Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Muhteşem Çin Yangtze Turu Gemi ile11 GECE 12 GÜN |
Türk Havayolları ve Gemi ile 11 gece 12 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Muhteşem Çin Yangtze Turu Gemi ile
Ulaşım UÇAK + GEMİ
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – SHANGHAİ

Perşembe günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde  Gezigen Turizm kontuarında saat 23.00te buluşma. Pasaport, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından  Türk Hava Yolları TK26 sayılı uçuşu ile saat 01:20’de Shangai’ ye hareket. Geceleme uçakta. Yerel saatle 15.55’te Shangai’ye varışta pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra akşam yemeğini alacağımız restorana transfer. Daha sonra otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


2. Gün: SHANGHAİ

Otelde alacağınız sabah kahvaltısından sonra Çin'in en iyi müzelerinden biri olan Shanghai Müzesi’ni gezeceksiniz.1996 yılında açılan bu müzede Çin geleneksel sanatları ve mobilyaları sergilenmekte olup, hediyelik eşya mağazaları da bulunmaktadır. Daha sonra  Öğle yemekli turumuzda Shanghai'ın penceresi diye adlandırılan ve Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan BUND bölgesini  ziyaret edecek ve bu kıyı bölgesinde eski Batı mimarisinin pek çok güzel örneğini göreceksiniz. Daha sonra bütün geziniz boyunca, eski Çin mimarisinin  en güzel örneklerini görebileceğiniz, Yuyuan bölgesi alışveriş turu ve devamında Shanghai’ın ünlü  Nanjing Caddesi’nde alışveriş imkanınız olacaktır Restoranda  alınacak olan akşam yemeğini takiben Huang Nehri’nde tekne gezisi gününüzü unutulmazkılacaktır.Gecelemeotelimizde.


3. Gün: SHANGHAİ – SUZHOU

Otelde alacağınız sabah kahvaltıdan sonra özel otobüsümüzle Suzhou’ya hareket. Çin'in Jiangsu eyaletinin bir şehri olan Suzhou, Yangtze Nehri'nin kollarının üzerinde kurulmuştur. Şehir güzel taş köprüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Varışta Ming Hanedanı'nın özel Wangsi Bahçesini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinden sonra ipek fabrikalarını gezeceğiz. Suzhou bir ipek cennetidir ve birbirinden güzel ipek ürünlerini görme imkânınız olacaktır. Tur sonrası restaurant da akşama yemeği. Geceleme otelimizde.


4. Gün: SUZHOU – YICHANG - YANGTZE

Otelde sabah kahvaltıdan sonra tren istasyonuna transfer first class vagonda7 buçuk saatlik tren yolculuğu ile Yichang’a hareket. Varışta, akşam yemeğinizi alacağınız restorana transfer. Yemek sonrası 5*Deluxe President 8 Gemiye transfer, kabinlere yerleşme, geceleme gemide.


5. Gün: YANGTZE (Üç Boğazlar)

Gemide her sabah kahvaltı öncesinde, arzu eden  yolcular Tai-Chi Çin jimnastiğine katılabilirler Kahvaltıdan sonra ilk Xiling boğazından geçecek ve daha sonra Üç Boğaz’ın muhteşem manzarasını seyredecek ve Üçboğazlar  Hidrosantralı gezeceksiniz. Gemide alınacak öğle yemeğinden sonra   Ge Zhouba’da geminin havuzlar sistemi ile baraj seviyesine yükselmesini izlemek çok ilginç olacaktır. Akşamüzeri geminin hareketi ve  ‘Kaptanın Tanışma ve Hoş Geldiniz Kokteyli’ ile ağırlanacaksınız, ekstra tekne ile üç boğazlar turuna katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


6. Gün: YANGTZE (Wu Quatang Boğazı)

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra saat 12:30a kadar Shennong çayında Yangtzeyi besleyen ırmaklardan birinde önce dar boğazlara özel bir tekne ve ardından küçük teknelerle gezi. Öğleden sonra ekstra İmparatorluk Beyaz şehir gezisi. Wu ve Quatang Boğazları’ ndan geçerek muhteşem manzaraların seyrine doyamayacaksınız. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.


7. Gün: YANGTZE (Fengdu)

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra Shibaozhai gezisi. Öğleden sonra nehir turumuzun tam ortasında bulunan ve Hayalet Şehir olarak da bilinen Fengdu’ya  varışta ekstra Fengdu ziyareti. Ming Shan tepesinde bulunan Fengdu Tapınağı, Çin mimarisinin önemli eserlerinden biri. Yangtze üzerinde yapımı halen devam eden, dünyanın en büyük barajlarından Üç Boğaz’da su gezisi ve öğleden sonra nehir turumuzun tam ortasında bulunan dünya kültür mirası listesindeki muhteşem Shibozai Tapınağı gezisi. Bu tapınak Çin mimarisinin önemli eserlerinden biridir. Yangtze üzerinde yapımı halen devam eden dünyanın en büyük barajlarından Üç Boğazda su tutulmaya başlanınca, nehir kenarında yer alan birçok yerleşim ve tapınak sular altında kaldı. Shibozai Tapınağı yüksekte olduğundan, bu yıkımdan kurtuldu. Girişte yan yana dizilmiş küçük dükkânlarda köylüler hediyelik eşyalar, meyveler, içecekler satıyor. Zengin bir bitki örtüsüyle kaplı yemyeşil tepede kurulmuş olan tapınağa oldukça dik ve yüksek merdivenlerle çıkılabiliyor.(Rahat yürüyüş ayakkabısı ve iyi kondisyon gerekmektedir.)Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.


8. Gün: YANGTZE-CHONGQİNG-XİAN

Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra 09:00da gemiden ayrılış ve Chonginq şehir gezisini takiben havaalanına transfer ve  Xian’a hareket. Xian’a varış sonrasında Şehir Duvarları’nı görmek için hareket. Ming Hanedanlığı ilk imparatoru olan ZhuYuanzhang imparatorluğu güçlendirmek amacıyla eski Tang Hanedanlığından kalma  şehir duvarlarını güçlendirmiş ve yapımına devam etmiştir. Duvar çamur ve pirinçten yapılmış 13,7 km uzunluğunda konumlanmıştır. Şehir duvarlarını ziyaretinden sonra akşam yemeğini alacağınız restaurant transfer. Yemekten sonra otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


9. Gün: XIAN - PEKIN

Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra ünlü Terracota Müzesi’ni ziyaret edeceksiniz. 20.YY’de ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır.  Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını  korumak için yapılmış olan bu yer altı heykel ordusunun henüz bir bölümü çıkarıldı  ve kazılar devam etmektedir. Bu mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alındı. Restoranda alacağınız öğle yemeğinden sonra Cami ve Tang Hanedanı Pagodası’nı göreceksiniz. Restaurantda akşam yemeğinden sonra havalanına transfer ve Pekin’e hareket.Pekin’e varışta otelinize transfer ve geceleme otelimizde.


10. Gün: PEKİN

Otelde alınacak sabah kahvaltsınıdan sonra Çin'in sembolü olan ve Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilen Çin Seddi turu yapılacaktır. M.Ö 9.Yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin’in sembolü olarak ‘’ Dünya Mirasları Listesi’’ ne alındı. Çin’de şöyle bir söz vardır ‘’Çin Seddi’ne çıkmayanlar, gerçek adam sayılmaz’’. Restoranda alacağınız öğle yemeğinin ardından.Daha sonra bu yoğun günün yorgunluğunu  ünlü Çin ayak masajı ile gidereceksiniz. Restoranda alacağımız Pekin Ördeği menülü  akşam yemeğinden sonra serbest zaman ve geceleme otelimizde.


11. Gün: PEKİN – İSTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı’nı  (40 hektar alanı kapsamakta olup aynı anda 500 bin kişi alabilmektedir)  ziyaret edeceksiniz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanır. Daha sonra  Ming Hanedanının 1368 – 1644 seneleri, Qing Hanedanının 1644 – 1891 seneleri arasında 24 imparatorunun yaşadığı  saray olan Yasak Kent'I gezeceğiz. Adını beşyüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi’nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Restoranda  öğle yemeğinden sonra Çin’in simgesi olan sevimli Pandaların doğal yaşamlarında izleyeceğiniz Panda Bahçesi’ni ziyaret edecek ve daha sonra  Yazlık Sarayı gezeceksiniz. 19. Y.Y’de suni bir göl kenarında yapılan bu saray, İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanmıştır. Saray gezisini takiben  Tian Anmen Meydanı’nın yanında bulunan Eski İmparatorluk Eczanesi’ne girecek ve Çin'in geleneksel hekimliği hakkında bilgiler alacağız. Restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra havaalanına transfer.


12. Gün: İSTANBUL

Yerel saat ile 00.10’da TK21 sayılı sefer ile hareket. Saat 05:15’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve Gezigen Turizm  hizmetlerinin sonu. Bir sonra ki turumuz da görüşmek dileğiyle.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Havayolları ile İstanbul – Shanghay/Pekin- İstanbul uçak bileti
• Havaalanı ve Liman vergileri
• 5* otellerde 6 gece oda kahvaltı konaklama
• 5* gemide 4 gece tam pansiyon konaklama
• Programda belirtilen tüm geziler
• Programda belirtilen tüm transferler
• Suzhou - Chongqing hızlı tren bileti
• Chongqing -Xian - Pekin uçak biletleri
• Otobüs seyahatlerinde günlük 1 şişe maden suyu
• Restaurantlarda tüm öğle ve akşam yemekleri
• Çin Ayak masajı
• Akrobasi gösterisi 
• Profesyonel Gezigen Turizm Rehberlik Hizmetleri

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Çin Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli 150 €(İsteğe Bağlı)
• Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
• Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar,
• Şahsi Harcamalar
• Gemi personeli, yerel rehber ve şoförlerin bahşişi 60 usd olup Çin de toplanacaktır.
• Gemide ücretli olan servisler.
• Ekstra turlar ( Tang Hanedanı tiyatrosu ve Pekindeki Pekin Operası )
• 30.000 € Teminatlı Seyahat Sigortası ( 30 € ) (İsteğe Bağlı) (65 yaş üzeri 60 €)

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1349.00
14.09.2020
8 GECE 9 GÜN
UÇAK + GEMİ