Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Sakura zamanı Japonya Turu8 gece |
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Sakura zamanı Japonya Turu
Ulaşım Turk Hava Yolları ile
Vize

Vize gerekmemektedir.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İstanbul – Tokyo

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezigen Turizm kontuarı önünde saat 23:00’da buluşma(04.04.2019). Bilet , pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın  TK52 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:40’da Tokyo’ya hareket. Gece uçak yolculuğu. Yerel saat ile 19:10’da Tokyo’ya varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odalarımıza yerleşiyor ve  yoğun geçecek turumuzdan önce dinleniyoruz. Konaklama otelimizde.


2. Gün: Tokyo – Nıkko- Tokyo

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Nikko turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Tokyo’ya 140 km mesafedeki Nikko , doğal güzellikleri ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Burada ilk olarak Nikko Doğal Parkı’na gidiyor ve  Kutsal Nantai Volkanı’nın eteklerinde yer alan , binlerce yıl önce sönmüş lav akıntılarının oluşturduğu büyüleyici Chuzengi Gölü’nü göreceğiz. Ardından Japonya’nın en güzel şelalelerinden biri olan Kegon Şelaleleri’ni görme imkanına sahip olacağız. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından 1616 yılında 15000 el işçisi tarafından ruhlara adanarak , 2,5 milyon altın yaprak kullanılarak yapılan Toshogu Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Gezimizin bitiminde Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.


3. Gün: Tokyo - Hakone

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve şehir turu için hareket ediyoruz. Tokyo 1868’e kadar “Edo” adı ile tanınmıştır. Küçük bir kale olan Edo , 1603’te Şogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru , Kyoto’dan Edo Kalesi’ndeki eski sarayına taşınarak , Edo’nun adını “Doğudaki Başkent” anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo’nun büyük bir kısmı 1923’teki büyük Kanto depreminde ve 1945’teki ABD bombardımanlarında yıkılmıştır. 1950’lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya’nın kültür odağı olur. Turumuza İmperial Plaza , Edo Castle , Meiji Shrine , Odaiba ,Hama Rikyu Onsi Teien Bahçesi, Tsukiji Balık Pazarı göreceğimiz önemli noktalar olacak. Gezimizin bitiminde Tokyo’dan ayrılıyor Hakone’ye doğru yola çıkıyoruz ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


4. Gün: Hakone- Fuji Dağı - Takayama

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından, odalarımızı boşaltıyor ve muhteşem Ashi Gölünde keyifli bir tekne turu yapıyoruz.  Tur sonrası Japon Alpleri ile çevrili ve dokusu hiç bozulmamış Takayama’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Fuji Dağı’nı ziyaret edeceğiz. Eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı , 3776 metre yükseklikteki Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye  yaklaşabileceğimiz en yakın noktadan muhteşem manzarayı izleyeceğiz.  Varışımızı takiben Takayama’daki  otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


5. Gün: Takayama – Shirakawago - Kanazawa

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Takayama’yı keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız  kendi yaptıkları ürünleri satan köylülerin renklendirdiği sabah pazarı olacak. Takayama şehir merkezini keşfediyor, el sanatları ve halı işçiliği ile meşhur şehirde Edo dönemine ait evleri ile Sanmachi bölgesini ,Jinya tarihi hükümet binasını ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Shirakawago Köyleri’ni ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra , Shirakawago Köyü’nde özel bir mimari ile yapılmış olan evlerin en önemli ve büyüğü olan Kanda-ke House’u ve Japon  geleneksel çiftçi yaşamını yakından gözlemleyebileceğiniz Ogimachi Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Gezilerimizin bitiminde Japon Denizi’nin kıyısında yer alan balıkçı şehri Kanazawa’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Japonya’nın en güzel manzaralı bahçelerinden olan Kenrouken Garden’ı ziyaret edeceğiz. Kanazawa Kalesi’nin dış bahçesi olarak kullanılan park, her mevsimde farklı güzelliklere sahiptir. Buradaki gezimizin ardından yine Kanazawa’nın en önemli bölgelerinden biri olan Nagamachi Samurai bölgesini ziyaret edeceğiz. Kanazawa Kalesi’nin eteklerinde bulunan ve zamanında Samuray ailelerinin ikamet ettiği bölgede dar yollar , su kanalları , toprak duvarlar ve özel giriş kapıları ile geleneksel Samuray evlerini göreceğiz. Gezi sonrası otelimize transfer ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


6. Gün: Kanazawa - Kyoto

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Kyoto’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben ilk olarak  Golden Pavilion olarakta adlandırılan Zen Tapınağı Kinkakuji’yi ziyaret edeceğiz. Üstteki iki katı tamamı ile altın kaplama olan bu etkileyici Zen Tapınağı’nı gördükten sonra lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve UNESO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Nijo Kalesini ziyaret ediyoruz. Ardından muhteşem Bamboo Ormanını zgöreceğiz.  Sonrasında ise geleneksel Japon Çay seremonisine katılıyoruz. Bu unutulmaz deneyimin ardından  ahşap tüccar evleri , mağaza ve restoranları ile Kyoto’nun renkli Geyşa bölgesi Gion’u ziyaret edeceğiz. Konaklama otelimizde.


7. Gün: Kyoto - Osaka

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Kyoto’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk durağımız Merhamet Tanrıçasının 1001 heykeli ile süslü Sanjusangendo olacak. Sonrasında ise Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan Kiyomizi Temple’ı göreceğiz. İsmi “ Saf Su Tapınağı “ anlamına gelen ve 780 yılında kurulan tapınak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Kyoto’nun tarihi sokaklarını keşfettikten sonra  lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizi alacağız. Öğle yemeği sonrası  Kyoto’da önemli bir Şinto Tapınağı olan Fushimi İnari Taisha’ya gidiyoruz.Binlerce kırmızı ahşap kapı ile Japonya tanıtım görsellerini süsleyen tapınağın tarihi 794 yılına kadar uzanmaktadır. Buradan sonra Kyoto’daki son durağımız ise geleneksel Japon içkisi Sake’nin tarihine uzanacağımız  Gekkeikan Sake Brewery Museum olacak. Gezilerimizin bitiminde Kyoto’dan ayrılıyor ve Osaka’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


8. Gün: Osaka – Hiroşima – Miyajima - Osaka

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , tren istasyonuna transfer oluyor ve II.Dünya Savaşı’nın Dünyada en büyük izini bıraktığı Hiroşima’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik tren yolculuğunun ardından Hiroşima’ya varıyor ve Atom Bombası Kubbe’si , Barış Parkı ve bu unutulmaz savaşın anılarını görebileceğimiz ve bilgi alacağımız Barış Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından ,yüzen tapınakları ve Japonya’nın en iyi üç manzarasından birine sahip olan yüzen kapı Tori’nin bulunduğu Miyajima adasına geçiyoruz. Burada görkemli Tori Kapısı ile ve gel-git’ler nedeni ile su üzerinde yüzüyormuş gibi gözüken Itsukushima Shine tapınağını göreceğiz. Gezilerimizin bitiminde Hiroşima’ya dönüyor ve Osaka’ya doğru hızlı tren ile yola çıkıyoruz. Osaka’ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


9. Gün: Osaka – Tokyo - İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Osaka şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Osaka’nın posterlerini süsleyen Osaka Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında  Umeda Sky Binası ve Osaka’nın ünlü alış veriş merkezi Dotombori & Shinsaibashi caddeleri göreceğimiz diğer önemli noktalar olacak. Yerel havayolları ile Osaka’dan Tokyo’ya uçuş. Varışımızı takiben Narita havalimanına hareket ediyor ve  Türk Havayolları’nın TK53 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:25’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Gece uçak yolculuğu.

 


10. Gün: İstanbul

Saat 03:35’de  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
***Japonya’da otel odaları , Dünya standartlarına göre daha küçük metrekarelere sahiptir
***Tur boyunca alınacak yemekler , Japon Mutfağı ve kültürünün özelliklerini taşımaktadır. Siz değerli misafirlerimizin damak tadına daha uygun olacağını düşündüğümüz için yemeklerin bir çoğu büyük alış veriş merkezleri içerisinde bulunan ve Dünya mutfağından yemekler sunan restoranlarda alınacaktır.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Havayolları  ile İstanbul / Tokyo  / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
• Yerel Havayolları ile Osaka – Tokyo uçak bileti
• Tokyo’da belirtilen otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
• Hakone’de belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
• Takayama’da belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
• Kanazawa’da belirtilen otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
• Kyoto’da belirtilen otelde 1 gece oda –kahvaltı konaklama
• Osaka’da belirtilen otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
• Programda belirtilen tüm geziler
• Müze ve ören yeri girişleri
• Tüm transferler
• Profosyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu Seyahat sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurt dışı çıkış harcı 15 TL ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
• Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Programda belirtilmeyen yemekler
• Fazla bagaj ücreti

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar