1. Gün: İSTANBUL - TOKYO

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek özel aracınızın evinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerin tamamlanmasının ardından uçağımızı bekliyoruz. Türk Hava Yolları'na ait TK 198 sefer no’lu uçakla Tokyo’ya hareket edeceğiz. Tokyo’ya varışımızın ardından özel transfer aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Uzun uçuşumuzun ardından dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün: TOKYO

Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Haçki  Ko’nun hikayesinin yaşandığı Shibuya’dan geçecek ardından İmparator Meiji’ye adanmış, Tokyo’nun en önemli tapınaklarından olan Meiji Tapınağı ve Tokyo’nun en iyi parkı olan Yoyogi Parkı göreceklerimiz arasında olacak. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Özel transfer aracımız Asakusa Kannon Tapınağı’na gideceğiz. Akşam yemeğimizi Kill Bill filminin meşhur restoran sahnesinin çekildiği restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3. Gün: TOKYO - FUJI DAĞI - HAKONE - KYOTO

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaparak ayrılıyoruz. Bugün valizlerimiz tren yolculuklarında rahat hareket edebilmemiz için özel otobüsümüz ile Kyoto'ya gönderileceğinden yanınıza gerekli eşyaları taşıyabileceğiniz ufak bir çanta almanızı rica ediyoruz. 2 saat sürecek keyifli bir yolculukla, eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye vararak öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Sırada Ashi Gölü’nde bir tekne gezisi ve Hakone Shrine'i ziyaret edecek Tori  Kapısı'nı göreceğiz. Ardından Odawara’ya geçerek, Kyoto’ya gitmek üzere hızlı trene bineceğiz. 2 saat sürecek tren yolculuğumuzun ardından Kyoto’dayız. Varışımıza istinaden maiko denilen geleneksel japon dansları eşliğinde akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Yemeğimizin ardından keyifli bir yürüyüş turu yaparak otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde

4. Gün: KYOTO

Sabah kahvaltımızın ardından Kyoto şehir turumuza başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri. Öğle yemeğimizi de alacağımız şehir turumuzda, altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’nı, İç içe geçmiş bir kale, saray ve etraflarını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi kompleksi, zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı ve UNESCO  Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, içinde büyüleyici bir Zen Bahçesi bulunan Ryoanji Tapınağı’nı ziyaret edecek ve geyşaların bulunduğu Gion Bölgesi'nde keyifli bir yürüyüş yapacağız. gezeceğiz. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da bulacağız. Daha sonra dinlenmek için otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün: KYOTO - NARA - HIROŞIMA

Otelde yapacağımızın kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Bugün valizlerimizi tren yolculuklarımızda rahat edebilmeniz için otobüsümüzle Tokyo’ya gönderileceğinden yanınıza Hiroshima’da kalacağımız 1 gün için gerekli eşyalarınızı elinizde taşıyabileceğiniz ufak bir çantayla yanınıza almanızı rica ediyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından Japonya'nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan 1 saat mesafedeki Nara’ya gideceğiz. Nara Büyük Budası'nın bulunduğu Todaiji Tapınağı’nı ve Büyük Kasuga Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Osaka tren istasyonuna transfer oluyoruz. Buradan dünyanın en hızlı trenlerinden olan Shinkansen’ler ile 1 saat 30dk mesafedeki Hiroshima’ya gidiyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün: HİROŞİMA - MIYAJIMA ADASI - KOBE

Sabah kahvaltısının ardından,  Japonlar için kutsal bir yer olan ve ülkenin en güzel manzaralarından birine sahip ‘’Yüzen Tapınak’’ Torii’yi göreceğimiz Miyajima Adası'na gideceğiz. Ardından nükleer bomba atılan ilk şehir olan Hiroşima’ya adanmış UNESCO  Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıtı Parkı’nı gezeceğiz. Sonra Hiroşima’ya geri dönerek önce öğle yemeğimizi yiyecek ve tren istasyonuna transfer olacağız. Hızlı tren ile Kobe’ye hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.

7. Gün: KOBE - OSAKA - TOKYO

Kahvaltımızın ardından Kobe şehir turumuz esnasında Meriken Parkı, içindeki Kobe Kulesi ile Kawasaki ve Denizcilik müzesi göreceklerimizin arasında olacak. Ardından Osaka’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Yemeğin ardından Osaka’ya hareket ediyoruz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gürme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında akşam üzeri hızlı trenimiz ile Tokya’ya geçiyoruz. Varışımızın ardından Akşam yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Yemeğin bitimde otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

8. Gün: TOKYO - İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Son gün yapacağımız turumuzda Japonların yemek kültürüne yakından tanıklık edeceğimiz Balık Marketi olacak. Sonrasında Giza Bölgesinde keyifli bir yürüyüşümüz olacak. Ardından tekne turumuzu yapacak ve havalimanına transfer olacağız. Ardından Türk Hava Yolları’na ait TK 199 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket edeceğiz.

9. Gün: İSTANBUL

Varışımız saat 06.15'te olacak. Turumuz, sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Seyahate Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları  ile İstanbul  - Tokyo - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Tokyo'da 3 Gece 4* Otelde konaklama
 • Kyoto'da 2 Gece 5* otelde konaklama
 • Hiroshima'da 1 Gece 4* otelde konaklama
 • Kobe'de 1 Gece 5* otelde konaklama
 • Odawara-Kyoto, Osaka-Hiroshima ve Hiroshima-Kobe, arası hızlı trenlerle ulaşım
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tekne gezileri
 • Tur boyunca alınacak 6 öğle ve 6 akşam yemeği
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Profosyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Yemeklerde  alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Fazla bagaj ücreti
 • Seyahat Güvence Paketi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  09 Temmuz • 27 Ağustos
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  09.07.20224**** Ve 5***** OTELLER4.559,00 €4.699,00 € 4.559,00 €--
  27.08.20224**** Ve 5***** OTELLER4.559,00 €4.699,00 € 4.559,00 €--

  1.Ek Bilgiler

  Turumuzda Öne Çıkan Özellikler :

  • Japon İmparatoru Meiji ve Kraliçe Shöken 700 metre kare arazi üzerine kurulu Meiji Shinju Tapınağı'nın ruhani havasını tadacağız.
  • Japonların yemek kültürüne yakından tanıklık edeceğimiz Balık Marketini ziyaret edip, Giza Bölgesinde keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz.
  • Eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji dağını ziyaret edeceğiz.
  • Ashi Gölü’nde bir tekne gezisi yapıp Hakone Shrine'i ziyaret ederek Tori  Kapısı'nı göreceğiz.
  • UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer alan Ryoan-ji (Huzurlu Ejderhanın Tapınağı) 'nda Zen kültürünü tanıma fırsatımız olacak.
  • Kyoto’da Maiko denilen geleneksel japon dansları eşliğinde akşam yemeği alacağız.
  • Japon halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri olan ve ayrıca Japonya’nın kültür başkenti sayılan Kyoto’yu yakından tanıyacağız.
  • Geyşa bölgesi Gion'da geyşa yaşam tarzını keşfetme imkanımız olacak.
  • Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan Nara’yı keşfedeceğiz.
  • Muhteşem doğal güzelliğiyle Japonların kutsal mekânı Miyajima Adası'ndaki Yüzen Tapınak Torii’yi göreceğiz.
  • Hiroşima Barış Anıtı parkında atom bombası saldırısı hayatını kaybedenleri anma fırsatının yanı sıra bu felaketin boyutlarını da görebileceğiz.
  • Dünyaca ünlü bifteğiyle ünlü Japonya’nın Kobe kentini tanımanın yanı sıra akşam yemeğinde de bu bifteği tatma şansımız olacak.
  • Geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya'nın gürme yiyecekler başkenti gözüyle bakılan Osaka'yı keşfedeceğiz.
  • Shinsanken hızlı trenlerinde keyifli yolculuklar gerçekleştireceğiz.

   

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri