Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Tur

 

Yurtdışı turlarında Gezigen Turizm olarak uzman kadromuzla sizlere 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Dünyanın 65 ülkesinde kendi operasyonlarını düzenleyen Gezigen turizm yurtdışı tur fırsatlarını erken rezervasyonla konuklarına sunuyor. Yurtdışı turlarını dönemsel olarak sitemizden kişi başı büyük indirimlerle almak mümkün. Erken rezervasyon yaptırarak butçenize katkı sağlayın gitmek istediğiniz yurtdışı turunu ucuza alın. Sitemizde düzenli olarak Avrupa dan Afrika ya Uzakdoğu dan Amerika ya kadar çok çeşitli destinasyonlarda ekonomik yurtdışı turları yayınlanmaktadır.Vizesiz yurtdışı turları, Endülüs turları, ispanya turları, vizesiz fas turları, amerika kıta turları, baştanbaşa italya turları, 19 mayıs turları, bayram yurtdışı turları, benelux paris turları, yurtdışı balayı turları, Afrika safari turları, Uzakdogu turları, prag turları, prag gezi notları, hindistan gezi notları, hindistan turları, vizesiz turlar, ucuz yurtdışı turları seçenekleri için gerekli olan link i tıklayınız.

VİZESİZ TURLAR KEYFİNİ ÇIKAR…

 Evraklarını toplamak, vize çilesinden kurtulmak eziyet çekmek istemiyor musunuz? Vizesiz seyahat etmenin keyfini vizesiz turlara katılarak yaşayabilirsiniz.. Dünyanın çok farklı destinasyonlarında vizesiz seyahat imkanı sağlayan vizesiz yurtdışı programlarımız ile Fas turu, Japonya turu, Bangkok turu, pataya turu, Uzakdoğu turları, budva turu, kotor turu, balkan turları, Moskova turu, Beyrut turu, maldiv turları, belgrad turu ve pek yakında kapıdan alınacak vize ile Hindistan turu nu yapabilir tatilinizi keyfe dönüştürebilirsiniz.

Yok ben vize ile seyahat edeceğim İtalya turu, Paris turu, İspanya turu, Barselona turu, Londra turu, Amerika turu, Benelux turu, Amsterdam turu, Endülüs turu ya da vize gerektiren diğer yurtdışı turları programlarından birine katılacağım diyorsanız uzman vize kadromuz bu konuda sizin yanınızda olacak en az evrak ve en hızlı sürede vizenizi almanıza yardımcı olacaktır.. 

Balayı turlarınızı acentamız ile organize edin.. En detaylı tur programlarını dilediğiniz tarihde size özel olarak hazırlayalım. Ekonomik balayı turu için size özel butonu nu tıklayarak bizlerden yardım alabilirsiniz. Maldiv turları, Barselona Kanarya adaları turları, Shyseller, tropikal adalar, Bali turu, Paris turu yada Dünyanın farklı destinasyonlarında size özel balayı paketlerimiz için ofisimizle irtibata geçiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ
Sitemizden ucuz uçak bileti almak artık çok kolay. Uçak butonunu tıklayarak gideceğiniz destinasyonu belirleyin isterseniz tek yön uçak bileti isterseniz çift yön uçak biletinizi hemen satın alın. Türk Havayolları, Lufthansa, Emirates Havayolları ya da diğer dünya havayolları nın tüm biletlerini en uygun fiyatlarla alın, güvenle uçun. 

Tayland Turları

Sayfa: 1 / 0
Sayfa: 1 / 0

TAYLAND HAKKINDA

Hindiçin yarımadasının orta bölümünde bulunan Güneydoğu Asya ülkesi olan Tayland’ın başkenti Bangkok, kullanılan dili Tayca, para birimi Baht(TBH)’dır. Tayland; doğusunda Kamboçya, batısında Burma, güneyinde Malezya, kuzeyinde Laos ile sınır komşusu konumundadır.

Dünyanın en büyük 51. Ülkesi olan Tayland’ın yaklaşık olarak 65 milyon nüfusu ile de dünyanın en kalabalık 20. Ülkesidir.

2011 senedinde yaklaşık olarak 20 milyon turist ağırlamış olan Tayland’da ülke ekonomisinin %65’lik oranı turizmdir.

Tayland, krallıkla yönetilen bir ülkedir. Ülkede, bir anayasaya sahip olan monarşik bir yönetim sistemi bulunmaktadır. İdari bakımdan 72 eyalete ayrılmıştır ve her eyalet bir vali tarafından yönetilmektedir. Eyaletler, bölgelere, bölgeler de kendi içinde küçük bölgelere ve küçük bölgeler de köylere ayrılmıştır. Bir önceki kral, aynı zamanda hükümet başkanlığı da yapmaktayken daha bu görevi ortadan kaldırılmıştır. Yasama yetkisi 360 üyeli Milli Meclisin elinde bulunmaktadır. Meclis üyeleri dört yılda bir halk tarafından seçilmektedir. Tayland, Güneydoğu Asya ülkeleri teşkilatı ASEAN (Association of Southeast Asion Nations) üyesi bir ülkedir.

BANGKOK HAKKINDA

Bangkok, ülkede Tayca’da “Melekler Şehri” anlamına gelen “Krung Thep” ismi ile anılmaktadır. İsim resmi dildeki daha uzun hali ile “Krung Thep Mahanakhon” şeklinde kullanılmaktadır. Tayland’ın en büyük şehri ve başkenti olan Bangkok, 1782’de Kral I. Rama tarafından kurulmuştur. Güneydoğu Asya’nın en hızlı gelişen yerleşim yeridir. Asya’nın en çok ziyaret edilen şehridir. Şehirde çok sayıda tarihi eser ve müze bulunmaktadır.

Ayutthaya şehrinin Burmalılar tarafından işgali sonrasında, kral Taksin başkenti günümüzde Bangkok sınırları içerisinde yer alan Thonburi'ye taşımıştır. Chao Phraya nehrinin batı kıyısında bulunan Thonburi Burma'dan gelebilecek saldırılara karşı korunması olmaması sebebiyle, bir sonraki kral I. Rama başkenti nehrin doğusuna taşımıştır. Rattanakosin isimli bölge doğuya kazılan bir kanal sayesinde bir ada halini almış ve Bangkok'un temelleri de burada atılmıştır. Şuanki Tayland kralı IX. Rama, Bangkok'u kuran I. Rama'nın da dâhil olduğu Chakri Hanedanına mensuptur.

BANGKOK’DA GEZİLECEK YERLER

 Tayland Turlarında Bangkok’da gezilecek yerleri şöyle sıralayabiliriz; Khaosan Caddesi, Tapınaklar Bölgesi, Ulusal Müze, Büyük Saray ve Phra Kaeo Tapınağı, Pho Tapınağı (Wat Pho), Arun Tapınağı (Wat Arun Ratchwararam), China TownPhukhao Thong (Altın Dağ), Traimit Tapınağı (Altın Buda)

PHUKET HAKKINDA

Dünyaca ünlü Turizm adası olan Phuket’in başkenti Phuket City’dir. Kuzeyden güneye 48 kilometre ve doğudan batıya 21 kilometre uzunluğuyla Tayland’ın en büyük adası olma özelliğine sahiptir. Adada bir yerden bir yere ulaşmak için Tuk Tuk denilen araçlar kullanılmaktadır.

Phuket kuzey-güney yönlü vadilerle bölünmüştür. En yüksek doruk, Mai Tao Sip Song 529 metredir. Adanın kalan kısmı çoğunlukla merkezde ve adanın doğu bölümünde yer alan düzlük alanlardan oluşmaktadır. Andaman Denizi’nde yer alan arazi; kayalık çıkıntılarla, uzun ve geniş kumsallarla, kireç taşlı uçurumlarla, ağaçlı tepelerle, küçük haliçlerle, lagünlerle ve her çeşit tropik bitki örtüsüyle değişiklik göstermektedir. Geniş yüzölçümü sayesinde adanın farklı bölgelerinde mikro iklimler gelişmiştir.

PHUKET’TE GEZİLECEK YERLER

Tayland Turlarında Phuket’te gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz; Büyük Buddha, Dino Park, Kata, Nai Harn, Phromthep Burnu, Chalong Tapınağı, Phuket akvaryumu, Phuket Kasabası, Koh Si Re Adası, Kharo Phra Thaeo Milli Parkı, Phra Thong Tapınağı

PATTAYA HAKKINDA

Bangkok’un güneydoğusunda, Tayland Körfezinin kıyısında yer alan Pattaya’nın şehir merkezi Walking Street’dir. Walking Street, şehrin gece hayatının merkezi konumundadır. 2005 yılında 5 milyon turist ağırlamış olan Pattaya’da son yıllarda Doğu Asya ve de Rusya'dan gelen yabancı turist sayısında artış yaşanmıştır. Kelime anlamı Güneybatı Muson Rüzgarı anlamındadır.

1950’li yılların sonlarına kadar küçük bir balıkçı köyü olarak kalmış olan Pattaya, 1964 yılında belediyeye haline gelmiştir. Vietnam savaşına katılmış olan Amerikan askerleri, Pattaya’yı bir dinlenme mekânı olarak kullanmaya başladıklarında, büyümeye başlamıştır. 1978 yılında artık resmen şehir haline gelmiştir.

PATTAYA’DA GEZİLECEK YERLER

Tayland Turlarında Pattaya’da gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz; Hakikat Tapınağı, Ripley’s Believe It Or Not, Pattaya Tepesi, Phra Bat Tapınağı, Buda Tepesi ve Phra Yai Tapınağı, Sualtı Dünyası, The Million Years Stone Park, Crocodile Farm, Nong Nooch Tropik Bahçesi ve Kültürel Köyü, Sriracha Kaplan Hayvanat Bahçesi, Anek Kuson Sala Tapınağı.

KUZEY TAYLAND HAKKINDA

Tayland’ın 6 coğrafi bölgesinden biri olan Kuzey Tayland önemli bir turizm merkezi olan Chiang Mai’nin de bulunduğu bir yerleşim alanıdır.

Kuzey Tayland, Tayland’ın dağlık bölgesidir. Shan dağları, Myanmar ve Laos ile sınırı bulunan bölge, tropikal savan iklimi etkisi altındadır. Diğer bölgelere oranla soğuk kış aylarının geçtiği bu bölge tarihsel olarak Lanna Krallığı ve kültürü miraslarını barındırmaktadır.

13. yy ve 18. Yy arasında Kuzey Tayland’da hüküm sürmüş olan Lanna Krallığı, 1755 yılında Thonburi Krallığı tarafından fethedilmiştir. Khan Mueang dili olarak bilinen eski Lanna dili halen Kuzey Tayland’ın dağlık bölgelerinde yerleşik halk tarafından kullanılmaktadır.

CHİANG MAİ HAKKINDA

Kuzey Tayland’ın en büyük yerleşim alanı olan Chian Mai, Bangkok’un 700 km kuzeyinde bulunmaktadır. Ülkenin en yüksek dağları burada bulunmaktadır. Şehir, Phing nehri kenarına kurulmuştur.

Chiang Mai, kendine has gelenek ve göreneklere sahiptir. Birçok etnik kabilenin yaşadığı şehir, aynı zamanda Tayland’ın en turistik şehirlerinden birisidir. Son yıllarda giderek modernleşen Chiang Mai, her yıl yaklaşık olarak 5 milyon turisti ağırlamaktadır.

CHİANG MAİ’DE GEZİLECEK YERLER

Tayland Turları sırasında gezeceğiniz Chiang Mai’de önemli olan gezilecek yerleri şu şekilde sıralayabiliriz; Wat Phra Doi Suthep, Doi İnthanon Milli Parkı, Tribal Müzesi, Chiang Mai Üniversitesi, Chiang Mai Ulusal Müzesi, Chiang Mai Şehir Sanatları ve Kültür Müzesi, Anusawari Sam Kasat Anıtı, Wat Chiang Yeun, Wat Jet Yot, Doi Suthep,Poi Ulusal Parkı, Elephant Nature Parkı, Chiang Mai Hayvanat Bahçesi, Dokmai Bahçeleri, Anusawari Sam Kasat Bronz Heykelleri, Sbun-Nga Tekstil Müzesi, Namdhari Sikh Tapınağı.