Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Masal Gibi Alsace ve Lorainne Vadisi Turu (Colmar ve Strasbourg)4 gece 5 gün |
Türk Havayolları ile 4 gece
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Masal Gibi Alsace ve Lorainne Vadisi Turu (Colmar ve Strasbourg)
Ulaşım Türk Havayolları
Vize

Vize gerekmektedir

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – BASEL –MULHOUSE - COLMAR

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezigen Turizm kontuarında saat 05:15’de buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1923 sefer sayılı uçuşu ile  saat 08:15’da Basel’e hareket. Saat 10:25’de Basel Mullhouse havalimanına varış. Burada bizi bekleyen aracımız ile Mullhouse şehir turu için hareket ediyoruz. İsminin anlamı “ Değirmen Köyü” olan bu kasaba, daracık sokakları, tabelaları , sokakta oynayan çocukları ile bir Türk kasabasını andırmaktadır. Mimari açıdan ise Almanya’ya benzemektedir. Burada yapacağımız şehir turunun ardından öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Öğle yemeği molamızın ardından, Colmar’a transfer oluyor ve Alsace bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Colmar’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şarap Yolunun başkenti olarak kabul edilen Colmar’da Belediye Binası, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Pfister Evi, Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise “ bölgesini göreceğiz. Turumuzun ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam otelinizden yürüyerek bu güzel şehrin keyfini çıkarabilir, gurme lezzetlerden tadabilirsiniz. Konaklama otelimizde.


2. Gün: COLMAR – HAUT KOENIGSBOURG ŞATOSU –RIBEAUVILLE – RIQUEWIHR – EQUISHEIM - COLMAR

Otelde alacağımız  kahvaltının ardında ve Alsace bölgesinin muhteşem manzaraları eşliğinde ünlü şarap yolunu keşfe çıkacağız. İlk durağımız Kuzey Fransa’nın en önemli eserlerinden biri olan Haut Koenigsbourg  Şatosu olacak. 700 metre yükseklikte bir tepeye konuşlanmış olan Şato 12.yüzyılda Hohenstaufen ailesi tarafından inşa ettirilen Şato , 15.yüzyılda Hasbourg ailesine geçmiş.1633’te terk edilen şato 1899’da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Willhhelm II von Hohenzollern’e hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt tarafından restore edilmiş. Fransa’da turistler tarafından en çok ziyaret edilen şatolardan biridir. Şato ziyaretimizin ardından şarap yolu en güzellerinden biri olan Ribeauville’yi ziyaret ediyor ve burada bölgenin meşhur şaraplarından tatma imkanına sahip oluyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından , bir sonraki durağımız ise 180 kilometrelik şarap yolunun en önemli kasabalarından biri olan Riquewihr .Bu köy “ Şarap bağlarının incisi “ olarak kabul edilir.Tipik Alsace bölgesi evleri, surları ve şarap mahzenleri ile ilk günkü ihtaşımını halen korumakta olan Riquewihr köyünü keşfediyor ve Colmar yolu üzerinde bulunan Fransa’nın en güzel çiçeklendirilen köyü ünvanına sahip Eguısheım’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yarı ahşap evleri , dolambaçlı sokakları ve çeşmeleri ile bu güzel köyü keşfettikten sonra , Colmar’a  geri dönüyoruz. Akşam muhteşem Colmar restoranlarını keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.


3. Gün: COLMAR – STRASBOURG

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Alsace bölgesinin yine çok önemli şehirlerinden biri olan Strasbourg’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Strasbourg şehir turumuza başlıyoruz.Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin olan Strasbourg bir ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış. Gutenberg matbaayı burada icat etmiş. Rouget de Lisle de 1792’de Fransa’nın milli marşı La Marseillaise’i burada bestelemiş. Hümanizmin babası olarak tanınan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe yaşamlarının bir kısmını burada geçirmişler. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan “Grande İle” ile turumuza başlayacağız. Notre Dame Katedrali , Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri göreceğiz. Strasbourg’un en güzel ve ilginç semti olan Petite France ( Küçük Fransa )’dan tekneye binerek Ren Nehri’nin bir kolu olan İll Nehri’nde keyifli bir tekne turu yapacağız. Gezimiz sırasında ; Rohan Sarayı , Avrupa Parlamentosu , üstü kapalı köprü , Derici semti , görkemli yapılar 1870-1918 yılları arasında inşa edilen Alman Semti , Avrupa Kosneyi ve İnsan Hakları Mahkemesi’nin modern binaları göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Bu güzel şehrin keyfini çıkarmak , lokal şarap üreticilerini ziyaret etmek ve muhteşem Alsace mutfağının tadına bakmak için serbest zaman. Konaklama otelimizde.


4. Gün: STRASBOURG – METZ –NANCY – STRASBOURG

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından , Lorraine bölgesinin asil şehirlerinden biri olan Nancy’e doğru yola çıkıyoruz. 17.yüzyılın ortalarına kadar Nancy’de bugün için eski ve yeni şehir olarak adlandırılan bölgelerin arasında geniş düz bir arazi bulunmaktaydı. Lorraine Dükü Stanislas Leszczynski , bu arazi üzerine uygun bir yere görkemli bir meydan yapılması için mimar Emmanuel Here’yi görevlendirdi ve meydanın tam ortasında Stanislas’ın da bir heykeli yapıldı. Bu tarihi meydanın etrafındaki tüm yapılar UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alınmıştır.Şehir turumuzda bu meydanda bulunan Belediye Binası , Opera Binası , Güzel Sanatlar Müzesi , ayrıca yine UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Alliance Meydanı , Carriere Meydanı , Sebastian Kilisesi , Pepiniere Parkı ve Dük Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Son olarak ise  Art Nouveau mimarinin önemli yapılarından biri olan Ecole de Nancy Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Buradaki gezimizin bitiminde Fransa’nın kuzeyinde Lorraine bölgesinin başkenti olan Metz’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yol boyunca muhteşem manzaralar bize eşlik edecek. Metz Moselle ve Seille Nehirlerinin birleştiği yerde kurulu , 1300 yıllık tarihe sahip Roma İmparatorluğu döneminde isyancı Galyalılar’ın yaşadığı önemli şehirlerden biridir. Metz şehir turumuzda , eski şehir merkezinde St.Louis Meydanı ve Sarayı , St.Maximim Kilisesi ve Metz’in en önemli yapılarından olan  ve muazzam virayları ile ünlü St. Etienne Katedrali’ni göreceğiz. Turumuzun bitiminde Strasbourg’a geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.


5. Gün: STRASBOURG – BASEL - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Basel’e doğru yola çıkıyoruz. İsviçre’nin kültür şehri Basel’de küçük bir şehir turu yapacağız.Ren Nehri’nin etrafına kurulu şehir , görkemli binaları ile oldukça etkileyicidir. Basel’in merkezini gezmek için beş farlı yol izlenebilir. Bunların hepside Basel tarihindeki ünlü kişilerin isimleri ile anılıyor.Erasmus , Hans, Holbein , Jacob Burchardt ve Paracelcus’u takip ederek şehirde tarihi çağlar arasında yolculuk yapabilirsiniz. Şehir turumuz sırasında Büyük Basel’de tarihi evlerin sıralandığı daracık sokakları , ve gösterişli belediye binasını, katedral meydanını göreceğiz.  Büyük Basel’de ise kırmızı ve gösterişli belediye binasını göreceğiz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından , İstanbul uçuşu için havalimanına transfer olacağız. Saat 18:10’da Türk Havayolları’nın TK1926 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 22:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
• Türk Havayolları  ile İstanbul /Basel / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
• Colmar’da 2 gece 4 yıldızlı Mercure Unterlinden Otel’de oda –kahvaltı konaklama
• Strasbourg’da 4 yıldızlı Masion Rouge Hotel’de 2 gece oda-kahvaltı konaklama
• Programda belirtilen tüm geziler
• Programda belirtilen müze girişleri
• Programda belirtilen şarap tadımı
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu Seyahat sigortası
• KDV
ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;
• Transfer yapılan İllerimiz:
• İstanbul Atatürk havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
• Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
• İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
• Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
• Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
• Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
• Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
• Yemeklerde  alınan içecekler
• Öğle Yemekleri ve Akşam Yemekleri
• Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Fazla bagaj ücreti
• Vize  (120 Euro )
• SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli ile sınırlıdır.
• Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

KADEMELİ FİYATLANDIRMA UYGULANMAKTA OLUP GÜN İÇİNDE FİYAT DEĞİŞEBİLMEKTEDİR.
 

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1789.00
23.10.2019
8 GECE 9 GÜN
849.00
23.10.2019
7 gece 8 gün
2499.00
24.10.2019
10 GECE 11 GÜN
SİNGAPUR HAVAYOLLARI İLE