1. Gün: Sabiha Gökçen - Frankfurt (Heidelberg) - Würzburg

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde en geç saat 08:00'de hazır bulunmanızı öneririz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC993 no'lu tarifeli seferi ile saat 11:30'da Frankfurt'a hareket, saat 13:50'de varış. İnişimizi takiben rehberimizle buluşma ve bizi bekleyen özel aracımızla Würzburg'a hereket. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg turuna katılabilirler (35 Euro). Neckar Nehri'nin yanı başında kurulu bu sevimli şehirde; Almanya'nın en eski üniversitesini, Heidelberg Kalesi'ni, Heidelberg Protestan Kilisesi'ni, belediye binasın ve eski köprüyü göreceğiz. Heidelberg gezimizin ardından Würzburg’a varış ve şehir turu. Würzburg şehir turu sırasında görülecek yerler;  muhteşem köprüsüyle her daim akına uğrayan küçük şarap evleriyle bilinen Main Nehri, Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, Marinenberg, Katedral Dom ve  1719'da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residensplatz olacak. Şehir turunun bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. Gün: Würzburg (Bamberg-Rothenberg)

Sabah kahvaltı sonrası gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Rothenberg-Bamberg-turuna katılabilirler (80 Euro). Turumuzda ilk durağımız Bamberg'e doğru yola çıkıyoruz. 7 tepe üzerine kurulmuş, eski bir başpiskopoluk merkezi olan şehirde turumuza din adamlarının gücünü ve zenginliğini gösteren rezidansla başlıyoruz. İsli birasıyla ünlü ve dünyanın en çok bira tüketilen şehirlerinden biri olan Bamberg, Almanya'da 2.Dünya Savaşı sırasında bombalanmayan ve en az hasar gören bir kaç şehirden biridir. 'Frankonya’nın Roması' olarak adlandırılan şehirde yapacağımız turda; Almanya'nın en ilginç belediye binası Altes Rathaus, Grüner Markt görülecek en önemli noktalardan bazılarıdır. Turumuzun sonunda verilecek serbest zamanda biraların tadına bakabilirsiniz. Sonraki durağımız dünyanın en iyi korunmuş Ortaçağ şehir olan Rothenburg. Tauber Nehri kıyısına kurulmuş, Romantik Yol'un başkenti ve ‘Ortaçağ'ın Mücevheri’ kabul edilen Rothenburg’da yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turunda Klingentor ve Burgtor Sur Kapıları, Belediye Binası ve şehir saati göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Würzburg'a ve otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

3. Gün: Würzburg (Regensburg) - Salzburg

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Salzburg'a doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Regensburg turuna katılabilirler (35 Euro). Tuna Nehri kenarındaki bu çok iyi korunmuş ve romantik şehirde yapacağımız tura Taş Köprü ile başlıyoruz. Belediye binası, St. Peter Kilisesi göreceğimiz diğer eserler. Şehirde verilecek serbest zamanınızı Avrupa'nın en eski kafesinde kahve içerek değerlendirebilirsiniz. Turumuzu ardından Mozart'ın şehri Salzburg'a devam ediyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik turda; Mozart'ın Evi, Mirabell Sarayı ve Bahçesi, Dom Katedrali, Getreidstrasse, Mozartplatz, Kleniermark göreceğimiz önemli noktalardır. Tur sonrası verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün: Salzburg (Göller Bölgesi ve Kartal Yuvası)

Sabah kahvaltı sonrası gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Göller Bölgesi ve Kartal Yuvası (Hitler'in Yazlığı) turuna katılabilirler (90 Euro). Turumuzda ilk olarak St.Wolfgansee Göller Bölgesi'nin en sosyetik kenti St. Wolfgang'da yapacağımız turda şehir kilisesini ve şehir meydanını göreceğiz. Daha sonra Mozart'ın çocukluğunun geçtiği ve annesinin doğum yeri olan St.Gilgen'e geçiyoruz. Burada yapacağımız tekne turunda muhteşem fotoğraflar çekeceksiniz. Turumuzun sonraki durağı Almanya olacak. Ülkenin en güzel bölgelerinden biri olan Berchtesgaden'de Hitler'in yazlığını, bilinen ismiyle Kartal Yuvası'nı ziyaret edeceğiz. Hitler, dinlenme amaçlı kullandığı bu yüksekte konumlanmış evinde sadece yüksek rütbeli konutanları huzuruna kabul ederdi. Günümüzde restoran ve bilgi merkezi olarak kullanılan bina turistler tarafından büyük ilgi görmektedir. Harika manzaralar eşliğinde ve özel araçlara çıkacağımız tepede, Hitler'in evine onun döneminden kalma bir asansörle ulaşacağız. Burada yapacağımız gezi ve verilecek serbest zamanın bitiminde Salzburg'a ve otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

5. Gün: Salzburg (Hallstatt) - Füssen

Sabah odaların boşaltılması ve kahvaltı sonrası Füssen'e doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Hallstatt turuna katılabilirler (75 Euro). Muhteşem manzaralar eşliğinde ulaşacağımız; ülkenin simge kasabalarından biri olan Hallstatt'ta yürüyerek yapılacak olan panoramik turda; Hallstatt Meydanı,  Marktplatz,  Evangelist Kilisesi, Meryem Ana Kilisesi ve bölgenin en güzel mezarlığı görülecek önemli noktaladır. Turumuzun ardından kişisel keşifleriniz ve ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Turumuzun sonunda Füssen'e doğru devam ediyoruz. Almanya'nın Bavyera Eyaleti'nin güneyinde konumlanan eski bir Roma şehri  olan Füssen'de yapacağımız şehir turunda; Magnus Manastırı, belediye binası, Lech Nehri ve güzellikleri olacak. Turun bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6. Gün: Füssen (Neuschwansttein Şatosu) - Münih

Sabah odaların boşaltılması ve kahvaltı sonrası rehberimizin bildireceği buluşma saatine kadar gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Neuschwanstein Şatosu turuna katılabilirler (55 Euro). Turumuzda, Dünyaca ünlü yapım şirketi Walt Disney'in logosundan aşina olduğumuz, Bavyera denince akla ilk gelen yer olan dünyanın en masalsı şatosunu ziyaret ediyoruz. Ortaçağ'ın en modern yapılarından olan şatoyu gezip, Bavyera kralı II.Ludwig'in hayatını yakından tanıyoruz. Maria Köprüsü'nden bu güzel şatonun fotoğrafını çekip Füssen'e geri dönüyoruz. Diğer misafirlerimizleri de alıp Münih'te bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün: Münih - Sabiha Gökçen

Sabah kahvaltı sonrası transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları'nın PC1020 no'lu tarifeli seferi ile saat 12:35'de Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket Saat 16:15'de varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Seyahate Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile S.Gökçen - Frankfurt ve Münih - S.Gökçen uçak biletleri
 • Havalimanı ve güvenlik hizmetleri, İstanbul Havalimanı yer hizmetleri
 • Özel aracımız ile Frankfurt-Würzburg-Salzburg-Füssen-Münih arası ulaşım
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Belirtilen otellerde veya benzerlerinde Würzburg'da 2 gece, Salzburg'da 2 gece, Füssen'de 1 gece, Münih'te 1 gece olmak üzere 7 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Würzburg, Slazburg, Füssen şehir turları *Müze girişlerini içermez
 •  Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası *Mesleki sorumluluk sigortasıdır
 • KDV Dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler
 • Almanya Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 150 EUR
 • Ekstra turlar *Ekstra tur günleri değişebilir
 • Yurt dışı çıkış harcı *İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz
 • COVID-19 KAPSAMLI SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarından ve bagaj hırsızlığından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişi başı 10 EURO'dan başlayan cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  10 Temmuz • 20 Ağustos • 17 Eylül • 15 Ekim • 18 Aralık
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  10.07.20223*** Ve 4**** OTELLER659,00 €809,00 € 659,00 €--
  20.08.20223*** Ve 4**** OTELLER659,00 €809,00 € 659,00 €--
  17.09.20223*** Ve 4**** OTELLER659,00 €809,00 € 659,00 €--
  15.10.20223*** Ve 4**** OTELLER559,00 €709,00 € 559,00 €--
  18.12.20223*** Ve 4**** OTELLER569,00 €719,00 € 569,00 €--

  1.Ek Bilgiler

  ** Şehirlerarası transfer sırasında yapılan ekstra turlar çoğunluğun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz alışveriş merkezi gibi uygun bir noktada vakit geçirebilirler.

  ** Pegasus Havayolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Eşli – çocuklu dahi olsa tek bagajda 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

  ** Uçuşlarımız grup rezervasyonu olup, gidiş - dönüş tek bilet düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda; havayolunun kuralları geçerli olup dönüş rezervasyonu otomatik olarak yanabilir.

  ** Yurtdışı çıkış harç pulunuzu almayı unutmayınız.

  ** Güvenlik noktalarında, el bagajınız sıvılar ve diğer yasaklı maddelere karşı kontrol edilecektir.

  ** Havayolunun uçağa biniş kapısının değişebileceğini göz önüne alarak uçağa gitmeden önce lütfen kontrol ediniz.

  ** Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı rica ederiz. Unutulan eşyaların her türlü sorumluluğu misafirlerimize ait olup, Gezigen Turizm unutulan eşyaların bulunmasından ve getirilmesinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bulunan eşyalar bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile misafirlerimize gönderilecektir.

  ** Otellerde grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

   

  ROMANTİK YOL VE ALMAN KÖYLERİ TURLARI COVID-19 PROSEDÜRLERİ

  Onaylanmış bir aşının (şu an Tükiye'de uygulanan aşılardan sadece Pfizer/Biontech aşısı3 doz kullanılmasıyla COVID-19'a karşı tam aşı için geçerli bir uluslararası sertifika sunan yolcular, test gerekliliklerinden muaftır.

  Nihai doz, kalkıştan en az 14 gün önce uygulanmış olmalıdır. 2 aşılı misafirlerin 0-48 saat içine sonucu alınmış negatif PCR test sonucu ibrazı zorunludur.

  2.İptal Şartları

  Seyahat Sigortası
  • Vize reddi nedeni ile tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Seyahati engelleyecek akut gelişmiş rahatsızlıklarda /hastalıklarda tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Bagaj kaybı –hasarı ve hırsızlık
  • Turun yarıda kesilmesi (1. Dereceden yakınların vefatı, ani gelişen rahatsızlık nedeni ile ülke’ye geri dönüş)
  Covid İptal Güvence Paketi
  • 30 günün altında Covid pozitif sonucunu bizimle paylaşan her misafirimiz için teminat koruması başlayacaktır.
  • Seyahate 48 saat kala Pozitif durum devam ediyorsa kesintisiz iadesi yapılmaktadır.
  • 48 saate kadar Gezigen Turizm pozitif test sunulmaması halinde teminat devre dışı kalacaktır.

  3.Vize Bilgileri