Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Odessa Turu

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

ODESSA HAKKINDA 

Ukrayna`nın en önemli ticaret limanı ve üçüncü büyük şehri olan Odessa, nüfusu 1.000.000'a yakın bir şehirdir. Resmi dili Ukraynaca olmasına karşın konuşulan dil Rusçadır. Coğrafi açıdan Ukrayna'nın güney batısında, Karadeniz kıyısında, Dinyepr nehrinin ağzından 52 kilometre uzakta bulunmaktadır. En büyük gemilerin dâhil girmesine elverişli kusursuz bir limanı bulunmaktadır. Beş ayrı bölüme ayrılmış olan limanda, bölümlerden bir tanesi yalnız petrol ticareti ile ilgili gemiler için kullanılmaktadır. Odessa'yı, Moskova'ya ve Kharkov'a bağlayan bir uçak seferleri sistemi bulunmaktadır. Bu sayede Odessa, Sovyetler Birliği'nin güneyindeki en önemli ticaret merkezlerinden biri durumundadır. Odessa'daki başlıca endüstri tuz endüstrisidir. Bundan başka gelişmiş endüstriler arasında en önemlileri, petrol damıtımı, cam, tuğla, makine, teneke, mantar, zamk yapımıdır. Yakın zamanlarda bunlara uçak endüstrisi, sinema makineleri yapımı da katılmıştır.

Odessa tarih içeren bir şehirdir. Yüzyıllarca Osmanlı İmparatorluğu'nun idaresinde kalmış olmakla beraber XVIII. yüzyılın sonlarında Rusya'ya bırakılmıştır. Şehirde halen Osmanlı devrinden kalma birçok tarihi binalar, sanat eserleri bulunmaktadır. Odessa, endüstri bakımından oldukça ileri bir durumda olduğu halde, endüstri faaliyetleri, Sovyet Devriminden sonra endüstrileri geliştirilmiş diğer şehirlerle kıyaslanamayacak kadar az durumdadır. 

 

ODESSA TARİHİ 

1794 yılında işgalci Rusların, Hacıbey ismine son vermiş ve Odessa ismini vermişlerdir. Şehirde günümüzde de Yerli Türkler ve Tatar Türkleri yaşamaktadır. Şehrin önemli banliyösünün ismi Tahirova da Türkler tarafından kurulmuştur. Eski gümrük binası gibi Türklerden kalan binalar bulunmaktadır. Osmanlı Devleti'nin kuzey Müslümanlarını, Hac için Mekke'ye götürdüğü en önemli uğrak merkezidir. 

 

ODESSA OTELLERİ 

Odessa’da en iyi otelleri şöyle sıralayabiliriz; Gagarinn, Frederic Koklen, Arcadia Plaza Hotel, La Gioconda, Duke Hotel, Continental, Tsentralnaya, Apart Hotel Ribas, California. 

 

ODESSA’DA EĞLENCE 

Ukrayna’nın üçüncü büyük şehri olan Odessa, gece hayatı ile de dikkat çekmektedir. Tüm dünyadan yoğun şekilde turist çekmekte ve nedenleri arasında gece hayatı payının oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Odessa’nın gece kulüplerini şu şekilde sıralayabiliriz; Vechernyaya Odessa; Genç şehrin merkezinde yer aldığından ulaşımı kolay ve rahattır. Liman manzarası bulunan konumu ile ilgi çeken barda müzik ve eğlenceye doymak isteyenler için oldukça uygun aktiviteler yapılmaktadır. Factura; Haftanın belli günleri klasik dans müziği, diğer günlerinde ise jazz müziğinin olduğu bar, şehrin sevilen mekanları arasındadır. Golfstream; Tamamen bir eğlence merkezi anlayışı ile oluşturulmuş tesiste hem şık ortamda, leziz bir yemek yemek, hem de sinema ve karaoke salonları gibi diğer alanları ile eğlenceli akşamlar geçirmek mümkündür. YO Club; Odessa’nın en eğlenceli kulüplerinden biri olan tesiste restoran, disko gibi alanların yanı sıra bir de kumarhane yer almaktadır. Palladium; Ünlü sanatçıların konser verdiği alanlardan biri olan tesis, sabaha dek müziğin susmadığı, eğlencenin sona ermediği mekanlardan biri konumundadır. X- Club; Tesiste özel striptiz odaları bulunmaktadır. Diskosu gençlerin rağbet ettiği eğlence merkezlerindendir. Assol; Görüntüsü büyük bir gemi şeklinde olan tesiste balık menüsünün ağırlıkta olduğu bir restoran yer almaktadır. Hafta sonlarında mekanda striptiz şovlar gerçekleştirilmektedir. Ibiza; Odessa’nın en ilginç tasarımına sahip gece mekanlardan biridir. Akvaryum şeklinde bir havuz, asma köprü gibi detayların bulunduğu kulüp bir labirent şeklinde dizayn edilmiştir. Itaka; Odessa’nın en güzel ve en çok rağbet gören diskosudur. Göz alıcı ışık gösterileri, özel efektler eşliğinde sabahlara kadar eğlencenin sürdüğü mekanda aynı zamanda ünlü sanatçıların konserleri gerçekleştirilmektedir. Captain Morgan; Şehirdeki popüler gece kulüplerinden biri olan tesiste eğlence sabahlara dek sürmektedir. 

 

ODESSA GEZİLECEK YERLER 

Odessa’da gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz; 

Odessa Opera Binası; Mimarisi sayesinde göz kamaştıran yapı, 1636 kişilik kapasitesi ile şehrin en büyük opera binasıdır. Pazartesi hariç her gün açık durumda olan opera binası sanatseverlerin vazgeçilmezlerindendir. Deribasovskaya Sokağı; Araç trafiğine kapalı bu ünlü sokakta, birçok kafe ve restoran bulunmaktadır. Her zaman kalabalık olan ve göz kamaştıran sokak Odessa’nın ilgi çeken yerlerindendir. Primorsky Bulvarı; Şehrin araç trafiğine kapalı bir başka caddesini teşkil eden bulvar, sıra sıra ağaçların bulunduğu harika manzarası ve her adımında göreceğiniz tarihi eserleri ile şehirde görülmesi gereken yerler arasındadır. Odessa Şehir Parkı; Deribasovskaya Sokağı üzerinde yer alan park, yeşil Odessa’nın en yeşil ve huzurlu yerlerindendir. Şehrin gürültüsünden sıkılanlar için sessiz, sakin saatler geçirmek ve dinlenmek için harika bir seçenektir. Potemkin Merdivenleri; Odessa’yı denize bağlayan hattı teşkil eden ünlü merdivenler, 1937 ve 1941 yılları arasında inşa edilmiştir. Dünyanın her yerinden binlerce turistin ziyaret ettiği Potemkin Merdivenleri toplam 192 basamaktan oluşmaktadır. “Merdivenler bugünkü popülerliğini “Potemkin Zırhlısı” adlı filme sayesinde kazanmıştır. Odessa Aquapark; Her yaş için şehirdeki en eğlenceli yerlerden biridir. Şehir merkezine yaklaşık olarak 30 Km uzaklıktadır. Akkerman Kalesi; Cenevizliler tarafından inşasına başlanan bu ünlü kale sadece Odessa için değil Türkler için de önemlidir. Kalenin inşası Osmanlılar tarafından tamamlanmış olup, Osmanlı hâkimiyetinde iken kale 1812 Bükreş Antlaşması ile Rusya’ya bırakılmıştır. Odessa Katakombları; Avrupa’nın en uzun yer altı şehrini teşkil eden katakomblar toplam yaklaşık olarak 100 Km uzunluğundadır.

 

ODESSA’DAN NE ALINIR?

Odessa, bir liman şehri olduğu için alışveriş konusunda çok gelişmiştir. Liman çevresindeki alışveriş merkezlerinden çok uygun fiyatlara çok güzel eşyalar alınabilir. Bununla birlikte Deribavoskaya Caddesi'ndeki birçok mağaza da gezilebilir. Pazar günleri kent merkezinde kurulan antika pazarı mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Seramik malzemeler, tablolar ve yöresel aksesuarlar satın alınabilir.