1. Gün: İSTANBUL - BUDAPEŞTE

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde en geç 11:30'da hazır bulunmanızı öneririz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC331 no'lu tarifeli seferi ile saat 14:25'de Budapeşte’ye hareket ve yerel saat ile 14:30'da varış. Havalimanına inişimizi takiben rehberimizle buluşma ve şehir turu. Kahramanlar Meydanı, Octagon Meydanı, Tarihi Buz Pateni Salonu, Vajdahunyad Şatosu, Andrassy Caddesi, Parlamento ve Opera  turumuzda panoramik olarak görülecek başlıca yerlerdir. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman.  Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Çigan Gecesi turuna katılabilirler (40 Euro). Geceleme otelimizde.

2. Gün: BUDAPEŞTE (ESZTERGOM-VISEGRAD-SZENTENDRE)

Sabah kahvaltı sonrası gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Esztergom &Visegrad &Szentendre Gezisi'ne katılabilirler (65 Euro).  Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi'nin merkezi olan Estergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Estergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir. Visegrad'da yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından Szentendre'ye hareket. Sanatçılar kasabası olarakta bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeşte'lilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan'ın en çok turist çeken yerlerinden olan Szentendre bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler, porselen - cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkan vardır. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri'nde Tekne Turu'na katılabilirler (25 Euro).Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri'nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içkilerinizin tadına bakarken en güzel fotograflarınızı çekebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

3. Gün: BUDAPEŞTE (VİYANA)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafndan düzenlenecek ekstra Viyana turuna katılabilirler(80 Euro). Viyana'ya varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turu esnasında esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Baden, Schonbrunn Sarayı Bahçesi, Belvedere Sarayı Bahçesi ve Hundertwasser Evi görülecek önemli noktalardır. Verilecek serbest zamanın bitiminde Budapeşte'ye hareket. Varışın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün: BUDAPEŞTE - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Budapeşte Ekstrem turuna katılabilirler (20 Euro). Turumuza kale bölgesi ile basliyoruz. Lordlar Sokağı, Viyana Kapısı, Balıkçılarr Burcu, Budapeşte'nin ilk ve en büyük kapalı pazarı Nagy Csarno, Vörösmartin Meydanı, Vaci Caddesi keşfedeceğimiz yerlerdir. Tur sonrası havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC332 nolu tarifeli seferi ile saat 14:45'de İstanbul’a hareket, 18:45'de varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Seyahate Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Budapeşte - İstanbul uçak biletleri
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri, Sabiha Gökçen Havalimanı yer hizmetleri
 • Özel otobüslerimiz ile Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Seçilen kategori otelde 3 gece oda +  kahvaltı konaklama
 • Panoramik Budapeşte şehir turu (Müze girişlerini içermez)
 • Tüm Tur boyunca  Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası  (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • KDV Dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler
 • Macar Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli 150 EUR (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Ekstra turlar  (ekstra tur günleri değişebilir)
 • Ekstra tur fiyatları münferit paketlerde farklı uygulanmaktadır.
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %15 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarından ve bagaj hırsızlığından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  09, 15 Temmuz • 11, 27 Ağustos • 17 Eylül • 15 Ekim • 24 Kasım • 08 Aralık
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  09.07.20223*** OTELLER389,00 €539,00 € 389,00 €--
  15.07.20223*** OTELLER339,00 €489,00 € 339,00 €--
  11.08.20223*** OTELLER339,00 €489,00 € 339,00 €--
  27.08.20223*** OTELLER389,00 €539,00 € 389,00 €--
  17.09.20223*** OTELLER379,00 €529,00 € 379,00 €--
  15.10.20223*** OTELLER339,00 €489,00 € 339,00 €--
  24.11.20223*** OTELLER339,00 €489,00 € 339,00 €--
  08.12.20223*** OTELLER339,00 €489,00 € 339,00 €--

  1.Ek Bilgiler

  NOTLAR
   

  ** 3 kişilik odalarda ilave yatak standartı farklı olabilir.

  ** Ekstra turlarımız yeterli katılım sayısı ile gerçekleşmektedir.

  ** Ekstra tur günleri değişebilir.

  ** Şehirlerarası transfer sırasında yapılan ekstra turlar çoğunluğun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz alışveriş merkezi gibi uygun bir noktada vakit geçirebilirler.

  ** Pegasus Havayolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Eşli – çocuklu dahi olsa tek bagajda 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

  ** Uçuşlarımız grup rezervasyonu olup, gidiş - dönüş tek bilet düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda; havayolunun kuralları geçerli olup dönüş rezervasyonu otomatik olarak yanabilir.

  ** Yurtdışı çıkış harç pulunuzu almayı unutmayınız.

  ** Güvenlik noktalarında, el bagajınız sıvılar ve diğer yasaklı maddelere karşı kontrol edilecektir.

  ** Havayolunun uçağa biniş kapısının değişebileceğini göz önüne alarak uçağa gitmeden önce lütfen kontrol ediniz.

  ** Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı rica ederiz. Unutulan eşyaların her türlü sorumluluğu misafirlerimize ait olup, Gezigen Turizm  unutulan eşyaların bulunmasından ve getirilmesinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bulunan eşyalar bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile misafirlerimize gönderilecektir.

  ** Otellerde grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  EKSTRA TURLAR

  BUDAPEŞTE EKSTREM 30 EURO (2-12 yaş 15 EURO)Turumuza kale bölgesi ile basliyoruz. Lordlar Sokağı, Viyana Kapısı, Balıkçılarr Burcu, Budapeşte'nin ilk ve en büyük kapalı pazarı Nagy Csarno, Vörösmartin Meydanı, Vaci Caddesi keşfedeceğimiz yerlerdir. Dahil olan servisler: Ulaşım + Çevre Gezisi + Rehberlik

  VİYANA 120 EUR (2-12 yaş 80 EURO)Viyana şehir turu: Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, Hof Theatre, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı ... Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik + Çevre Gezisi Turumuz minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşir.

  ESZTERGOM VISEGRAD SZENTENDRE 65 EURO (2-12 yaş 45 EURO) Esztergom: Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi'nin merkezi olan Estergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Estergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Aynı tepede bulunan ünlü Estergom Kalesi şu anda Estergom’un tarihini anlatan buluntular, freskler, haritalar, araç-gereçler ve silahların sergilendiği bir müzedir. Burada 16. ve 17.yy’lardaki Osmanlı hakimiyetinden kalma izleri de görmek mümkündür. Kale ve Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir. Visegrad: Esztergom'dan sonra Renaissance restaurantta alınacak öğle yemeğinin ardından Tuna nehrinin en güzel manzaralarından biri VISEGRAD tepesinden seyredilecektir. Szentendre: Sanatçılar kasabası olarakta bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeşte'lilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan'ın en çok turist çeken yerlerinden olan SZENTENDRE bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler, porselen - cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkan vardır. Dahil olan servisler: Ulaşım + Öğle Yemeği + Limitsiz İçecek + Bazilika Girişi + Rehberlik

  TUNA NEHRİ TEKNE TURU 30 EURO (2-12 yaş 20 EURO)Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri'nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içkilerinizin tadına bakarken en güzel fotograflarınızı çekebilirsiniz. Dahil olan servisler: Ulaşım + 1 İçecek + Rehberlik

   

  MACARİSTAN COVID-19 PROSEDÜRLERİ

  Türkiye, İsviçre ve Avrupa Birliği’nden alınmış aşı sertifikası olan yolcular seyahat edebilir.

  2.İptal Şartları

  Seyahat Sigortası
  • Vize reddi nedeni ile tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Seyahati engelleyecek akut gelişmiş rahatsızlıklarda /hastalıklarda tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Bagaj kaybı –hasarı ve hırsızlık
  • Turun yarıda kesilmesi (1. Dereceden yakınların vefatı, ani gelişen rahatsızlık nedeni ile ülke’ye geri dönüş)
  Covid İptal Güvence Paketi
  • 30 günün altında Covid pozitif sonucunu bizimle paylaşan her misafirimiz için teminat koruması başlayacaktır.
  • Seyahate 48 saat kala Pozitif durum devam ediyorsa kesintisiz iadesi yapılmaktadır.
  • 48 saate kadar Gezigen Turizm'e pozitif test sunulmaması halinde teminat devre dışı kalacaktır.

  3.Vize Bilgileri