Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Malezya Borneo Turu7 GECE 8 GÜN |
Türk Havayolları ile 7 gece 8 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Malezya Borneo Turu
Ulaşım TÜRK HAVA YOLLARI İLE
Vize

VİZE GEREKMEMEKTEDİR

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – KUALA LUMPUR

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 16.00 da buluşma.Bagaj, bilet ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yollarının TK 62 sefer sayılı uçuşu ile Malezya nın başkenti Kuala Lumpur a saat 18.30 da hareket.Geceleme uçakta.


2. Gün: KUALA LUMPUR

Yerel saat ile 10.55 de Kuala Lumpur Havalimanına varış.Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla şehir merkezine doğru harekete geçiyoruz.Varışı takiben şehir turu. Gombak ve Klang nehirlerinin kesişim noktasına küçük bir madenci köyü olarak kurulan bu şehir zengin tropik bitki örtüsü, kauçuk üretim potansiyelleri, yöresel soslu baharatlı yemekleri, dünyaca ünlü etnik-modern yapılarıyla size hem bir modern şehir, hem de etnik bir kasaba havasını sunacaktır. Bu turumuzda, Ulusal Camii, Kral Sarayı, Çin Mahallesi, Merdeka Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Bağımsızlık Meydanı ve Kahramanlar Anıtı’nı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Bu gezinin ardından son durak olarak dünyanın en yüksek kulelerinden biri olan Minare of Kuala Lumpur’a geçiyoruz. Burada tüm şehrin ayaklarınızın altında olacağı muhteşem Kuala Lumpur manzarasının etkisi altında kalacaksınız.
  Bu turumuzdan sonra otele transfer ve odalara yerleşme.Dileyen katılımcılarla  Check in işlemleri sonrası ekstra olan Kırsal Bölge Turu için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turda Kuala Lumpur’un hemen dışındaki Malay köylerini ziyaret edeceğiz. Öncelikle yüksek kalitedeki el işçiliği ile meşhur bir kalay ürünleri fabrikasına gidiyoruz. Burada kalıba dökme, törpüleme, parlatma, lehimleme, çekiçleme ve gravür işleme safhalarını gözlemleme şansına sahip olacaksınız. Bunlardan sonra ise bir Batik Fabrikası’na uğrayarak batiğin nasıl tasarlanıp basıldığını görüyorsunuz. Son durağımız 3 büyük ve birkaç küçük mağaradan oluşan kireçtaşı tepelerindeki Batu Mağaralarıdır. İlk olarak 272 basamak çıkarak bir Hint tanrısı olan Lord Murugah’nın mabedi olarak bilinen mağara tapınağına çıkıyoruz. Ardından müze mağarası olarak adlandırılan diğer bir mağarayı ziyaret ediyoruz. Bu mağarada birçok tanrı imajı ve Hint literatüründen sahnelerin resmedildiği duvar resimlerini göreceksiniz. Bu turumuzun sonrasında konaklama için otelimize dönüşü gerçekleştiriyoruz


3. Gün: KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olan Putrajaya Turu için otelden ayrılıyoruz. Kuala Lumpur’un güneyinde yer alan, Malezya’nın ikinci başkenti diyebileceğimiz Putrajaya şehri birçok idari yapıya ev sahipliği yapan Malezya’nın modern şehirlerinden biri. Şehrin kalbine yerleştirilmiş gölün çevreleyen birçok etkileyici idare binası bulunmaktadır. Bu gölde motorumuzla çıktığımız turumuzda çevrede yer alan Putrajaya Camii, Putrajaya Köprüsü ve farklı mimarileriyle çeşitli hükümet binasının göz kamaştırıcı manzaralarına tanık olacaksınız. Bu şehir gezimizin ardından otelimize dönüş için yola koyuluyoruz.


4. Gün: KUALA LUMPUR – KOTA KINABULU

Otelde kahvaltıdan sonra, Malezya Havayolları ile Kota Kinabolu uçuşu için havaalanına transfer ediliyoruz;
14:15 - 16:50 Kuala Lumpur - Kota Kinabalu uçuşu
Varışı takiben havalimanında bizi bekleyen araçlarımızla otele doğru harekete geçiyoruz. Odalara yerleşme ve serbest zaman.


5. Gün: KOTA KINABULU

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle farklı hayatlara tanık olmak için ekstra olarak düzenlediğimiz Kabileler Turu için otelden ayrılıyoruz. Bu turumuzda kültürel mirasını bugüne kadar korumuş en ünlü kültür köylerinden birine doğru yola koyuluyoruz. Tropik bitki örtüsü içinde farklı etnik grupların yaşatıldığı bu köyde, farklı etnik kabilelerden yerlilerin, birbirinden farklı günlük yaşam tarzlarını yakından izleyerek, bu yerlilerin birbirinden değişik kültürlerini tanıma fırsatınız olacak. Aynı zamanda bu birbirinden ayrı kabilelerin her birine özgü, daha önce görmediğiniz yerel el sanatlarının yapılışını öğrenme şansına sahipsiniz. Ayrıca doğal ortamında kültürel performanslar, dans gösterileri gezinize farklı bir renk katacak. Bu etkileyici turumuzun ardından otelimize dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.


6. Gün: KOTA KINABULU

Sabah otelde kahvaltının ardından, dileyen katılımcılarla doğayla iç içe olabileceğimiz ekstra olan öğle yemekli Kinabalu Ulusal Parkı ve Poring Kaplıcaları Turu’na katılabilirler. Güneybatı Asya’nın en yüksek dağı olan Kinabolu Dağı’nın deniz seviyesinden 1585 yüksekliğinde konumlanmış, UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Kinabalu Ulusal Parkı için yola çıkıyoruz. Yolculuk boyunca Crocker Sıradağları’nın balta girmemiş ormanlarda karşılaştığınız birbirinden farklı yeşil eşliğinde eşsiz manzaralara tanık olacaksınız. Yaklaşık 750 kilometrelik park alanı, sahip olduğu yüzlerce canlı çeşidi ve eşsiz manzarasıyla sizi büyüsü altına alacak. Keyifli bir öğle yemeğinin ardından park merkezine yaklaşık 35 km uzaklıktaki Poring Kaplıcalarına geçiyoruz. İkinci Dünya Savaşı’nda bölgeyi işgal eden Japonlar tarafından yapılan bu kaplıca merkezinde, kükürt banyolarında vücudunuzu dinlendirme şansına sahipsiniz. Bu macera dolu gezimizin sonunda konaklama için otelimize dönüyoruz


7. Gün: KOTA KINABULU – KUALA LUMPUR

Sabah kahvaltı sonrası, misafirlerimizin dönüş vaktine kadar dilediğince vakit geçirebilmeleri için serbest zaman. Serbest zaman ardından havaalanına transfer.18.45 de  Malezya Havayolları ile Kuala Lumpur a hareket.21.45 de Kuala Lumpur a varış.İstanbul uçuşu için bekleme salonuna geçiyoruz.


8. Gün: KUALA LUMPUR – İSTANBUL

 Kuala Lumpur havalanından 00.30 da Türk Hava Yolları TK 61 sefer sayılı uçuşu ile İstanbula hareket. 05.00 da İstanbul Atatürk Havalimanına varış.Turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yolları ile İstanbul – Kuala Lumpur – İstanbul uçuş biletleri

• Malezya Havayolları ile Kuala Lumpur – Kota Kınabulu- Kuala Lumpur uçuşları

• 4 ve 5 yıldız otellerde oda + kahvaltı konaklamalar

• Kuala Lumpur şehir turu

• Türkçe rehberlik hizmeti ( min 20 kişiilik gruplar için)

Tura Dahil Olmayan Hizmetler


• Programda belirtilen extra turlar

• Öğle ve akşam yemekleri

• Kişisel harcamalar

• Seyahat ve sağlık sigortası ( 20 €)

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1949.00 $
02.06.2019
10 gece 12 gün
Singapur Havayolları ile
2399.00
21.06.2019
5 GECE 6 GÜN
2290.00
26.06.2019
5 GECE 7 GÜN