Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Orta Avrupa Turu Romantik Yol Almanya7 GECE 8 GÜN |
Pegasus Havayolları ile 7 gece 8 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Orta Avrupa Turu Romantik Yol Almanya
Ulaşım
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İstanbul- Münih

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Gezigen Tur kontuarı önünde saat 08.30’da buluşma. Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile Msaat 10.35’de Münih’e uçuyoruz. Saat 12:35’te Varışımızda bizleri bekleyen aracımızla Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Turk Caddesi , Belediye Binası , Marien Platz görülecek yerler arasında. Münih'in hiç beklemediginiz tarihi dokusu sizleri büyüleyecek. Münih'in meşhur alış veriş marketlerinde zaman geçirdikten sonra Augsburg’a hareket ediyoruz ve Augsburg şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok tarzındaki saraylar, soylu evler, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi, Belediye Sarayı ve Meryem Ana Kilisesi ve şehrin diğer önemli yerleri. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Augsburg'taki otelimizde.


2. Gün: Münih(Augsburg) – Romantik Yol

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Romantik Yol turuna (60 €) katılabilirler. İlk durağımız Rothenburg. Hiçbir yerde Orta Çağ burada olduğu kadar korunmamıştır. Burayı gezerken zaman mı durdu diyebilirsiniz. Eski evleri, sessiz mekanları ve köşeleri, kuleleri, kapıları, setleri, depoları ve şarap evleri ile eski şehri gezen buna gerçekten inanabilir. Rothenburg’ un ardından Würzburg’a hareket ediyoruz. Würzburg, Main Nehri’ nin yanında küçük bir şehirdir. Gezimizde, Kraliyet Sarayı, Rezidenz Platz ve Katedral’ı göreceğiz. Ardından 12.yy’dan kalma Wikersheim Kasabasını görüp rotamızı Dinkelsbühl ‘a çeviriyoruz Almanya'nın tarihi açıdan önemli şehirlerinden biri olan Dinkelsbühl Romantik yolun kuzey kısmında yer alır ve kuzey kısmındaki 30 yıl savaşlarının da yaşandığı önemli 3 şehirden biridir. Tur bitiminde Augsburg’daki otelimize döneceğiz. Geceleme otelinizde.


3. Gün: Münih(Augsburg)- Salzburg

Sabah kahvaltı sonrası mükemmel doğasıyla, gölleriyle ünlü ve en önemlisi klasik müziğin duayeni MOZART' in şehri SALZBURG-AVUSTURYA turu sound of music filmini izlediyseniz arnavut kaldirimlariyla St. Peter Manastiri’yla mirabell sarayiyla salzburg kalesiyle ve en önemlisi 1300 yillardan kalan Mozart'in doğduğu eviyle ünlü şehir turumuzu yaptıktan sonra Avusturya Macaristan imparatorluğunun ünlü Kralicelerinden SISI' ye malolmuş tepeye (TEPENIN ORTASI OYULARAK YAPILAN ASANSÖR SISTEMIYLE) çıkılarak muhteşem Salzburg şehrine kuşbakışı bakıyoruz. Salzburg Şehir Turumuzdan sonra serbest zaman geceleme Salzburg’daki otelimizde.


4. Gün: Salzburg-Cesky Krumlov- Prag

Sabah kahvaltımızın ardından Prag’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Cesky Krumlov’a uğruyor ve şehir turumuzu yapıyoruz.  Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov  Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Tur sonrası Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Prag’a varışımızda Prag şehir turumuza başlıyoruz Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu .: 35 Euro (Kişi Başı)


5. Gün: Prag – Karlovy Vary

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Lapis elmas, granat satış mağazası & Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu. Bu turumuzda öncelikle Dünyaca ünlü Lapis Elmasın Çek cumhuriyeti fabrika satış mağazasını ziyaret ediyoruz. Burada birbirinden değerli taşların sergilendiği mağazada indirimli alışveriş yapabilir birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz. Mağazada verilecek serbest zamanın ardından Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turu. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın  Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeğiyaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra Lapis satış mağazası &Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu .: 45 Euro (Kişi Başı) Yemekli .: 60 Euro (Kişi Başı)
Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği: 65 Euro (Kişi Başı)


6. Gün: Prag-Dresden-Berlin

Sabah kahvaltımız ardından öncelikle Dresden’e hareket ediyoruz. Dresden’e varışımızda şehir turumuz başlıyor. Elbe’nin  Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Kısa bir serbest zaman sonrası Berlin’e hareket ediyoruz ve varışımızda şehir turumuza başlıyoruz. atı Berlin’de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin’de ise Unter’den Linden, Museuminsel (Bergama Müzesi ve diğer müzeler panoramik olarak), Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Berlin'de otelimizde.


7. Gün: Berlin – Hamburg- Bremen

Sabah kahvaltı sonrası Hamburg'a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 290 km sürecek yolculuk sonrası Almanya'nın ikinci büyük Avrupa'nın 7. Büyük metropolu dünya gemiciliğinin başkenti Hamburg'a varıyoruz. Varışımızı takiben panoramik Hamburg şehir turumuzu yapmak üzere şehir merkezine gidiyoruz. Avrupa'nın dünyaya acılan kapısı meşhur Hafen City Limanıı, Şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binnen- ve Aussenalster Gölleri.Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali,Rathaus Kulesi ,Amsterdamdaki Red light district in benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehrin içinden birçok nehir akmaktadır, bu özelliğinden dolayı şehirde tıpkı Venedik gibi çok sayıda irili ufaklı köprüler bulunmaktadır Turumuz sonrası Bremen’e hareket ediyoruz ve Bremen Şehir turumuz başlıyor. Dolambaçlı parke sokaklarda, sivri çatıları ve kafesi pencereleriyle 500 yıllık tuğla evler, yeni antrepler ve işyerleri yan yanadır. Kent Rönesans döneminden kalma belediye binası, 800 yıllık St. Peter Katedrali ve eski Schütting ya da tüccarlar eviyle ünlüdür. Kentin banliyölerinde, örneğin Weser Irmağı'nın sol kıyısındaki yeni kentte, şirin ve güzel evler vardır. Üç şeritli bulvarları ve çiçek tarhlarıyla bu kesim "Avrupa'nın bahçe kenti" olarak anılır. Bremen Mızıkacıları Heykeli, 1405 senelik Hükümet Konağı, 1042 yılında yapımı başlayan St. Petri Kilisesi, 1537 senesinde yapılan Bremen'in zengin gelenekli zaanatkar odası "Schütting", 1600 senesinden Weser rönesansından kalma ticaret evleri ve 1404 yılında yapılan Bremen'in simgesi ve aynı zamanda hürriyet sembolü olan Roland-Heykeli, Fall Kulesi, Böttcher Caddesi Son olarakta bu tarihi eserlere biraz zıt olan ve 1966 senesinde yapılan modern Bremen Parlamentosu "Haus der Bürgerschaft" görülecek yerler arasında tur sonrası otelimize transfer ve geceleme Bremen’deki otelimizde.


8. Gün: Bremen – Hamburg- İstanbul

Sabah kahvaltımız ardından Hamburg Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile 14:40’da İstanbul’a hareket uçuşumuz gerçekleşiyor. Saat 19:00’da varışımız ardından Anıtur hizmetlerinin ve turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Pegasus Havayolları ile İstanbul –Münih  / Hamburg –İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• 3* ve 4*lı Otellerde 7 gece konaklama, sabah kahvaltıları
• Şehir vergileri
• Programda belirtilen panoramik şehir turları

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15.-TL
• Vize Ücreti (İstanbul başvuruları için)    :  120.-Eur
• Vize Ücreti (İzmir ve Ankara başv. için) :  135.-Eur
• Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)          : 15.-Eur
• Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)       : 30 -Eur

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar