Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Kuzey Tayland Bangkok Kamboçya Macera Turu9 GECE 10 GÜN | 17 Ekim
Türk Havayolları ile 9 gece 10 gün
4599.00 TL
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Kuzey Tayland Bangkok Kamboçya Macera Turu
Ulaşım
Vize

KAPI VİZESİ

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – BANGKOK

Atatürk Havalimanı dış hatlar Gezigen Turizm kontuarı önünde 17.30. da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları nın uçuşu ile 20.10 da Bangkok a hareket. Geceleme uçakta.


2. Gün: BANGKOK – SİEAM REAP

Yerel saat ile 09.25 de Bangkok a varış. Varışı takiben bagaj ve gümrük işlemleri sonrasında alanda bizleri bekleyen otobüsümüz ile Bangkok Don Mueng havaalanına transfer. Air Asia Havayolları ile 13.30 da Siem Reap e uçuş.Yerel saat ile 14.30 da Siem Reap e varış. Alanda bizleri bekleyen aracımınız ile otelimize geçiş. Çevre gezisi. Konaklama otelimizde.


3. Gün: SİEM REAP ( ANGKOR THOM -ANGKOR WAT)

 Sabaha kahvaltı sonrası Kimerlerin başkenti Ankor Thom ziyareti. Tarihi yüzyıllar öncesine dayalı bu şehirde Bayon Tapınağını ziyaret ettikten sonra bölgenin en güzel tapınaklarından biri olan Ta Prohm tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Dünya mirası listesinde bulunan Ankor Wat ı ziyaret ediyoruz. Angkor Wat da yapacağımız detaylı gezi sonrası otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.


4. Gün: SİEM REAP – BANGKOK ( OTOBÜS İLE)

 Sabah kahvaltı sonrası yerel otobüs ile Tayland ın başkenti Bangkok a hareket ediyoruz. Sınır geçişi dâhil toplamda 7 saat sürecek yolculuğumuz sırasında inanılmaz görüntülere şahitlik edecek ve yerel halk ile iç içe olmanın farklılığını yaşayacaksınız. Bangkok a varışı takiben otelimize transfer. Konaklama otelimizde.


5. Gün: BANGKOK

Sabah kahvaltı sonrası şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. Bangkok da yapılacak olan şehir turumuzda Altın Buddha Tapınağı, Uyuyan Buddha Tapınağı, çiçek pazarı, Çin mahallesi, parlamento binası ve demokrasi anıtını görülecek yerlerden bazılarıdır. Bu turumuz esnasında hem Bangkok’un egzotik güzelliğini hem de Tayland’ı derinden etkileyen Budizmi daha yakından tanıma fırsatımız olacaktır. Bu turumuzu takiben Eski Bangkok'u keşfetmenin en güzel yolu olan kanallarında uzun kuyruklu tekneleriyle Bangkok Kanal Turu'na çıkmaktır. Eskiden Taylılar Doğu'nun Venedik'i de denen Bangkok'un büyük bir kısmını kayıklarla gezmekteydi. Yıllar geçerken yol yapılabilmesi için birçok kanal doldurulduysa da özellikle Chao Phraya Nehrinin Thonburi tarafında birçok eski kanal varlığını sürdürmektedir. Bu kanallarda bir tekne turu Taylandlıların ömürlerini suyun üstünde nasıl geçirdiğini yakından görebilmek için de çok iyi bir fırsat oluşturuyor. Kayıklarıyla yanlarınıza yaklaşan tüccarlardan da meyvelerden el sanatına birçok şey almak mümkün olacaktır. Nehir kenarındaki bir balık Restoran’ında yiyeceğimiz bir öğle yemeğinden sonra ( ekstra ) Kraliyet Mücevher fabrikasını ziyaret ediyoruz. Otele giriş ve dinlenme sonrasında akşam gezeceğimiz Gece Pazarı ülkeyi ziyaret eden tüm turistlerin uğramadan geçmediği bir gece alışveriş çarşısıdır. Geceleme otelimizde.


6. Gün: BANGKOK – CHANG MAİ

Sabah kahvaltı sonrası erken saatlerde havaalanına hareket. İç hat uçuşu ile Chang Mai ye uçuş. Varışı takiben 700 yılı aşkın bir geçmişe ve 300 Budist tapınağına ev sahipliği yapan Chang Mai şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur sonrası otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


7. Gün: CHANG MAİ – MAE HONG SON – CHANG MAİ

Sabah kahvaltı sonrası erken saatlerde otelimizden ayrılarak otobüs ile Mae Hong Son kasabasına hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk sonrası bölgede yaşayan Long Neck Karen ( uzun boyunlu kadınlar) kadınlarını ziyaret edip fotoğraflama fırsatını yakalıyoruz. Sonrasında What Phra tapınağı ve Stongpe Bridge i ziyaret ederek Chang Mai ye geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8. Gün: CAHNG MAİ – CHANG RAİ

Sabah kahvaltı sonrası Kuzey Tayland ın gizemlerle dolu bir başka bölgesi olan Chang Rai ye geçiyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek otobüs yolculuğu sonrası Chang Rai ye Varış. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda Wat Prathat tapınağı ve 13.yy da inşa edilmiş olan Wat Chiang man tapınağı ve Doğa harikaları müzesi ziyaret edilecek. Turumuz sonrası otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.


9. Gün: CHANG RAİ – BANGKOK

 Sabah kahvaltı sonrası havaalanına transfer. 09.20 de Nok Air  havayolları ile Bangkok uçuşu.10.30 da Bangkok a varış. Otelimize transfer. Otel check in sonrası isteyen katılımcılarımızla beraber ekstra olan Yüzen Çarşı Tur’u için buluşuyoruz. Teknelerle ulaşacağımız bu ünlü çarşı, sabah saatlerinden öğleye kadar açık olduğundan hemen harekete geçiyoruz. Su kanalları arasına kurulan farklı ve etkileyici köylerin içinden teknemizle geçerek Çarşı’nın bulunduğu bölgeye geliyoruz. Burada kendi kanolarına ve nehir kenarına konumlanmış her çeşit ürünü bulabileceğiniz satıcılar sizi farklı bir kültürle tanıştıracaklar. Nehir üzerinde yüzen bu renk cümbüşünü fotoğraf çekmek için fazlasıyla ilgi gören bir bölge. Aynı zamanda yöresel yiyeceklerden, tay sanatını yansıtan hediyelik eşyalara kadar alışveriş için aradığımız her ürüne ulaşabiliyoruz. Buradaki gezimizi de tamamladıktan sonra dinlenmek için otelimize dönüyoruz. Daha sonra akşam saatlerinde dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlediğimiz Gece Pazarı Turu’na katılıyoruz. Akşam saat 7’den sonra açılan, iki ana cadde üzerinde yer alan, 150-200 metrelik bu pazarda; saatten çantaya, kıyafetten kozmetiğe aklınıza gelen her markanın taklit ürününü burada bulunuyor. Ayrıca Tayland ve Çin kültürüne ait ürünleri de bu pazarlarda bulabilirsiniz. Bu tur sırasında bilmemiz gereken en önemli şey fazlasıyla pahalı satılan bu ürünlerin üzerinde büyük bir pazarlık payının olması. Bu sebepten alışveriş yaparken sıkı bir pazarlık yapmayı unutmamamız gerekiyor. Bu turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.


10. Gün: BANGKOK – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.12.00 da odaların boşaltılması.16.30 da buluşma ve havaalanına transfer. Türk Hava Yolları uçuşu ile 21.30 da İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta. 04.00 da İstanbul havalimanına varış. Turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Havayolları ile İstanbul – Bangkok, Bangkok – İstanbul arası aktarmalı uçuşlar.
• 3 ve 4 yıldız oteller de oda + kahvaltı konaklama
• Programda belirtilen tüm çevre gezileri
• Bangkok  - Chang Mai – Bangkok  / Bangkok – Siem Reap / Chang Rai - Bangkok uçuşları
• Tüm transferler
• Yerel İngilizce ve Türkçe rehberlik hizmeti

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Öğle ve akşam yemekleri
• Seyahat ve sağlık sigortası 25 €
• Kişisel harcamalar
• KAMBOÇYA KAPI VİZESİ. 25 $

FİYAT TABLOSU

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
17.10.2019 3*** Ve 4**** OTELLER4599.00 TL5349.00 TL 4599.00 TL--

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
799.00 $
03.02.2019
5 gece 8 gün
Türk Havayolları
499.00
06.02.2019
6 gece 8 gün
949.00 $
07.02.2019
5 gece 7 gün
Türk Havayolları