Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Uçaklı Karadeniz Turu dört gece 4 GECE 5 GÜN |
Pegasus Havayolları ile 4 gece 5 gün
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Uçaklı Karadeniz Turu dört gece
Ulaşım
Vize

TUR PROGRAMI

1. Gün: Uzungöl-Karaster ve Lustra yaylası-Çay fabrikası-Sürmene

Sabah 05:00 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem spor salonu önü), 05:15 Mecidiyeköy katlı otoparkı önü, 05:45 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareketle Sabiha Gökçen Havalimanında siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 07:50 Uçağı ile yaklaşık bir saat yirmi dakikalık yolculuğun ardından Trabzon Havalimanına iniyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Sürmene’ye hareket ediyoruz. Karadeniz’in bu şirin sahil ilçesinde vereceğimiz serbest zaman esnasında isteyen misafirlerimiz yöreye özgü bıçak alışverişi yapabilir. Ardından Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Solaklı vadisini takip ederek Karadeniz'in en bilinen noktalarından olan Uzungöl'e ulaşıyoruz. Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster yaylasına ulaşıyoruz. 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl'e ulaşıyor ve Çayeli'nde bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği konaklama ve Karadeniz eğlenceleri otelimizde.
Konaklama: Çavusoğlu Otel / Çayeli
Günün Restoranı ve lezzeti: İnan kardeşler restoran,Alabalık saç kavurma,kuymak (Ekstra)
Alışveriş noktası:Sürmene çakısı,Uzungöl ahşap işçiliği,çay fabrikası


2. Gün: Fırtına Deresi-Ayder-Rafting-Zil kale-Palovit şelalesi-Elevit yaylası

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisine ulaşıyoruz. Çamlıhemşin ilçesini görerek 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder yaylasına çıkıyoruz. Ayder yaylasında Gelintülü şelalesi ve kalegon gezilerini gerçekleştiriyor, küçük hediyelik dükkanlarda alışveriş ve doğa yürüyüşleri için serbest zaman veriyoruz. Ardından  Fırtına deresi kenarında bulunan restoranımıza ulaşıyoruz.Muhlama ve laz böreği ile harmanlanmış öğle yemeğimizi almamızın ardından arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde rafting yapabilir, dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki Zil kale,Palovit şelalesi ve 1800 metre yükseklikte bulunan Elevit yaylası gezisine katılabilirler (Ekstra 50 TL ) .Gün içerisindeki programlarımızı tamamladıktan sonra Arhavi üzerinden Hopa'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ile canlı müzik eşliğinde Karadeniz eğlenceleri otelimizde.
Konaklama: Paluri Otel / Hopa
Günün Restoranı ve lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık, lahana çorbası, alabalık tava veya ızgara, muhlama (Ekstra)


3. Gün: Batum konaklama-Sanat Müzesi-Botanik Parkı-Katedral

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz.Sadece nüfus cüzdanlarımızla gümrük kapısından geçerek Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz.İlk olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz.Ardından Batum’a varıyor ve  Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından 1880’li yılların başında Rus Botanikçi Dr. Krasnow tarafından 6 bin dönümlük bir arazi üzerinde kurulan  Batum Botanik Park’ında Kuzey Amerika, Avustralya, Kore ve Japonya bitki ve çiçeklerin yer aldığı bölümlerini geziyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanlarda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkânı bulduktan sonra otelimize yerleşiyoruz konaklama otelimizde.
Konaklama: Sheraton Otel / Batum
Günün Restoranı ve Menüsü: Gürcü Peyniri(sulguni), cevizli patlıcan,gürcü mantısı(hinkali), peynirli pide(hacapuri), patetesli et, gürcü mantarı ve gürcü şarabı (Ekstra)

Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir.
Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.


4. Gün: Borçka-Karagöl-Artvin-Atatürk heykeli-Şavşat-Karagöl

 Sabah otelimizde alacagımız açık büfe kahvaltı sonrasında  %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirirken vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek Karçal dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir.Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Borçka'ya geri dönüyor, yaklaşık yarım saatlik bir yolculukla eski ismi Livane olan Artvin'e ulaşıyoruz.Yamaçlara kurulmuş bir yerleşim düzeni olan Artvin'de ülkemizde bulunan en büyük Atatürk heykelini görerek şehri tanıdıktan sonra Şavşat ilçesine bağlı olan Karagöl Sahara milli parkına gidiyoruz.Ladin ve çam ağaçlarının yoğun bir şekilde etrafını kapladığı Şavşat Karagöl'de vereceğimiz serbest zaman sonrasında Şavşat'ta bulunan otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Green Valley Otel / Şavşat
Günün Restoranı ve lezzeti: Artvin koru restoran,Nişoşlu yoğurt çorbası,Silor,Motrella (Ekstra)


5. Gün: Atatürk Köşkü-Ayasofya -Sümela Manastırı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek ( Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır) Trabzon'da bulunan Atatürk köşküne ulaşıyoruz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Trabzon havalimanına geliyor ve Pegasus havayollarının 22:40 uçağı ile İstanbul'a hareket ediyoruz.Sabiha Gökçen havalimanında bizleri bekleyen servis aracı ile sizleri aldıgımız noktalara bırakırken bir sonraki Tur turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.
Günün Restoranı ve lezzeti: Akçaabat Nihat Usta, Akçaabat köftesi, piyaz, laz böreği (Ekstra).
Alışveriş Noktaları: Saray Gümüş Kazaziye ve Telkari


Tura Dahil Olan Hizmetler

3 gece yarım pansiyon otel konaklaması (3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı)
1 gece Batum Sheraton otelde oda kahvaltı konaklama
Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
Müze ören yeri girişleri
Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
Tur otobüs içi ikram ve hizmetleri
Tursab zorunlu seyahat sigortası

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

Öğlen yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL )
Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar