Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Mekong Nehir Turu Uzakdoğu14 GECE 15 GÜN | 07 Eylül
Türk Havayolları ve Gemi ile 14 gece 15 gün
3899.00 €
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Mekong Nehir Turu Uzakdoğu
Ulaşım UÇAK + GEMİ
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: ISTANBUL

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezigen Turizm kontuarı önünde 22:00’de siz değerli misafirlerimiz ile buluşma.


2. Gün: ISTANBUL - HO CHI MINH CITY

Türk Hava Yollarının TK68 sayılı seferi ile saat 00:40’ta hareket ediyoruz. Uçakta geceleme. Yerel saat ile 13:40’ta  yakıt ikmali için verilecek duraklamadan sonra (uçaktan inilmeyecektir) saat 15:10’da hareket. Saat 17:05’de Ho Chı Mınh City ‘ varış. Otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


3. Gün: HO CHI MINH CITY(VİETNAM)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından eski adı Saigon olan bu şehri tanımak için hareket ediyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Paristeki örnek alınarak yapılmış olan Notre-Dame Katedrali), Reunification Hall –gösteri merkezi, Binh Tay Market, Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi lokal restoranda aldıktan sonra Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Kuzeylilerin yer altına yaklaşık 200 km uzunluğunda yaptıkları Cu Chi tünellerini, Amerikan askerlerine karşı ilkel yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz. Akşamüstü Saigon’a dönüş ve Thien Hau Pagodası’nı ziyaret. Daha sonra Çin Mahallesinde alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeğimiz dışarıda restaurantta ve geceleme otelimizde.


4. Gün: HO CHI MINH CITY –( Geminin MY THOya Hareketi)

Otelde sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Saat 15:00de limana gemiye transfer ve kabinlere yerleşme. Saat 16:30da geminin hareketi. Hoş geldiniz kokteyli ile gemi mürettebatının tanıştırılması sonrası akşam yemeğimizi alacağız. Geceleme gemide.


5. Gün: MY THO – CAİ BE – VİNH LONG

Gemide sabah kahvaltımızdan sonra gemimiz güzel kokulu ot anlamına gelen My Tho’ya varacak ve geniş pirinç tarlalarına sahip olan ve 100.000 kişi yaşayan bu güzel şehir meyve bahçeleri, geniş pirinç tarlaları ve bahçeleri ile ünlüdür. Buranın iklimi yıl boyunca sıcaktır ve çevresi de Hindistan cevizi, muz ve mango ağaçları ile doludur. Yerel teknelerle nehirde bir gezintiden sonra şehir merkezini ziyaret edip, burada yerel halkın yaşantısını gözlemleyecek ve mevsimsel meyveleri tadacağız. Saat 11:00de gemiye dönerek öğle yemeğini alacağız. Saat 14:00 gibi teknemiz Cai Be’ye yanaştığında yerel teknelerle yüzen marketi ziyaret edeceğiz Daha sonta Vinh-Long’da bir tuğla ve seramik fabrikasını gezeceğiz. Majestic Dragon manasında olan Vinh Long, deltada Mekong nehrinin iki kolunun tam ortasında yer almaktadır. Burada bir su şehrinin tüm özelliklerinin, kazık üstüne kurulmuş evleri, yüzen çarşı gibi yerleri göreceğiz. Saat 16:30 gibi gemiye dönüş ve hareket. Saat 19:30da Sa Dec’e varış. Akşam yemeği ve geceleme.


6. Gün: SA DEC – CHAU DOC

Sabah erken saatte çay ve kahve servisinden sonra Sa Dec panoramik turumuzu yürüyerek yapacağız ve Trung Vuong ilkokulunu ziyaret edeceğiz. Daha sonra Kien An Cung pagodasını ziyaret edip yerel marketini göreceğiz.30.000 kişi nüfusu olan bu şehirde birçok kolonial tarzda yapı vardır. Gemiye döndükten sonra kahvaltımızı alacağız.  Geminiz Chau Doc’a doğru yol alacaktır. Gemide öğle yemeği. Saat 17:30 gibi Chau Doc’a varış. Eğer hava durumu müsait olursa  237 metre yükseklikteki Sam dağından güneşin batışını seyredeceksiniz. Saat 18:30da gemiye dönüş ve geminin hareketi. Gemide akşam yemeği. Gece saat 01:00de sınır noktası olan Vinh Xuong’a varacaktır.


7. Gün: VİNH XUONG – PHNOM PENH (Kamboçya)

Sabah kahvaltınızı alırken sınır geçiş formaliteleriniz yapılacaktır. Saat 10:30gibi Phnom Penh’e hareket. Güzel manzaralar eşliğinde yolculukla teknede öğle yemeği. Saat 17:00de Phnom Penh’e varış ve serbest zaman. Gemide akşam yemeği ve geceleme.


8. Gün: PHNOM PENH

Gemide alacağımız sabah kahvaltımızdan sonra yapacağımız Kamboçyanın başkenti olan ve hala eski Fransız Kolonial havasını kaybetmemiş olan Phnom Penh şehir turumuzda; Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı görüldükten sonra yerel bir restaurantda öğle yemeğimizi alacağız. Daha sonra binlerce Kamboçyalının kızıl Kmerler tarafından hapsedilip katledildiği S-21 hapishanesini ziyaret edeceğiz. Gemiye dönerken Rus pazarını ziyaret edeceksiniz. Gemide yemekten önce yerel Apsara Dansını tanıtan bir gösteri sunulacaktır. Gemide akşam yemeğinden sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tuk-tuklarla nehir boyunca gezebilirler. Geceleme gemide.


9. Gün: PHNOM PENH –KOH CHEN - KAMPONG TRALACH

Gemide sabah kahvaltıdan sonra serbest zamanınızda FCC,Central Market ve diğer butiklerde hatıra eşyaları veya yerel mücevherler satın alabilirsiniz. Saat 12:00de Koh Chen’e hareket. Gemide öğle yemeğinden sonra varışta köyü ziyaret edeceksiniz. Daha sonra hareketle saat 16:00da Kampong Tralach’a varışta çok eski bir yapıt olan Vihara Pagodasını göreceksiniz. Gemiye dönüşte akşam yemeğinin aldıktan sonra yola devam edeceğiz. Geceleme gemide.


10. Gün: KAMPONG CHHNANG-CHNOK TRU FLOATING VILLAGE

Sabah erken geminiz hareket edecektir. Gemide sabah kahvaltıdan sonra varacağımız Kampong Chhnang Kamboçyanın en büyük balıkçılık limanı olup balık çiftliği merkezidir. Burada aynı zaman eski usullerle yapılan bir çanak çömlek fabrikası ile de ünlüdür ki bütün ülkeye dağıtım yapmaktadırlar. Daha sonra şeker kamış suyu üretilen bir köyü ziyaret edeceğiz ve burada bu suyu nasıl elde ettiklerini göstereceklerdir. Gemiye dönüşte öğle yemeğinden sonra Tonle Sap Gölüne doğru yol alacağız. Burada Chnok Tru Yüzen köyü göreceğiz ki, Dünyanın yegâne, köyün tamamı su üzerinde yaşayan köyüdür. Burada yüzen kiliseyi ve dua eden çocukları göreceğiz. Gemideki bu son gecemizde Kaptanın Gala yemeği ile ağırlanacağız. Geceleme gemide.


11. Gün: SIEM REAP(Kamboçya )- Gemiden ayrılış

Gemide sabah kahvaltımızdan sonra çiftlikleri ve suda yüzen bufaloları seyrederek gemimiz yol alacaktır, Tonle Sap gölünü geçtikten sonra saat 11:00 gibi limana varacağız ve gemi ve mürettebata veda ederek 45 dakika mesafede Sıem Reap şehrine doğru yol alacağız. Uzun yıllar balta girmemiş yağmur ormanlarının içinde saklı kalmış ve dünyanın en büyük tapınaklar zincirine sahip olan Siem Reap’a varışta yapacağımız şehir turumuzda; önce Angkor Thom Güney Kapısı, Bayon, Baphuon, Ta Phrom Tapınaklarını, Cüzzamlı Kral Leper ve Fil Teraslarını, ardından etrafı çitlerle çevrilmiş Kraliyet bölgesini gezeceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Aksam yemeği ve Geceleme otelimizde.


12. Gün: SIEM REAP

Otelde sabah kahvaltıdan sonra Kahvaltı sonra 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve Unesco tarafından Dünya mirası listesinde bulunan Angkor Wat Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Sırasıyla Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra günün geri kalan kısmını Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köylerde geçireceğiz. Kamboçya’nın en büyük gölü olan Tonle Gölü, 150 km genişliğe sahiptir. En ortasından bakıldığında hiçbir kıyısını görmenin mümkün olmadığı bu göl, aynı zamanda doğal kuş yaşamının en çeşitli ve sayıca zengin olduğu bir kuş cennetidir. Turdan sonra akşam yemeğimizi yerel bir restauranda alacağız. Geceleme otelimizde.


13. Gün: SIEM REAP – BANGKOK(Tayland)

Otelde sabah kahvaltıdan sonra havaalanına transfer ve saat 09:50 de PG924 sefer ile Bangkok’a hareket. Saat 10:50de varışta yapacağımız şehir turunda, Uyuyan Buda, Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası, Demokrasi meydanı, Kraliyet caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve yerleşme. Dışarıda Restauranta akşam yemeğimizi alacağız. Bangkok’un renkli gece hayatını görebileceğimiz serbest zaman. Geceleme otelimizde.


14. Gün: BANGKOK –İSTANBUL

Otelde sabah kahvaltıdan sonra Yüzen Çarşı ve Rose Garden turu için hareket. Egzotik Uzakdoğu’yu yaşayabileceğimiz bu gezide, küçük nehir tekneleri ile suni kanallarda yapacağımız yolculukla varacağınız yüzen çarşı bölgesinde yüzlerce renkli malın, tropik meyvelerin, sebzelerin satıldığı bir ortamda serbest zaman. Dönüş yolunda tik ağacından yapılmış çok güzel ağaç eşyalarının satıldığı bir yerde alış veriş imkânı. Öğle yemeğimizi Rose gardenda damak tadımıza uygun açık büfe bir restaurantta alacağız. Yemeği takiben bu güzel yeşil düzenleme içerisinde kısa bir yürüyüş ve Thai boksu, evlilik sermonileri ve folklorik gösterilerle dolu bir show izlenecektir. Ayrıca fillerin çok güzel bir gösterisini ve izleyeceğiz. Saat 20:00de havaalanına transfer ve saat 23:30da TK69 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket.


15. Gün: İSTANBUL

Saat 05:35de İstanbul’a varış ve Gezigen Turizm hizmetlerinin sonu. Bir sonra ki turumuz da görüşmek dileğiyle.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yolları Seferi İle İstanbul – Ho Chi Minh  /Bangkok – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı ve Liman Vergileri
• Sıam Reap de 2 gece,  Bangkok da 1 gece, Ho Chi Min city de(SAIGON) 2 gece 1.sınıf otelde oda kahvaltı konaklama
• Tom Tuı II Butik Gemide air conditionlu dış kabinlerde 7 gece tam pansiyon konaklama
• Gemide limitsiz su, soda, kahve ve çay servisi
• Gemide ücretsiz internet servisi (Belirli bölgelerde iletişim vardır)
• Kara Programında lokal restoran ve otelde olarak belirtilen tüm yemekler (içki ve meşrubatlar hariç)
• Yerel havayolu ile Siem Reap – Bangkok ekonomi sınıfı uçak bileti
• Programda belirtilen tüm geziler
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası(Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
• Kdv Dâhildir.

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
• Kamboçya ve Vietnam vizeleri sınırda (Acentamız tarafından tur öncesi getirtilen renkli çıktı halindeki davetiye ile) her yolcu tarafından münferiden alınmaktadır. Vize ücreti her giriş için kişi başı yaklaşık 45’er USD olup sınırda münferiden ödenmektedir. Davetiye alımı için pasaportunuzun scan edilmiş hali gerekmektedir. Vize alımı için ise 2 şer adet renkli vesikalık fotoğraf yanınızda bulundurulmalıdır. Vietnam yeşil pasaport sahibi yolculara vize uygulamamaktadır ancak Kamboçya her tür pasaporta vize uygulamaktadır.
• Ayakbastı güncel ücreti: Saigon: 30 USD  Siem Reap: 35 USD olup ülkeye girişte ödenecektir.(Bu ücretler turun hareket tarihinde ülkenin uygulamasına istinaden revize edilir.)
• Şahsi Harcamalar
• Gemi personeli ve kara servisleri için toplam bahşiş 70 Usd (günlük 5 Usd)
• Gemide alınan bazı alkolsüz ve alkollü içecekler
• Siam Reap –Bangkok uçağında ücretsiz bagaj limiti 20 kg olup üstü ücrete tabidir.(Takribi kg’ı 3,5 usd )
• 30.000 € Teminatlı Seyahat Sigortası ( 30 Eur ) (İsteğe Bağlı) (60 yaş üzeri 60 Eur)
• Tek kişilik kabin bulunmadığından single konaklamalarda iki kişilik kabinde tek kişi konaklama yapacaktır.

FİYAT TABLOSU

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
07.09.2018 4**** OTEL + GEMİ3899.00 €5529.00 € 3899.00 €0 - 2 Yaş 400.00 €
3 - 12 Yaş 3799.00 €
-

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
2499.00
05.07.2018
11 GECE 12 GÜN
TÜRK HAVA YOLLARI
2299.00
18.07.2018
10 GECE 11 GÜN
2499.00
19.07.2018
10 GECE 11 GÜN
SİNGAPUR HAVAYOLLARI İLE