Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Şeker Bayramı Pekin-Xian-Guilin-Shangai Turu8 gece | 03 Haziran
Türk Havayolları ile
2399.00 USD
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Şeker Bayramı Pekin-Xian-Guilin-Shangai Turu
Ulaşım Türk Havayolları
Vize

Vize gerekmektedir.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - PEKİN

08 Haziran 2018 Cuma saat 22:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 01.25’te Türk Hava Yolları’na ait TK 020  sefer sayılı uçak ile Pekin’ hareket ediyoruz. Yaklaşık 9 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 15.25’te Pekin’e varıyoruz. Akşam yemeği için yerel restorana transfer. Yemek sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.


2. Gün: PEKİN

Kahvaltının ardından Pekin şehir turuna başlıyoruz. Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir”i geziyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Cennet Tapınağını gezeceğiz. Gezi sonrası Hutong Turu yapacağız. Bu turumuzda geleneksel Çin Mahallesini bisikletle gezme imkânına sahip olacağız. Turun ardından özel Pekin Ördek menüsünden oluşan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.


3. Gün: PEKİN

Kahvaltının ardından Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezilecektir. Dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türklerinin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi için otelden ayrılıyoruz. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağız.  Akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama otelimizde.


4. Gün: PEKİN - XIAN

Sabah otelimizden ayrılıyor tren istasyonuna transfer oluyoruz. Tren ile Çin tarihinin en eski ve en önemli şehirlerinden biri aynı zamanda Çin’in eski başkenti olan Xian’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi “lunch box” olarak trende alacağız. Varışta Şehir Surları ve Goose Pagaoda Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Otelimize transfer. Dileyen yolcularımız ile Ekstra Tang Dynasty Show izlenecektir. Konaklama otelimizde.
Ekstra Tang Dynasty Show: 60-$ ( Kişi Başı )


5. Gün: XIAN – TERRA COTA – XIAN - GUILIN

Kahvaltının ardından Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış , 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan  Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak”  anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde  göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Yerel restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından Müslüman Mahallesi ve Büyük Cami ziyaret edilecek. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Akşamüzeri havalimanına transfer oluyoruz. Xian – Guilin uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışın ardından otelimize transfer. Geceleme Guilin’de bulunan otelimizde.


6. Gün: GUILIN

Kahvaltının ardından Guilin doğal güzelliklerini yakından tanıyacağımız Li nehrinde tekne turuna çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tekne turu sonrası Yangshuo’da Yangren caddesini gezeceğiz. Sonrasında Guilin’e dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda konaklama otelimizde.


7. Gün: GUILIN - SHANGAI

Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Li Nehri’nin batı kıyısında, Guilin’in güney doğusunda yer alan ve hortumunu nehre uzatmış bir fil görüntüsü verdiği için bu ismi almış Fil Vadisi'nde gezimizi yapıyoruz. Takiben Reet Flute Mağarasını gezeceğiz. Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır. Sonrasında yerel havayolları ile Şangay’a uçuyoruz. Varışın ardından otele transfer. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.


8. Gün: SHANGAI

Kahvaltının ardından Nanjing Road’u görüp, Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Zümrüt Buda Tapınağına hareket ediyoruz. Ardından kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini ve Asya’nın en yüksek, dünyanın en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını gezip,  Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz . Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Gezimizin ardından serbest zaman.  Akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin Ekstra olarak düzenleyeceği Akrobasi Show’una katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra Akrobasi Show: 60-$( Kişi Başı )


9. Gün: SHANGHAI – ZHUJIAJIAO – SHANGHAI – ISTANBUL

Kahvaltının ardından geleneksel özelliğini korumuş Çin’in Venedik’i olarak bilinen ‘’Su Köyü’’ Zhujiajiao'’ya hareket ediyoruz.  Geçmişi 1700 sene öncesine dayanan şehrin merkezinde iç içe geçmiş kanallarında tur yaparken geleneksel Çin hayatına yakından tanık olacaksınız. Serbest zaman sonrası öğle yemeği.  Havaalanına transfer olmadan akşam yemeğimizi alıyoruz. Rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer. Türk Havayollarının TK- 27 sefer sayılı uçuşu ile saat 22.35’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.


10. Gün: İSTANBUL

Yerel saat ile 05.20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Pekin / Shangai - İstanbul  gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı vergileri
• Pekin’de 5* Otelde 3 gece konaklama
• Xian’da 5* Otelde 1 gece konaklama
• Guilin’de 5* Otelde 2 gece konaklama
• Shangai’da 5* Otelde 2 gece konaklama
• Sabah Kahvaltıları
• Tüm  öğle ve akşam yemekleri ( 1 Akşam yemeği Pekin Ördeği Menüsünden oluşmaktadır )
• Pekin’de Tiananmen Meydanı, Yasak şehir, Cennet Tapınağı gezisi
• Hutong Turu
• Çin Seddi turu
• Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri turu
• Zhujiajiao ‘’ Su Köyü’’ turu
• Shanghai “Huangpu Nehri” gezisi
• Shanghai’da  Zümrüt Buda Tapınağı, Yuyuan Bahçeleri, Bund Bölgesi gezileri
• Oriental Pearl TV Binası gezisi
• Pekin – Xian arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti
• Xian – Guilin arası ekonomi sınıfı uçak bileti
• Guilin – Shanghai arası ekonomik sınıf uçak bileti
• Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
• Tüm şehirler arası transferler
• Türkçe Rehberlik Hizmeti

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize Ücreti  140 USD (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir. Grup vizesi alınmaktadır. Grup vizesi alınması için pasaportun renkli, okunaklı ve PDF formatında taranıp acentamıza gönderilmesi gerekmektedir. Grup vizesi yaklaşık 20-25 gün sürmektedir. Münferit vize ücreti farklılık gösterebilir.  Münferit vize talebi durumunda ücret ve evrak için lütfen vize deparmanızla irtibata geçiniz.)
• Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
• Fazla bagaj ücretleri
• Programda belirtilmeyen geziler, ören ve müze girişleri, yemekler
• Belirtilen yemeklerde alınacak içecekler
• Türkçe Rehber bahşişi
• SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
• Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

FİYAT TABLOSU

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
03.06.2019 5***** OTELLER2399.00 USD2799.00 USD 2399.00 USD0 - 2 Yaş 600.00 USD
2 - 12 Yaş 2359.00 USD
-

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1999.00
18.04.2019
8 GECE 9 GÜN
2399.00 $
03.06.2019
8 gece
Türk Havayolları
4950.00
11.07.2019
17 GECE 18 GÜN
TREN VE UÇAK