizmetlerinin sonu. Bir sonra ki turumuz da görüşmek dileğiyle.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Air Canada Havayolları Tarifeli Seferi İle İstanbul – Toronto – Havana /Havana – Toronto  – İstanbul ekonomi sınıfı Uçak Bileti
• Havalimanı Vergileri
• Havana’da 4* Otelde Oda Kahvaltı, Trinidad’da 4* Otelde Her şey Dahil Konaklama, Varadero’da 5*Otelde Her şey Dahil Konaklama olmak üzere toplam 8 gece Otel Konaklaması
• Alan/Otel/Alan Transferleri
• Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara, Varadero  Panoramik Şehir Turu
• Programda belirtilen şehirlerarası transferler
• Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
• Kanada Transit Vize Ücreti
• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Küba Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli 55 €(İsteğe Bağlı)
• Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
• Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar,
• Şahsi Harcamalar
• Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
• Programda Belirtilen Ekstra Turlar (İsteğe Bağlı)
• Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri (İsteğe Bağlı)
• 30.000 € Teminatlı Seyahat Sigortası ( 30 € ) (İsteğe Bağlı) (65 yaş üzeri 60 €)

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1950.00
17.02.2020
8 GECE 9 GÜN
UÇAK - GEMİ
109.00
19.06.2020
1 GECE 2 GÜN
GEMİ
1349.00
14.09.2020
8 GECE 9 GÜN
UÇAK + GEMİ