Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Paris Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

PARİS

 

  Sen Nehri üzerine kurulu romantizmin, sanatın başkenti Paris Fransa nın başkenti dir. Anıtları, müzeleri, katedralleri, kültürel yaşamı ile dünya tarihi, ekonomisi ve politikası için önemli bir şehirdir. Yaklaşık 15 milyon kişinin yaşadığı şehir planlaması açısından mimari bir örnek teşkil eder.Şehir yaklaşık 40.000 yıldır yerleşim alanı olarak kullanılmaktadır. Tarih öncesi çağlar ve Galya – Roma dönemine ait zamanlar hakkında çok fazla bilgi yoktur.Paris adını 5.yy da Romalılara karşı zafer elde eden Frank kralı I.Clovis in buraya yerleşmesi ile alır.

 

Şehir Dünyaca ünlü bir çok esere,müzeye  ve bölgeye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle 12.yy da yapımına başlanan ve 13.yy başlarında inşası bitirilen gotik mimarisinin en ünlü yapıtlarından olan  Notre Dame Katedrali, 1793 yılında açılan ve koleksiyonunda dünyanın en ünlü heykeltıraş ve ressamlarının eserlerini barındıran Louvre Müzesi, İnşaası nı Napoleon un emrettiği Eglise de la Madeleine kilisesi, Concorde Meydanın dan başlayıp Zafer tagında biten modanın kalbi Champ Elysees caddesi ve Fransız devriminin yüzüncü yılı anısına yapılan kutlamalardaki Paris fuarının kapısı olarak yaptırılan ve günümüze kalan Eyfel Kulesi belli başlı turistik cazibe merkezleridir.

 

Şehir Sen nehrinin her iki kıyısına yayılmış durumdadır.Sen nehrinin karşı kıyısında Montmarte tepesi turistler için ilgi çekicisir.Burada bulunan Sacre Coeur Kilisesi ise Paris turlarında mutlaka ziyaret edilen bir başka tarihi mekandır.Ressamlar tepesi de olarak bilinen Montmarte, Paris gezilerinizde uğrayıp anı portre karakalem resimlerinizi yaptıracağınız ünlü Paris kahvelerini tadacağınız ve hediyelik eşya alabileceğiniz bölgelerden birisi olacaktır.

 

PARİS DE ULAŞIM:

 

 Paris turlarınızın serbest zamanında araba kiralamayı asla düşünmeyin.Trafik yoğunluğundan dolayı bir bölgeden diğer bölgeye gitmek oldukça zahmetli olacak ve zaman kaybı yaşatacaktır.Bunun için şehrin toplu taşıma ağını kullanmakta fayda var.Toplu taşıma ağı otobüs, metro ve raylı sistem den oluşur.Günlük, birkaç günlük yada haftalık alacağınız biletleriniz ile toplu taşıma ağını kullanabilirsiniz.

 

FESTİVALLER ŞEHRİ PARİS:

 

 Paris turlarınızda festivale denk gelme ihtimaliniz oldukça yüksektir.Şehir tüm yıl süren onlarca festivale farklı zamanlarda ev sahipliği yapmaktadır.Şehir de yapılan festivallerin ve etkinliklerin bazıları ve tarihleri; Ocak ayında yapılan Bellyfusions Dans Festivali, Haziran ayında yapılan Performans sanatları Festivali, Yine haziran ayında yapılan Paris Müzik Festivali ve Paris Hava Show gösterisi, Heryıl Nisan ayında düzenlenen Paris Maratonu, 3 gün süren Rocak festivali Rock En Seine, Her sene 14 Temmuz tarihinde kutlanan Bastille Day Kutlamaları, 2 hafta süren ve Haziran aynın ilk haftası başlayan Paris Jazz Festivali  ve Mart ayında yapılan Uluslar Arası İnsan Hakları Film Festivali sayabileceğimiz belli başlı etkinliklerdir.

 

PARİS DE ALIŞVERİŞ

 

 Moda nın ve şıklığın Dünya başkenti konumundaki Paris on binlerce turisti alış veriş turları için kendisine çekmektedir.Dünya nın belli başlı ünlü markaları nın bulunduğu alış veriş merkezleri ni şehrin her yanında bulmanız mümkün olmakla birlikte en önemli merkezi Champ Elyeese ( Şanzelize) dir.Dünya nın en güzel bulvarı olarak adlandırılan cadde adını Yunan mitolojisinde ki Elysion ovalarından almıştır.Cadde Paris in 8. Bölgesinde yer almaktadır.Concorde Meydanın da başlar ve Charles de Gaulle Meydanında biter.Yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki cadde bir çok ünlü markanın mağazalarında ev sahipliği yapmaktadır.Cadde üzerinde ki en ünlü alış veriş merkezi Galeries Lafayette dir.1893 yılındaküçük bir moda evi olarak açılan mağazazaman içindeki genişlemeli ile bugün 10 katlı bir alış veriş merkezine dönüşmüştür.Paris turlarınızda mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

 

PARİS DE YEMEK KÜLTÜRÜ:

 

 Dünyaca ünlü Fransız mutfağının tadını Paris turlarında çıkaracaksınız. Paris şehri restoranları ile de ünlüdür.Dünya mutfaklarının en iyi aşçılarını yetiştiren Fransa nın başkenti Paris de yemek sever gurme yolcularımız için tavsiye edebileceğimiz birkaç 5 yıldız restoran isim ve adresleri;

 

Maison Blance Restaurant

 

15 Avenue Montaigne, 75008 Paris

 

Restaurant Bon

 

25 Rue de la Pompe , 75116 Paris

 

Frenchie Restaurant

 

5 Rue du Nil, 75002 Paris

 

La Train Bleu Restaurant

 

Gare De Lyon, Place Louis Armand, 75012 Paris

 

Ciel De Paris Restaurant

 

 56 eme etage, Tour Maine Montparnasse, 33 Avenus du Maine, 75015 Paris

 

Brasserie Bofinger Restaurant

 

5 – 7 Rue de la Bastille, 75004 Paris