Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Slovenya Turu Adria Havayolları ile3 GEC 4 GÜN |
Adria Havayolları ile 3 gece 4 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Slovenya Turu Adria Havayolları ile
Ulaşım ADRİA HAVA YOLLARI İLE
Vize

SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL –LJUBLJANA

İstanbul Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Gidiş terminali Gezigen Turizm kontuarı önünde saat 03.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında Adria Hava Yollarının JP 653 Sefer sayılı uçuşu ile saat 05.00’da Slovenya’nın Başkenti Ljubljana’ya hareket. Yaklaşık 2 saat 10 dakika sürecek yolculuk sonrası yerel saat ile 06.10’da Ljubljana’ya varış. Bagaj ve pasaport işlemleri sonrası alanda bizi bekleyen otobüslerimiz ile şehre hareket. Varışı takiben yapılacak olan şehir turumuzda 18. Yy yapımı St. Nicholas Katedrali, birçok karnaval konser ve festivallerin yapıldığı Preseren Meydanı, ilk yapımı ahşap olup, 1657 yılında çıkan bir yangında kül olduktan sonra tekrar inşa edilen tarihi Triple Köprüsü ve Dragon Köprüsü ile birlikte tarihi market görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası 11. Yy günümüze kadar gelen bir ortaçağ kalesi olan Ljubljana Kalesine çıkıyor ve şehrin muhteşem manzarasını buradan seyrediyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


2. Gün: LJUBLJANA (BLED GÖLÜ)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Bugün rehberiniz tarafından Bled Gölü ekstra turu düzenlenecektir. Turun katılım ücreti kişi başı 60 €’dur.  Alp Dağlarının eteklerinde bulunan Bled Gölü Ljubljana’ya 1 saatlik mesafededir. İçerisinde küçük bir Ada bulunan ve bölgedeki en eski göl olma özelliğini taşıyan Bled muhteşem manzaraları ile sizleri büyüleyecek. Bled Gölüne varışımızı takiben Pletna adı verilen tarihi botlarla göl içerisinde bulunan adayı ziyaret edeceğiz. Burada 99 merdiven çıkıp Dilek Çanını çalacağız. Sonrasında Bled Kalesine çıkarak Bled Gölünü ve etkileyici manzarasını seyrediyoruz. Kale ziyareti sonrası alışverişleriniz için serbest zaman. 16.30 da Ljubljana’ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. 


3. Gün: LJUBLJANA (VENEDİK)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen konuklarımız için rehberiniz tarafından Venedik ekstra turu düzenlenecektir. Turumuzun katılım ücreti 70 €’dur. 08.30’da Ljubljana’dan 3 saat mesafede bulunan Kanallar Şehri Venedik’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuz Birleşik İtalya Krallığının ilk kralı olan Victor Emmanuel 2 Anıtı ile başlıyor. Sonrasında yapımına 9. Yy başlanmış ve 16. Yy tamamlanmış olan ünlü Dükler Sarayı’nı, Venedik’te görebileceğiniz tek barok eser olan Son Bakış Köprüsü ve Venedik Hapishanesini, San Marco Meydanı ile birlikte Aziz San Marco’nun bedenini ve hazinelerini korumak amacı ile yapılmış olan San Marco Kilisesi ve Çan Kulesini ve 11. Yy yapılmış olan ünlü Rialto Köprüsünü ziyaret ediyoruz. Şehir turumuz sonrası dileyen yolcularımız gondollara binerek Venedik kanalları içerisinde dolaşabilir, dileyen yolcularımız ise alışveriş yapabilirler. Tur sonrası Ljubljana’daki otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.


4. Gün: LJUBLJANA (POREÇ)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Odaları boşaltma saatimiz 12.00’dır. Dönüş uçağımız 23.55’te. Bugün rehberiniz tarafından Poreç ekstra turu düzenlenecektir. Tur katılım ücreti kişi başı 45 €’dur. Poreç şehri Ljubljana’ya 170 km mesafede bulunmaktadır. Adriyatik denizi kıyılarında bulunan Poreç’e yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuk sonrasında varıyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda 1997 yılından itibaren UNESCO Dünya Kültür mirası listesinde yer alan 5. Yy yapımı Euphrasian Bazilikası, İki Azizler Evi, Neptün Tapınakları ve 1473 yılında Gotik stilde inşa edilen saray görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. Dileyen konuklarımız bölgenin çok lezzetli balık restoranlarında öğle yemeklerini yiyebilir ve son alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Tur sonrası Ljubljana Havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından 23.55’de Adria Hava Yollarının JP 650 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Gece saat 03.00’da İstanbul Atatürk Hava Alanına varış turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

*İstanbul-Ljubljana/ Ljubljana- İstanbul gidiş-dönüş ekonomik sınıf uçak biletleri
*4 Yıldızlı otellerde 3 gece 4 gün Oda-Kahvaltı konaklama
*Programda belirtilen Ljubljana şehir turu ve Ljubljana Kalesi gezisi
*Havaalanı-Otel/ Otel-Havaalanı transfer i
*Rehberlik hizmeti

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

*Schengen Vize ücreti 110 €
*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
*Kişisel harcamalar ve ekstra turlar

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
589.00
17.07.2020
4 GECE / 5 GÜN
TÜRK HAVA YOLLARI İLE
369.00
23.07.2020
6 GECE 7 GÜN