Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Saraybosna Belgrad Turu4 GECE 5 GÜN |
Türk Havayolları ile 4 gece 5 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Saraybosna Belgrad Turu
Ulaşım TURK HAVAYOLLARI İLE
Vize

VİZESİZ..

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - SARAYBOSNA

— Atatürk Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali Gezigen Turizm  kontuarında saat 05:00'te buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları'na ait TK1021 tarifeli seferi ile saat 07:05’de Saraybosna’ya uçuş. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından saat 07:55'te varış. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Saraybosna şehir turu için hareket. Panoramik Saraybosna turumuz sırasında ilk olarak Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’yı geziyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni görüyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası olan Gazi Hüsrev Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü’nü de ziyaret ettikten sonra kişisel aktivite ve ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Vrelo Bosna- Savaş Tüneli turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’yı ziyaret ediyoruz. Burada size vereceğimiz serbest zamanın ardından, savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzeyi ziyaret edip, o günlere ait hikayeleri dinliyoruz ve duygusal anlar yaşıyoruz. Daha sonra  otelimize transfer ve odalara yerleşme.  Geceleme otelimizde.


2. Gün: SARAYBOSNA (MOSTAR- BALAGAY)

Uyandırma ve kahvaltının ardından  tam günlük  Mostar-Balagay turu için otelden hareket. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Öğle yemeğini tur sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Ardından Balagay a geçerek Sarı Saltuk türbesini ziyaret ediyoruz.Burada öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Turun bitiminde Saraybosna'ya dönüş ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: SARAYBOSNA - BELGRAD

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Sırbistan'a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad'a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


4. Gün: BELGRAD ( KARLOFÇA – PETROVARADİN - NOVİSAD)

Uyandırma ve kahvaltının ardından tam günlük  Karlofça-Novi Sad turu için otelden hareket. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret edeceğiz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuştur. Sremski Karlovci, 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeği serbest. Turumuzun bitiminde. Burada verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


5. Gün: BELGRAD - İSTANBUL

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası 10.00 da Avala tepesi – Zemun – Tito nun mezarı turumuz için otelimizden hareket.İlk durağımız 1934 yılına kadar başka bir şehir olan bugün Belgrad şehir sınırları içinde bulunan Zemun u ziyaret ediyoruz.Zemun turu sonrası Avala tepesi ve Avala kulesini ziyaret ediyoruz.Avala kulesinde  125 mt yüksekliğindeki cafeside içeceklerimizi alıyoruz.Son durağımız ise  Yugoslavya’nın kurucusu ve uzun yıllar boyunca bu ülkeyi yöneten Josip Broz Tito’nun  mezarı olacak.Tur sonrası Havaalanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1084 sefer sayılı uçuş ile 20:20’de İstanbul' hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 23:05'te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 


Tura Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul –Saraybosna  /  Belgrad – İstanbul uçak bileti, 
— Belirtilen veya benzeri 4****  otelde 4 gece   oda+kahvaltı konaklama, 
— Alan/Otel/Alan transferleri, 
— Panoramik Belgrad ve saraybosna şehir turu, 
— Programda belirtilen tüm turlar
— Türkçe Rehberlik hizmeti.

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

.Yurt dışı çıkış harcı bedeli ( 15 TL )  - Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılması gerekmektedir.
— .Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, 
— .Seyahat Koruma Paketi ( 15 EURO ) 70 yaş üstü misafirler için kişi başı (30 Euro), 
Gezigen Turizm., havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 

 

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
999.00
13.06.2020
7 gece 8 gün
499.00
16.06.2020
7 GECE 8 GÜN
449.00
16.06.2020
7 GECE 8 GÜN