Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Küba Turu Aeroflot Havayolları ile9 GECE 10 GÜN | 16 Temmuz
Aeroflot Havayolları ile 9 gece 10 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Küba Turu Aeroflot Havayolları ile
Ulaşım AEROFLOT HAVAYOLLARI İLE
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR..OFİSİMİZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ

TUR PROGRAMI

1. Gün: ISTANBUL – MOSKOVA

23.00’de, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, Gezigen  Turizm kontuarında buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Aeroflot Havayolları, SU 2135 sayılı uçuşu ile 01:55’de Moskova’ya hareket ediyoruz.


2. Gün: MOSKOVA – HAVANA - VARADERO

Yerel saat ile 04:50’de Moskova’ya varışımızda, yaklaşık 7 saatlik bekleme süremiz var. Bekleme süremizde Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Moskova’yı gezmeye başlıyoruz. Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Kathedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında. Havalanınba transferimizin ardından 13:15’de, SU 150 sayılı uçak ile Havana’ya uçuyoruz. Yaklaşık 13 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 18:45’de Küba’nın Jose Marti Havalimanı’na varışımızda özel aracımızla Varadero’ya dogru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından otelimize transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşmenin ardından, dinlenmek üzere serbest saatler. Otelimiz herşey dahil sistemde hizmet veriyor.


3. Gün: VARADERO

Kahvaltının ardından, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak üzere günümüz serbest. Dilerseniz, extra Crusero Del Sol gezisine katılabilirsiniz. Marina Gaviota’dan bineceğiniz Katamaran’da hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz, şnorkelle dalış yapma fırsatımız olacak. Rancho Cangrejo’yu ziyaret edecek, yunuslarla yakınlaşacağız. Cayo Blanca’da alıcağımız deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var... 


4. Gün: VARADERO – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz yolumuz üzerinde Küba’da bulunan tek yırtıcı hayvan olan, boyları 4 metreye kadar olan Timsahların bulunduğu “ Parque Nacional Cienaga deZapata’da Timsah çifliğini ziyaret edeceğiz. Arzu ederseniz Timsah etini deneyimliyebilirsiniz. Zapata bataklığının oratasında bulunan Küba yerlilerinin yaşayışlarının heykellerle anlatıldığı doğa harikası olan adaya sazlıklar arasından sürat motorları ile gideceğiz... Adada yerlilerin tütün tanrısına yaptıkları kısa bir yerli törenine katılacağız. Ziyaretimiz sonrası öğle yemeğimizin doğanın ortasında yeşillikler içinde Küba tarzı “Ranchon” denilen Küba yapısı olan “ Pio Cua”’da alacağız. Yemeğimizin ardından Cienfuegos’a varışımızla beraber, 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo, devlet dairelerini göreceğiz. Turumuz sırasında 1930’larda yapılmış ve Devrim öncesi şaşalı hayatı en iyi anlatan Yat Club, ün, Mavi Villa’nın, Sarayların olduğu sahil şeridini göreceğiz. Gezimiz sonrası Trinidad a doğru yola çıkıyoruz. Geceleme Trinindad Otelimizde....

 


5. Gün: TRINIDAD – SANTA CLARA - HAVANA

Kahvaltı sonrası, UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad'a has limon suyu, bal ve Küba Rom'unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Trinindad gezimiz sonrası Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız, öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara’nın tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz... Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimiz sonrası Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varışımızda, odalarımıza yerleşmenin ardından, akşam yemeğimiz için Küba’ya özgü ev restaurantta / Paladar’a gidiyoruz.


6. Gün: HAVANA

İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip, 50'li yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, eski Havana'yı gezmeye başlıyoruz. UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar ile ünlü sokaklar, efsanevi lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, Devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Prado Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Ernest Hemingway’in gittiği barlar sokağı, La Bodequita del Medio ve Floridita göreceğimiz yerler. Şehir turu sırasında yerel bir restoranda bizim için hazırlanmış menüsü ile öğle yemeği yedikten sonra Küba’nın gerçek Ron’u olan Havana Club Ron musesini gezip Ron’un nasıl yapıldığını göreceğiz. Otelimize dönmeden önce Küba’nın en büyük el sanatları çarşısı olan Mercado de San Jose’den eşsiz tablolar ve biblolardan alışveriş etme imkanımız olacak. Akşam, turumuza dahil Küba’ya özgü ev restaurantta Hoşgeldiniz Yemeği”nde buluşuyoruz.


7. Gün: HAVANA

Kahvaltının ardından, dilerseniz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Vinales & Pinar Del Rio gezisine katılabilir, Küba’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve meşhur Küba purolarının yapıldığı Pinar del Río’yu, ünlü Küba tütününü yetiştirildiği tütün tarlası ve çiflik evini göreceğiz. El yapımı Küba purosunun yapım aşamalarını canlı göreceğimiz Puro fabrikası gezeceğiz. Öğle yemeğimizi tipik Küba köylerinin bulunduğu Viñales Vadisi’nde aldıktan sonra 120 metre yüksekliğindeki The Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. Akşam dilerseniz extra olarak devrim öncesi mafya babalarının özel masalarının bulunduğu ünlü Tropicana'da 200 dansçı, şarkıcı ve figurandan oluşan renkli Karayip şovunu izleyebilirsiniz.


8. Gün: HAVANA

Kahvaltının ardından, dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Yazarın Ambos Mundos otelde 7 yıl kaldığı 511 nolu odayı, Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” yazdığı yer olan ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gidip Las Terezzas restaurantta öğle yemeğimizi alacağız. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğlen yemeği sonrası Havana ya geri dönüp serbest zaman Ernest Hemingway'i hatırlatacak La Bodeguita del Medio'da, La Floridita’da Daikiri içebilir, hemen her sokakta, barda söyleyen müzisyenlere eşlik edebilirsiniz. Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkanlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Akşam dilerseniz Ünlü Kübalı grup Compay Segundo ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki otantik restorantımızda, şehrin en güzel istakozunu yapan mutfağı ile ünlü resturantta canlı Küba müziği eşliğinde Istakoz menülü keyifli bir akşam sizleri bekliyor...Ve geceleme otelimizde.


9. Gün: HAVANA – MOSKOVA

Sabah kahvaltı sonrası geri dönüş seyahati hazırlığımız için serbest zamanlar. Öğleden sonra check-out işlemlerimizin ardından Havana'ya havaalanına gidiyoruz. Akşam üzeri 20:45’de SU 151 sayılı uçak ile Moskova’ya uçuyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.


Tura Dahil Olan Hizmetler

* Aeroflot Havayolları ile gidiş dönüş uçak bileti,
 * Panoramik Moskova şehir turu
* Programda belirtilen tüm transferler
* Programda belirtilen yada benzeri otellerde konaklama,
* Havana’da seçilen otel kategorisinde 4 gece oda kahvaltı konaklama,
 * Trinidad’da seçilen otel kategorisinde 1 gece yarım pansiyon konaklama,
* Varadero’da seçilen otel kategorisinde 2 gece herşey dahil konaklama,
* Havana, Trinidad, Cienfuegos ve Santa Clara şehir turları,
 * Havana’da otelde alınacak “ Hoşgeldiniz Kokteyli”
* Seyahat Garanti sigortası
* Tüm alan ve güvenlik vergileri
* Gezigen Turizm rehberlik hizmetleri,

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

 * Otel ekstralarınız,
* Ekstra geziler,
* Öğle yemekleri
* Yemeklerde alınacak extra içecekler,
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
* Vize işlem ve ücreti (70 Euro )
 * Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
*Küba ayakbastı ücreti ( 25 Eur )
* Seyahat ve Saglık Güvencesi (35 Euro)

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1989.00
16.07.2020
9 GECE 10 GÜN
AEROFLOT HAVAYOLLARI İLE
..
10 GECE 11 GÜN
TÜRK HAVAYOLLARI VE CAYMAN HAVAYOLLARI İLE