Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Prag Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

 

PRAG HAKKINDA

 

 Çek Cumhuriyetinin başkenti ve nüfüs bakımından en yoğun şehri.Avrupa birliği nin 15. en büyük şehri.Prag aynı zamanda Bohemia bölgesinin başkenti olma özelliğini taşır.

 

TARİH:

 Yaklaşık 2 milyon kişinin yaşadığı bu şehirde ilk yerleşim paleolitik çağlara dayanmaktadır.Millat önce 200 lü yıllarda Kelt lerin Boli kabilesi güneyde bulunan Zavist bölgesine yerleşmiştir.Milattan önce 1.yy da bölge German kabilelerinin saldırısına maruz kalmıştır.Agustus Ceasar döneminde ( MÖ 27- MS 14) Şehrin ismi Maroben di.5.yy sonu 6.yy başı itibarı ile Prag ismi kullanılmaya başlanmıştır.1992 yılından itibaren şehir Unesco Dünya Mirası listesine alınmıştır.Prag kalesi, Charles Köprüsü,Eski şehir meydanı, Astronomik saat, Yahudi meydanı, Petrin tepesi Prag turunuz da gezebileceğiniz önemli turistlik yerlerdir.

 

DİL:

 Çekçe, Lehçe,Slovakça ve Sorb ( Almanya nın doğusunda yaşayan ve 50000 kişi tarafından konuşulan bölgesel bir dil) iel birlikte Slav dilleri nin batı kolunu oluşturur.Çek Cumhuriyetin de yaşayan halk tarafından konuşulur.Slovakça ve Çekçe birbirine çok benzer.Tarihsel olarak coğrafi birlikteliği bulunan iki ülkede konuşulan dil hemen hemen aynıdır.

 

RESTORANTLAR:

 Cottocrudo İtalyan Restorant

 

Adres: Four Seasons Hotel, Veleslavinova, 2a/1098 Prag

 

 The Alcron Deniz Mahsülleri Restorant

 

Adres: Radison Blu Alcron Hotel, Stepaska 40, Prag

 

 La Dequstation Boheme Bourgeoise Çek yerel Restorant

 

Adres: Hastalska 18, 11000 Prag

 

 La Finestra İtalyan Restorant

 

Adres: Platnerska 90/13 Prag

 

 Coda Restorant Uluslararası Mutfak

 

Adres: Aria Hotel,Trziste 9, 11800, PragPrag turları için en uygun tarihler Nisan- Ekim ayları arasındadır.Prag kışın da ziyaretçilerine farklı güzellikler ve büyülü manzaralar sunar..