Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Uçaklı Ege Akdeniz Turu6 GECE 7 GÜN |
Pegasus Havayolları ile 6 gece 7 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Uçaklı Ege Akdeniz Turu
Ulaşım
Vize

TUR PROGRAMI

1. Gün: Şirince-Efes-Meryem ana-Bafa gölü

Sabah 05:30 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem Spor salonu önü), 05:45 Mecidiyeköy katlı otoparkı önü, 06:15 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareketle Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 08:15 uçağıyla yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Selçuk ilçesine varıyoruz. Kültür rehberimizin anlatımları ile yöreyi bütün yönleri ile tanımaya başlıyoruz. Selçuk Kalesi’ni (Ayasuluk tepesi) panoramik olarak görüyoruz. Ülkemizin en büyük antik yerleşimi olan Efes antik kentini geziyoruz. (Odeon, Bouluterion, Domitian meydanı, Trajan Çeşmesi, Hadriantapınağı,Skolastika hamamı, Celcius kütüphanesi, Aşk evi, Tiyatro, Agora gibi yapılar göreceğimiz yerler arasında.) Efes ziyaretimizin ardından, Katolik dünyası için ülkemizdeki hac merkezlerinden biri olarak kabul edilen Meryem ana evini geziyoruz. Ardından ev yapımı meyve şarapları ile ün salan Şirince yerleşimini geziyoruz. St.John kilisesini ve çarşıyı gezdikten sonra Ay tanrıçası Selene ile çoban Endymion’un aşkına ev sahipliği yapan Bafa gölünde akşam çaylarımızı yudumladıktan sonra Bodrum'da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Aquarium Otel / Bodrum
Öğle Yemeği: Köfte yâda Tavuk, salata büfesi (Ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklindedir.


2. Gün: Bodrum Tekne Turu

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün sürecek olan tekne turumuza başlıyoruz. Birbirinden güzel koylarda (Akvaryum koyu, Camel beach, Tavşan adası vs.) vereceğimiz yüzme molalarında Ege denizinin tadını çıkarabilir ve birbirinden eğlenceli aktivitelerden (Banana, Jet Ski, Paragliding) faydalanabilirsiniz. Tekne turumuzun ardından yel değirmenlerini ve Zeki Müren koyunu fotoğrafladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz Bodrum gece hayatının tadını çıkarabilirler.
Konaklama: Aquarium Otel / Bodrum
Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Teknede Çupra tavuk yada köfte,makarna,salata ve karpuz.(ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklindedir.


3. Gün: Gökova Tekne Turu-Azmak çayı-Aşıklar yolu

Sabah saatlerinde otelimizde ayrılarak Yatağan, Muğla üzerinden Gökova körfezine ulaşıyoruz. Nail Çakırhan tarafından 1980 yılında yaptırılan ve 1983 yılında Ağahan Mimarlık ödülünü kazanan evi tanıdıktan sonra tekne turumuza başlıyoruz. Denizler tanrısı Poseidonun sarayına ev sahipliği yapan Gökova körfezinin muhteşem koylarında (Yeşil deniz, Lacivert koy, zeytinlik…) vereceğimiz yüzme molaları ile deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz. Tekne turumuzun ardından doğal bir akvaryum niteliğinde olan Azmak çayın üzerindeki tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz (ekstra 10 TL). Gökova körfezinden ayrıldıktan sonra birçok Türk filminde set olarak kullanılmış olan ve Okaliptüs ağaçları ile süslenmiş olan âşıklar yolunda yapacağımız yürüyüşün ardından Marmaris'te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Marmaris gecelerini keşfe çıkıyoruz.
Konaklama: Sesin Otel / Marmaris
Öğle Yemeği: Teknede çupra / levrek tavuk yâda köfte, makarna, salata ve karpuz.(ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklindedir.


4. Gün: Dalyan-Kaya mezarları-İztuzu plajı-Göcek-Ölüdeniz

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Marmaris’ten ayrılıyor ve Dalyan’a geçiyoruz. Dalyan’dan bineceğimiz Piyadetipi teknemiz ile Köyceğiz gölünü denize bağlayan kanal üzerindeki turumuza başlıyoruz. Byblis ve Kaunos arasındaki hüzünlü aşk hikâyesini ve Kaunos antik kenti nekropolünde bulunan kaya mezarları ile ilgili bilgileri rehberimizden dinledikten sonra Caretta Carettaların ülkemizdeki en önemli yumurtlama alanları arasında bulunan muhteşem İztuzu plajına ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz mavi yengeç’in (pavurya) tadına bakabilirler. Plajda vereceğimiz serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Dalyandan ayrıldıktan sonraki durak noktamız Göcek oluyor. Göcek marinada vereceğimiz serbest zamanın ardından Katrancı koyunun muhteşem manzarasını fotoğraflıyor ve ülkemizdeki en güzel Lagün (Deniz Kulağı) örneklerinden biri olan Ölüdeniz'e geçiyoruz.
Rehberimiz Belcekız efsanesini sizlere aktardıktan sonra Ölüdeniz'de vereceğimiz yüzme molasının ardından terk edilmiş bir Rum yerleşimi olan Kayaköy'ü geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Fethiye barlar sokağı turumuzu gerçekleştiriyoruz.
Konaklama: Atapark Otel / Fethiye
Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Dalyanda açık büfe sıcak, soğuk yemekler meyve, tatlı (ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklindedir.


5. Gün: 12 Adalar Tekne Turu-Şovalye Adası-Akvaryum koyu-Yasıcalar adası-Göbün koyu-Kızılada-Tavşan Adası

Sabah otelimizde alınan sabah kahvaltısının arından tarih içerisinde meydana gelen tektonik hareketler neticesinde oluşmuş ve çoğu mavi bayrak ödülüne sahip koyları görmek ve akyaryumu andıran koylarda yüzme molaları vermek için 12 Adalar tekne turunu yapacağımız teknemize doğru hareket ediyoruz. Tam gün vereceğimiz yüzme molalarının ardından (Şovalye Adası, Akvaryum koyu, Yasıcalar adası, Göbün koyu, Kızılada, Tavşan Adası göreceğimiz yerler arasında) limana geri dönüyor ve otobüsümüze binip Likya kaya mezarlarının en iyi örneklerinden olan Kral Amintas’ın kaya mezarını ziyaret ediyoruz.
Rehberimizin anlatımlarının ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gece eğlencesini keşfe çıkıyoruz.
Konaklama: Atapark Otel / Fethiye
Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Teknede çupra tavuk yâda köfte, makarna, salata ve karpuz.(ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklindedir.


6. Gün: Saklıkent kanyonu-Kaş-Kekova tekne turu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Saklıkent kanyonunda buz gibi sularında yürüyerek kanyon gezimiz yapıyoruz. Saklıkent'ten ayrıldıktan sonra Kaputaş plajını yukarıdan fotoğrafladıktan sonra ülkemize en yakın Yunan adası olan Meis adasına komşu olan, antik dönemde Antiphellos olarak anılan Kaş merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Kekova körfezine geçiyoruz. Themiussa (Üçağız) köyünden bineceğimiz teknemiz ile Kaleköy, Tersane adası, Batık şehir ve Ertuğrul koyunu gördükten sonra Kekova’dan ayrılıyor Finike, Kemer güzergâhı üzerinden Antalya'da bulunan otelimize geçiyoruz.
Dileyen misafirlerimiz ile Antalya Kaleiçi ve barlar sokağını gezilerini yapıyoruz.
Konaklama: Grida City Otel / Antalya
Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Köfte yâda Tavuk, salata büfesi (Ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklindedir.


7. Gün: Köprüçay-Rafting-Aspendos-Düden şelalesi-İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Köprüçay'a ulaşıyoruz. Tüm misafirlerimizin rahatlıkla katılabileceği Rafting sporunu Köprüçay'ın berrak sularında gerçekleştirdikten sonra (ekstra) ülkemizdeki antik tiyatroların en güzel örneklerinden olan Aspendos tiyatrosunu geziyoruz.
Günün yorgunluğunu Düden şelalesinde atlattıktan sonra Antalya Havalimanı'na ulaşıyoruz.
Pegasus Havayolları 21:40 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na varıyor, alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• 6 gece yarım pansiyon otel konaklaması (6 Akşam yemeği,6 Sabah kahvaltısı)
• Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
• Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
• Müze ören yeri girişleri ile tekne turları
• Mercedes marka araçlar ile ulaşım
• Tur otobüs içi ikram ve hizmetleri
• Tur güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
• Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yâda Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Öğle Yemekleri
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler.

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
499.00
07.10.2019
3 GECE 4 GÜN
Montenegro Havayolları ile
1499.00 TL
22.11.2019
3 gece / 4 gün
Anadolu Jet ile
649.00 TL
29.05.2020
2 GECE 3 GÜN