Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Myanmar Burma Turu10 GECE 11 GÜN |
Singapur Havayolları ile 10 gece 11 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Myanmar Burma Turu
Ulaşım SİNGAPUR HAVA YOLLARI İLE
Vize

VİZE BİLGİSİ İÇİN OFİSİMİZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ..

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – SİNGAPUR

Saat 13.25'te Singapur Havayolları'na ait SQ 391 sefer sayılı uçak ile Singapur'a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz


2. Gün: SİNGAPUR – YANGON

Yaklaşık 10 saat 20 dakika süren yolculuğun ardından yerel saat ile 05.45'te Singapur'a varıyoruz. Burada uçak değiştiriyor ve saat 07.55'te Singapur Havayolları'na ait SQ 998 sefer sayılı uçak ile Yangon'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğun ar-dından yerel saat ile 09.20'de Yangon'a varıyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otele transfer oluyoruz. Check – in işlemleri ve kısa bir dinlenme süresinden sonra öğle yemeğimizi alacağız. Yemekten sonra özel aracımız ile Yangon turumuzun birinci kısmına başlıyoruz. “Altın Tapınak” olarakta bilinen Shwedagon Pagoda'sı ilk durağımız olacak. Turumuzun bitiminin ardından otelimize dönüyoruz.


3. Gün: YANGON – HEHO – INLE LAKE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Koehtetgyi Pagoda'sı ve Budist manastırlarını fotoğraflamak için otelimizden hareket ediyoruz. Ardından Sanchaung bölgesine yapaca-ğımız ziyaretimizde Daw Nyana Sari Rahibe Manastırı'nı ziyaret edecek rahibelerin öğle yemeği seramonisi izleme şansını bulacağız. Bu öğleden sonra şehrin kalbinde yer alan, 2.500 yıllık geçmişi ile Myanmar'ın en önemli tapınaklarından biri olan Sule Pagoda'yı ziyaret ediyoruz. Mahabandoola Park'ında yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından Heho uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 1 saat 10 dakikalık uçuşumuzu tamamladıktan sonra Heho'ya varıyor ve Myanmar'ın en güzel manzaralarına sahip olan rotamızı izleyerek inle Gölü'ne transfer oluyoruz.


4. Gün: INLE LAKE

Güne erken başlıyor ve bölgenin en renkli pazarlarından Nam Pam pazarını ziyaret ediyoruz. Birçok kabilenin insanının sos-yal yaşamlarına tanıklık olacağımız pazar gezimizi tamamladıktan sonra Inle Gölü'nde bot turuna çıkacak en fotojenik koyla-rını fotoğraflayacak ve hala eski üsül balık tutan balıkçıları izleme fırsatı bulacağız. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra küçük balıkçı kasabası Le Myaung köyüne gidiyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.


5. Gün: INLE LAKE – INDEIN - INLE LAKE - MANDALAY

Kahvaltımızın ardından İnle Gölü'nün üzerinde kurulan marketi fotoğraflamaya gidiyoruz. Bölgede yaşayan insan-ların ve tepelerde yaşayan kabilelerin dolunay günleri ha-riç haftanın 5 günü geldiği hem pazar hem de sosyal bir aktivite olarak düşünebileceğimiz bu renkli pazarı fotoğraf-lıyor ve gölün ortasında kalan küçük bir kanalın üstüne kurulan Paoh köyünü ziyaret ediyoruz. Gölün en güzel manzaralarının fotoğraflanabildiği yerlerde harika manza-radan kareler alacağız. Öğleden sonra Mandalay uçuşu-muz için havalimanına transfer oluyoruz. Yakaşık 30 daki-ka sürecek uçuşumuzun ardından Mandalay'a varıyor ve yenilenmemiz için otelimize transfer oluyoruz.


6. Gün: MANDALAY

Erken kahvaltımızın ardından Buda'nın en meşhur heykel-lerinden birisinin bulunduğu Mahamuni Tapınağı'na gidi-yoruz. Işığın arttığı saatlerde Mandalay Yeşim Taşı Paza-rı'na gidecek ve yeşim taşından elde edilen çeşitli eşyala-rın yapım aşamasına tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Mandalay rıhtımına gidecek ve bölgeyi fotoğraf-layacağız. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz


7. Gün: AMARAPURA - AVA - SAGAING – BAGAN

Kahvaltımızın ardından Amarapura Bölgesi'ne hareket ediyoruz. Binlerce keşişsin bir araya geldiği ve yemek ye-diği manastırı ziyaret edecek fotoğraf çekimin ardından ipek dokuma workshop unu ziyaret edeceğiz. Rotamızı Ava'ya çeviriyor 14. Ve 18. Yüzyıllarda ülkeye başkentlik yapmış şehri fotoğraflayacağız. Öğleden sonra Irrawaddy Nehri'ni geçip Sagaing'e doğru devam ediyoruz. 600 pa-godanın bulunduğu Myanmar'ın inanç başkenti, binlerce keşiş ve yüzlerce meditasyon merkezine ev sahipliği yap-maktadır. Gezimizi güneşin batışında 200 yaşındaki U Bein köprüsünün üzerinde yapacağımız keyifli yürüyüşle noktalıyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Bagan uçuşu-muz için havalimanı transfer oluyoruz. Uçuşumuzun ardın-dan Bagan'a varıyor ve otelimize transfer oluyoruz.


8. Gün: BAGAN

Günün erken saatlerinde en hareketli zamanlarını yaşa-yan Nyaung U yerel pazarı ilk durağımız. Burada yerel halk ile iç içe olacak ve çok güzel portrelere tanık olup, ölümsüzleştirebileceksiniz. Gezimizin ikinci durağı Ir-rawaddy Irmağı kenarına kurulu birçok tapınağın en etkile-yicilerinden biri olan altın kaplı Shwezigon Pagoda. Kral Anawrahta döneminde yapımına başlanan bu muazzam yapıtın gezilmesinden sonra 13. yüzyıl duvar resimleri ile son derece etkileyici iki tapınak Gubyaukgyi ve Htilomino Minhanthu köyünü fotoğraflamak için hareket ediyoruz. Bagan'daki yüzlerce tapınak arasından Minnanthu ve ilginç mimarisi ile Payathonzu fotoğraflayacağımız tapınaklar arasında olacak.


9. Gün: BAGAN - YANGON

Kahvaltımızın ardından rengarenk bir Pazar yeri olan Nyaung OO Pazarı'na gidiyoruz. Ardından Myinkiba köyü'ne gidecek kısa ve keyifli bir yürüyüş ile Manuha ve Nan Paya tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Minnanthu köyüne gidecek ve Payathonzu, Lemyentha ve Nandamannya tapınaklarını fotoğraflama şansımız olacak. Tapınak ve köy gezilerimizi tamamladıktan sonra Irrawaddy Nehri'nde keyifli bir bot turuna çıkacağız. Bot turu sırasında balışçı köylerinin yanından geçecek geleneksel yöntemler ile balık avlayan yerlilerin fotoğrafını çekeceğiz. Turumuzun ardından Yangon uçu-şumuz için havalimanı transfer oluyoruz. Yangon'a varışımız ile birlikte otelimize transfer olacağız.


10. Gün: YANGON – SİNGAPUR

Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyor ve Yangon'a uçuyoruz. Ardından İstanbul uçuşumuzun ilk bacağı olan 16.40'ta Singapur Havayolları / Silk Air ortak uçuşu olan SQ 5017 sefer sayılı uçak ile Singapur'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek bir yolculuğun ardından yerel saat ile 21.15'te Singapur'a varıyoruz.


11. Gün: SİNGAPUR – İSTANBUL

Singapur Havalimanında uçak değiştiriyor ve saat 01.45'te Singapur Havayolları'na ait SQ 392 sefer sayılı uçak ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 11 saat 40 dakika sürecek bu yolculuğun ardından yerel saat ile 07.25'te İstanbul'a varıyoruz.


Tura Dahil Olan Hizmetler

.Singapur Havayolları ile İstanbul – Singapur – Yangon – Singapur – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri
 .Mandalay Havayolları, Yangon Havayolları Air Bagan Havayolları ile Yangon – Heho / Heho – Mandalay / Mandalay – Bagan / Bagan – Yangon arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin vergiler
. Yangon'da 2 gece belirtilen otelde oda – kahvaltı konaklama İnle Gölü'nde 2 gece belirtilen otelde oda – kahvaltı konaklama Mandalay'da 2 gece belirtilen otelde oda – kahvaltı konaklama Bagan'da 2 gece belirtilen otelde oda – kahvaltı konaklama
.Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar
.Tüm öğle yemekleri Tüm akşam yemekleri
.Tüm giriş ücretleri
.Seyahat Sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

.Myanmar vizesi
.Tüm kişisel harcamalar
.Yurtdışı çıkış harcı

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
4950.00
14.06.2020
17 GECE 18 GÜN
TREN VE UÇAK
479.00
21.06.2020
3 gece 4 gün
959.00
14.10.2020
8 GECE / 9 GÜN
AİR ARABİA HAVAYOLLARI İLE