Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

lviv Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

LVİV HAKKINDA

Diğer bir adıyla İlbav, Ukrayna’nın batısında yer alan bir şehirdir. 860.000 kişilik nüfusunun %88'i Ukraynalı, %8'i Rus, %1'i de Polonyalıdır. Gün içinde yaklaşık olarak 200.000 kişi şehre giriş yapmaktadır. Lviv ambleminde bir aslan yer almaktadır ve şehrin 2006 yılının ekim ayında 750. kuruluş yıl dönümü kutlanmıştır. Şehirde birçok noktada aslan heykeline rastlamak mümkündür. Lviv yüzyıllardır Polonya, Viyana ve en son Ukrayna'nın izlerini görebileceğiniz bir kültür şehridir. Tarihi yapıları, arnavut kaldırımlı sokakları, otantik tramvayları, orta çağ kostümlü kızları ilgi çeken yanlarındandır.

LVİV’DE EĞLENCE

Gece hayatıyla ünlü şehirde çok sayıda gece kulübü bulunmaktadır. Bunlardan den ünlülerini şu şekilde sıralayabiliriz; Stargorod; Lviv’in en güzel elit ve eğlenceli restaurant ve kulübüdür. Çok geniş alanı ve tarihi yapısı ile dikkat çekmektedir. Rafinad Club; Hem striptiz hemde gece kulübü olarak çalışmaktadır. Şehir merkezinde yer almaktadır. Fashion Club; En seçkin gece kulüplerindendir. Karaoke, restaurant cafe ve gece kulübü olarak Lviv’de hizmet vermektedir.   

LVİV’DE GEZİLECEK YERLER

Lviv turlarında görülecek yerleri şöyle sıralayabiliriz; Leopold Von Sacher - Masoch; Kürklü Venüs isimli romanının yazarı ve mazoşizmin başı olarak bilinen Leopold Von Sacher'in heykeli. Apteka Museum - Ecza Müzesi; Eczane olarak 1735 yılında eczacı Notorpom tarafından kurulmuştur. Armenian Cathedral - Ermeni Katedrali; Ermeniler 14.yy’da Lviv’e yerleşmiştir. Yerleştikten hemen sonra kendi yaşam alanlarını kuran Ermeniler 1370’de kendilerine kilise inşa etmişlerdir. Bu kilise Batı Ukrayna'daki eski ermeni diyasporasına uzanmaktadır. Kilisenin asıl yapısı 1527 yılında çıkan yangın sonucu ciddi anlamda zarar görmüştür. Kilisenin asıl çan kulesi 1571 yılında monte yapılmış ve sonrasında kuşatma ile kule Türkler tarafından yıkılmıştır. Yıkılan çan kulesi 19.yy'da restore edilerek eski yerine kavuşmuştur. Kilisenin bugünkü halinde eski Rus, gotik ve ermeni mimarinin hakim olduğu bellidir. Ukrayna'da 150.000'den fazla Ermeni yaşamaktadır. Aynı zamanda Sovyet döneminde de birçok Ermeni Lviv'de yaşamış olduğundan Armenian Cathedral Ermeniler için oldukça önemlidir. Arsenal Museum; Arsenal 16.yy'da rönesans döneminin savunma yapısı olmuştur. Müzede 13. ve 20. yy başına ait yaklaşık 40 ülkenin sahibi olduğu silahlar ve savaş kıyafetleri sergilenmektedir. St.Peter and Paul Church of the Jesuit Order; Lviv şehrinin en büyük kiliselerinden biri olup 1610-1630 yılları arasında barok mimari ile yapılmıştır. 41 metre uzunluğa, 26 mt yüksekliğe ve 22,5 mt genişliğe sahip kiliseye 5.000 kişi sığabilmektedir.

Lviv turlarında göreceğiniz ilgi çeken yerler arasında Rynok adlı meydan da yer almaktadır. Rynok Meydanı; Market Square olarak da bilinen Rynok meydanı şehir merkezinde yer almaktadır. Meydan toplamda 44 ev ile çevrelenmiştir. 1998 yılında Unesco Miras Listesine alınmıştır. 16. ve 20. yy'a ait mimarisi bulunmaktadır. Meydanın tam ortasındaki Belediye Binasının çevresinde 4 heykel bulunmaktadır. Bunlar; Diana, Neptune, Adonise, Amphitrite’dır. Opera House; Avrupa'nın en güzel opera binalarından biridir. Opera binasının hikâyesi ise çok ilginçtir. Opera yapımı için düzenlenen yarışmada binayı yapacak olan mimar Zygmunt Gorgolewski seçilir. Fakat mimarın binayı nehir üzerine yapacak olması tartışmalara yol açmıştır. 1897 yılında inşasına başlanan Opera Binasının yapım süreci boyunca söylentiler ve dedikodular olmuştur. Mimar yapının tamamlanmasını göremeden 1900 yılında vefat etmiştir. Aradan onlarca sene geçmesine rağmen ve onca dedikodu üstüne yapı halen dimdik ayakta, 1200 kapasitesiyle sanatseverleri bir araya getirmeye devam etmektedir.

Gezilecek bir diğer yer ise Lychakiv Mezarlığı; Londra'daki Highgate mezarlığı ve Paris'teki Père Lachaisein mezarlığını andıran Lychakiv mezarlığı 40 hektar alan içinde toplam 3000 mezar taşı, anıt ve mabede ev sahipliği yapmasıyla mezarlıktan öte bir açık hava müzesi gibidir. Mezarlıktaki en eski mezar taşının tarihi 1675 yılına aittir. 18.yy'ın sonunda kurulan mezarlığa meşhur peyzaj mimarı Karol Bauer yollar ve geçitler yaparak mezarlığı adeta bir bahçeye çevirmiştir.

LVİV’DE NEREDE YEMELİ?

Adım başı her yerde restoranların bulunduğu Lviv yemek konusunda sorunda sorun çıkmayacak yerlerdendir. Taron; Kafkas mutfağına ait yemekler sunulmaktadır. Müstakil binası ve otantik bir bahçesi bulunmaktadır. Mon Pius; Virmenska sokağında yer alan Mons Pius Restaurant loş ışıklar ve tablolar ile dekore edilmiş akşam yemeği için oldukça ideal bir mekândır. Lviv Fashion Club; Pidkovy meydanında bulunan hem yemek hem de gece eğlencesi için muhteşem bir yerdir. Mon Chef; Asroria Hotel'in içinde yer almaktadır. Bruderšaft; Gulash çorbası içilebilecek en iyi restauranttır. Jerusalem; Lviv Lychakiv mezarlığına giderken aynı sokakta bulunan 28 kişi kapasiteli Jerusalem isimli Yahudi restaurantıdır. Elmalı ördek ve Ukrayna'nın meşhur Uzvar içeceğinin en güzel yapıldığı mekânlardandır.