Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Uçaklı Doğu Karadeniz Turu3 GECE 4 GÜN | 26 Nisan
Pegasus Havayolları ile 3 gece 4 gün
799.00 TL
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Uçaklı Doğu Karadeniz Turu
Ulaşım
Vize

TUR PROGRAMI

1. Gün: Trabzon-Atatürk Köşkü-Ayasofya-Akçaabat-Sümela Manastırı

Sabah 05:00 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem spor salonu önü), 05:15 Mecidiyeköy katlı otopark önü, 05:45 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareketle, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 07:50 Trabzon uçağıyla yaklaşık bir saat yirmi dakikalık yolculuğun ardından Trabzon Havalimanına iniyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek ( Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır) Uzungöl'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Gobleç Otel / Uzungöl
Günün restoranı ve lezzeti: Akçaabat Nihat Usta, Akçaabat köftesi, piyaz, laz böreği (Ekstra)
Alışveriş noktaları: Saray Gümüş Kazaziye ve Telkari
Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km: Trabzon - Sümela Manastırı: 45 km. Sümela Manastırı - Uzungöl: 150 km. Toplam: 200 km.


2. Gün: Uzungöl-Karaster ve Lustra yaylaları-Çay fabrikası-Rize Bezleri-Ayder

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına ulaşıyoruz. 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz sonrasında Çamlıhemşin ilçesini görerek 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve kalegon gezileri sonrası küçük hediyelik dükkânlarında alışveriş ve doğa yürüyüşleri için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Fırtına deresi kenarında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği, konaklama ve yöresel karadeniz gece eğlencesi otelimizde.
Konaklama: Naliya Butik Otel / Fırtına Vadisi.
Günün Restoranı ve lezzeti: Ada restorant, alabalık saç kavurma, kuymak (Ekstra)
Alışveriş noktası: Zaimoğlu Rize Bezleri, yöresel dokumalar, Sürmene çay fabrikası.
Araç ile yapılacak güzergah ve toplam km: Uzungöl - Fırtına Vadisi: 125 km. Fırtına Vadisi - Ayder: 30 km.
Toplam: 185 km.


3. Gün: Borçka-Karagöl-Çoruh Nehri-Rafting-Zil kale-Palovit-Elevit yaylası

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fırtına vadisi güzelliklerini tanımaya başlıyoruz.Ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisinde arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde rafting yapabilir, dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil kale, Palovit şelalesi ve 1800 metre yükseklikte bulunan Elevit yaylası gezilerine katılabilirler (50 TL ). Gezilerimiz sonrasında Fırtına deresi kenarında muhlama ve laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından topraklarının %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip olan Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirirken vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Göl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerinin ardından tekrar Borçka ilçesine dönüyor ve Hopa'da bulunan otelimize ulaşıyoruz.
Konaklama: Paluri Otel / Hopa
Günün restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık, lahana çorbası, alabalık tava veya ızgara, muhlama (Ekstra).
Araç ile yapılacak güzergâh ve toplam km:
Fırtına Vadisi - Borçka: 90 km.
Borçka - Hopa: 30 km.
Toplam: 120 km.


4. Gün: Batum-Sanat Müzesi-Botanik Parkı-Katedral

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Arhavi, Hopa ilçelerini takip ederek Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından 1880’li yılların başında Rus Botanikçi Dr. Krasnow tarafından 6 bin dönümlük bir arazi üzerinde kurulan Batum Botanik Park’ında Kuzey Amerika, Avustralya, Kore ve Japonya bitki ve çiçeklerin yer aldığı bölümlerini geziyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanlarda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkânı bulduktan sonra son olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz. Batum gezilerimizi tamamladıktan sonra Trabzon'a ulaşıyoruz. Pegasus 22:40 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyor ve alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turunda buluşmak üzere veda ediyoruz.
Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri(sulguni), cevizli patlıcan,gürcü mantısı(hinkali), peynirli pide(hacapuri), patetesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı (Ekstra)

Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2005 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir.
Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.

Araç ile yapılacak güzergâh ve toplam km:
Hopa - Sarp sınır kapısı: 20 km.
Sarp sınır kapısı - Batum: 20 km.
Batum - Trabzon: 170 km.
Toplam: 230 km.


Tura Dahil Olan Hizmetler

3 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı)
Pegasus Hava Yolları gidiş dönüş uçak bileti
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
Müze ören yeri girişleri
Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
Tur otobüs içi ikram ve hizmetleri
Tursab zorunlu seyahat sigortası
Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Yurt dışı çıkış harcı
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

FİYAT TABLOSU

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
26.04.2019 4**** Ve 5****799.00 TL949.00 TL 779.00 TL0 - 2 Yaş 60.00 TL
3 - 12 Yaş 665.00 TL
-

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
1799.00 TL
22.05.2019
6 GECE 7 GÜN
1749.00 TL
27.06.2019
4 GECE 5 GÜN