Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Trans Sibirya Turu17 GECE 18 GÜN |
Türk Havayolları ile 17 gece 18 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Trans Sibirya Turu
Ulaşım TREN VE UÇAK
Vize

VİZE GEREKMEKTEDİR.

TUR PROGRAMI

1. Gün: ISTANBUL – PEKİN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezigen Turizm kontuarı önünde 22:25’te siz değerli misafirlerimiz ile buluşma.  Türk Hava Yollarının TK20 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 01:05’te Pekin’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:05’te varışımızın ardından ülkeye giriş ve pasaport işlemlerinden sonra 5*otele transfer ve yerleşme Pekin’in eski mahallesinde Ping An otelde akşam yemeğini aldıktan sonra bu eski mahallede orijinal Çin mimarisinin güzel örneklerini görüp halkın yaşamını da izleyeceksiniz. Geceleme 5*otelimizde.


2. Gün: PEKİN

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızdan sonra Pekin şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bugünkü turumuzda ilk olarak Yazlık Saray’ı ve bahçelerini gezecek, Çin Kültürü hakkında detaylı bilgiler alacaksınız. Lokal bir restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra, Ming Hanedanı’nın 1368 -1644, Qing Hanedanlığının 1644-1891 yılları arasında yaklaşık 24 Çin İmparatorunun yaşadığı görkemli sarayın bulunduğu “Yasak Şehir” i gezeceksiniz.  UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve eskiden Hanedan soyu haricinde sıradan insanlara kapalı olan bu sarayın 9999 adet odası bulunmaktadır. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda  alacağız. Geceleme otelimizde.


3. Gün: PEKİN

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızdan sonra Pekin’i keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak 40 hektarlık alanı kaplayan ve Dünyanın en büyük meydanı olan Tiananmen Meydanı’nı ziyaret edeceksiniz. Bu Meydan’ın kuzeyinde her sabah ve her akşam Çin milli bayrağının göğe çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmaktadır. Tören saati her gün güneşin doğuşu ve batışına göre değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni izlemek üzere bu Meydan’da toplanıyor. Öğle yemeğimizin ardından ise Dünyanın sekizinci harikası olarak adlandırılan UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Çin Seddi’ni gezeceksiniz. M.Ö 9.yüzyılda savunma amaçlı inşa edilen Çin Seddi’nin uzunluğu Çin Denizi’nden Gobi Çölü’ne kadar 7 bin kilometreyi bulmaktadır. Buradaki gezimizin ardından akşam yemeğinizi almak üzere lokal bir restorana gidiyoruz. Geceleme otelimizde.


4. Gün: PEKİN - ULAN BATUR

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızdan sonra serbest zaman. Alışveriş imkânı. Restaurantda öğle yemeği. Akşamüstü havaalanına transfer ve Ulan Batura uçuş. Varışta 4*otele transfer ve yerleşme, geceleme.


5. Gün: ULAN BATUR

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından şehir turu için hareket ediyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda ünlü Sukhbatur Meydanı, Meydan’daki Cengiz Han anıtı, Sukhbatur anıtı Kubilay Han ve Ögeday Han anıtları, parlamento binası, Buda Anıtı, görülecek yerler arasında. Lokal restaurantda alacağımız öğle yemeğinden sonra Terelj Milli Parkı’na hareket. Moğol stepleri, doğası ve değişik şekilli kayalarıyla ünlü bu Milli parkta, akşam yemeğimizi alacak ve Gercamp denilen bir Moğol kampında Moğollar’ın geleneksel yurt çadırlarında konaklayacağız.


6. Gün: ULAN BATUR

Gercamp’ta alacağımız kahvaltıdan sonra, Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını görme imkânına sahip olacağız. Ulan Bator’un güneyinde 2 saat mesafedeki UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Göktürk Kaya Yazıtlarının en önemlilerinden biri olan Tonyukuk Abidelerini göreceğiz. Ardından Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri, Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacak ve göçebe çadırlarını ziyaret edeceğiz. Öğle ve akşam yemeklerimiz Moğolistan’ın geleneksel lezzetlerinden oluşuyor. Akşam yemeğinden sonra Ulan Batur tren garına transfer ve takribi saat 22:00’da hareket. Geceleme trende.


7. Gün: ULAN UDE

Sabaha karşı Moğolistan’ın sınır istasyonu Suchebaatar ve Rusya’nın sınır istasyonu Naushki de çıkış ve giriş işlemlerinden sonra (ki siz bu işlemler olurken kompartımanınızda bekleyeceksiniz) trenin hareketi. Tüm gün tren yolculuğu kahvaltı öğle ve akşam yemekleri trende (Yemek paketi veya trenin restoranında) Akşam saatlerinde Ulan Ude’ye varış ve otele transfer. Geceleme otelde.


8. Gün: ULAN UDE

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından şehir turu için hareket ediyoruz.  Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile dünyanın en büyük Lenin büstü Ulan Ude’nin tarihi ahşap evleri göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezinde öğle yemeğinden sonra Rusya’da Budizm’in merkezi sayılan Ivolginski Dacan Tapınağını ziyaret edeceğiz. Klasik Buda tapınaklarından farklı olan bu kompleksi gezdikten sonar şehir merkezine dönüş ve yerel bir restoranda akşam yemeği. Akşam yemeğinden sonra Trene transfer ve takribi saat 22:30’da hareket. Geceleme trende.


9. Gün: IRKUTSK – BAYKAL GÖLÜ

Sabah erken saatte kompartımanda sabah kahvesinin ardından Irkutsk’a varış. Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak vagonumuzdan ayrılıyoruz. Şehirde sabah kahvaltısının ardından Baykal Gölü’ne hareket. Dünyanın en büyük tatlı su rezervuarına sahip Baykal Gölü aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 Km, genişliği 100 km yi bulan Gölün en derin yeri 1642 Km dir. Bu rekorlar kıran göl, Yeryüzü ’nün tatlı sularının yüzde yirmisini tek başına içerir. Soğuk sularının sıcaklığı nadiren sekiz derecenin üzerine çıkar. Baykal Gölü, flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan tespitlere göre; burada 1700 çeşit bitki ve hayvan yaşıyor. Bunlardan 1083 çeşidi dünyanın başka hiç bir yerinde bulunmamaktadır. Otobüsle 1 saatlik bir yolculuğun ardından Baykal Gölü kıyısında bulunan Listvyanka köyüne varıyoruz. Tekneyle Baykal gölünde yapacağımız gezinti ve öğle yemeği sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşama doğru Baykal Gölü kıyısında ve köy pazarında yürüyüş yapabilir köy hayatına tanıklık edebilirsiniz. Geceleme otelde.


10. Gün: IRKUTSK

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otobüs ile Irkutsk’a hareket ediyoruz.  Irkutsk panoramik şehir turu sonrası restoranda öğle yemeği. Yemekten sonra Volkonski müzesi ziyareti. Daha sonra tren garına transfer ve takribi saat 16:30’da trenin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme trende.


11. Gün: KRASNOYARSK

Trende sabah kahvaltımızdan sonra saat 08:00’da Krasnoyarsk’a varıyoruz. Varışımızla birlikte şehir turuna başlıyoruz.  Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden Krasnoyarsk Yenisey Nehri kıyısında yer alıyor. Yenisey Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Öğle yemeği ve otelde birkaç saat dinlenmenin ardından akşam yemeğinden sonra trene dönüş. Takribi saat 22:00 gibi trenin hareketi. Geceleme trende.


12. Gün: NOVOSİBİRSK

Trende sabah kahvaltımızdan sonra takribi saat 09:00’da, Novosibirsk’e varıyoruz. Yanımıza gerektiği kadar eşya alarak trenden ayrılıyoruz. Novosibirsk 1,5milyon nüfusu ile Rusya’nın üçüncü büyük ve Sibiryanın en büyük şehri ve bölgenin başkentidir. Yapacağımız şehir turunda Lenin Meydanı, Rusya’nın en büyük opera binası, yerel pazar, Trans Sibirya Ekspresi’nin gelişimini ve tarihi vagonlar ile ilgi çekici buharlı trenleri görebileceğimiz Trans Sibirya Demiryolu Müzesi gibi yerler ziyaret edilecek. Daha sonra otele transfer, akşam yemeği ve geceleme otelde. Bu akşam şehir merkezinde bir yürüyüş yapabilir ve Sibirya’nın en büyük kentini keşfedebilirsiniz.


13. Gün: NOVOSİBİRSK

Sabah kahvaltımızın ardından, Novosibirsk’in 30km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok’a hareket ediyoruz.   Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Akademisyenler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından Novasibirsk’e dönüyoruz. Akşamüstü Rus usulü Semaver Çay Seronomisini görmek üzere bir çay evine gideceğiz. Daha sonra tren garına transfer. Akşam yemeği ve konaklama trende.


14. Gün: YEKATERİNBURG

Trende sabah kahvaltımızın ardından öğleye kadar Sibirya steplerinde Urallara doğru seyahat edeceğiz. Takribi saat 13:00 civarı Yekaterinburg’a varış otele transfer, otelde öğle yemeği ve odalara yerleşme. Öğleden sonra şehir turu. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan bu şehir, Ural Bölgesi’nin başkenti olup Rusya’nın önemli Finans, endüstri ve kültür merkezlerinden biridir. Şehir turu esnasında 1918’de Son Çar 2. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan” Kan üstündeki Katedral” Rusya’nın yeni Kutsal sembollerinden 7 şapelli Ganina Yama’da ziyaret edilecek Akşam yemeğini yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelde.


15. Gün: YEKATERİNBURG

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızdan sonra jeoloji müzesi ziyareti. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabasında bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor. Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Belki de kendi altınınızı bulma şansına sahip olacaksınız. Bu keyifli tecrübenin ardından öğle yemeği. Daha sonra Yekaterinburg Şehir Merkezine dönüş ve şehir merkezinde yürüyüş için serbest zaman. Akşam yemeğini lokal bir restoranda aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Takribi saat 22:00’da trenin hareketi. Konaklama trende.


16. Gün: KAZAN

Sabah kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasındadır. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeğimiz sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkânına sahip olacağız. Yemeğimizin ardından Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi şehir merkezinde lokal bir restoranda alıyor ve tekrar tren garına transfer oluyoruz. Trenin takribi hareket saati 21:30. Konaklama trende.


17. Gün: MOSKOVA

Trende sabah kahvaltımız sonrası Moskova’ya varışta yapılacak olan panoramik şehir turunda; Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası göreğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezinde öğle yemeğinden sonra otele transfer, odalara yerleşme Akşam yemeği ve geceleme otelde.


18. Gün: MOSKOVA – ISTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Kremlin +1 Katedral turu için hareket ediyoruz. Tur sonrası öğle yemeği ve Moskova’nın ünlü trafiğe kapalı Arbat Caddesi’nde serbest zaman. Belirtilen saatte buluşma ve Havaalanına transfer. Saat  20:30da TK416  sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 23:40da varış ve Gezigen Turizm hizmetlerinin sonu. Bir sonra ki turumuz da görüşmek dileğiyle.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle İstanbul - Pekin / Moskova - İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
• Ulanbatur – Ulan Ude arası 1 gece trende konaklama 
• Ulan Ude - Moskova arası özel Rus treninde özel vagonlarda 6 gece seçilen kategoride konaklama
• Pekin – Ulan batur uçak bileti
• Pekin’de 3 gece, Ulanbatur, Ulan Ude,  Irkustk , Novosibirsk , Yekaterinburg ve  Moskova’ da 4* ve 5* otellerde 1 gece  konaklama
• Moğolistan’da geleneksel Moğol çadırında 1 gece konaklama
• Krasnoyarsk’da otelde günlük oda kullanımı
• 1.gün akşam yemeği ile başlayarak son gün öğle yemeği ile bitecek şekilde seyahat boyunca tüm yemekler.
• Tüm şehir turları
• Moskova’da Kremlin + Katedral turu
• Pekin’de Çin Seddi, Yasak Kent,Yazlık Saray  ziyaretleri
• Tüm Transferler
• Profesyonel Gezigen Turizm Rehberlik Hizmetleri
• Zorunlu Seyahat Sigortası(Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Çin Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli 100 €(İsteğe Bağlı)
• Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli 15 TL (Sadece Bankaya Veya Havalimanı Vergi Ofisine Ödenir)
• Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar,
• Şahsi Harcamalar
• Bahşişler kişibaşı 150 Euro olup tur esnasında toplanacaktır.
• 30.000 € Teminatlı Seyahat Sigortası ( 30 Eur ) (İsteğe Bağlı) (60 yaş üzeri 60 Eur)

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1989.00
16.07.2020
9 GECE 10 GÜN
AEROFLOT HAVAYOLLARI İLE
589.00
17.07.2020
4 GECE / 5 GÜN
TÜRK HAVA YOLLARI İLE
1399.00 $
20.07.2020
7 GECE 8 GÜN