Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
Vietnam - Kamboçya - Güney Kore Turu11 GECE 12 GÜN |
TÜRK HAVA YOLLARI İLE 11 GECE 12 GÜN
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı Vietnam - Kamboçya - Güney Kore Turu
Ulaşım TÜRK HAVA YOLLARI
Vize

VİZE GEREKMETEDİR

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – SEUL

Turumuz Saat 17.45’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 20.45’te Kore Havayolları’na ait KE 956 sefer sayılı uçak ile Seul’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.


2. Gün: SEUL – HANOİ

Seul’a varışımız yerel saat ile 13.45’te. Burada uçak değiştiriyor ve saat 18.40’ta KE 679 sefer sayılı uçak ile Hanoi’ye hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 21.40’ta. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.


3. Gün: HANOİ – HALONG BAY

Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Ngoc Son Tapınağı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, olacaktır. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacak ve ardından Halong Körfezi’ne doğru yola çıkacağız. Keyifli yolculuğumuzun ardından Halong Körfezine varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda deniz ürünlerinden oluşan bir menü şeklinde alacağız. Konaklama otelimizde.


4. Gün: HALONG BAY - HANOİ

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’de keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde,. adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Ardından Hanoi’ye doğru yola çıkıyoruz ve Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan su kuklası tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama otelimizde.


5. Gün: HANOİ – HO CHİ MINH (SAIGON)

Güne erken saatlerde başlıyoruz, kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 08.35’te Saigon’a uçuyoruz. Varışımız 10.40’ta olacaktır. Varışımızın ardından şehir önce kısa bir gezinti ile keşfedeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali olacak. Öğle yemeğimizin ardından
Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından alış veriş yapabileceğimiz Ben Thanh Pazarına gideceğiz. Pazarda geçireceğimiz keyifli zamanın ardından akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize gidiyoruz.


6. Gün: HO CHİ MINH (SAIGON)

Kahvaltımızın ardından Savaş Müzesi ve Reunification Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından suyun üzerinde suyla içiçe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında herşeyi öğreniyoruz. Öğle yemeğimiz tur esnasında yerel bir restoranda. Ardından Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyor ve Ho Chi Minh’e dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Konaklama otelimizde


7. Gün: HO CHİ MINH (SAIGON) – SEAM REAP

Otelimizde alacağınız kahvaltının ardından havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Seam Reap’e uçacak ve varışımızın ardından öğle yemeğimizi alıyor ve otelimize transfer olacağız. Odalarımıza yerleştikten sonra turumuza başlıyoruz. Eşi benzeri bulunmayan özel olarak yapılan tuğla heykelleri ile Prasat Kravan, Srah Srang, Banteas Kedi, Ta Prohm gibi en güzel tapınakları gezeceğiz. Bu nefes kesici turumuzun ardından akşam yemeğimizi restoranda alacak ardından otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.


8. Gün: SEAM REAP

Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuz başlıyor. Eski Merkezi olarak bilinen Angkor Thom tarafını ziyaret edeceğiz. Güney Kapısı’ndan girecek, 200 adet Avolokitesvara’nın gülen yüzü ile süslenen 54 adet kulesi ile muazzam Bayon Tapınağı, Fil Terası, Cüzamlı Kral Terası ilk göreceklerimiz arasında olacak. Öğle yemeğimizin ardından Angkow Wat kompleksinin Khmer mimarisinin en iyi yapıtlarını görecek ve Phnom Bakheng Tepesinde güneşi batıracağız. Akşam yemeğimizi Khmer Dans şovu izleyerek alacağız. Konaklama otelimizde


9. Gün: SIEM REAP –PHNOM PENH

Kahvaltımızı aldıktan sonra Güney Doğu Asya’nın en büyü temiz su gölü olan Tonle Sap gölünde keyifli bir teke turuna çıkacağız. Yüzen Köyler olarak bilinen su üstünde ahşap ve sazlardan yaptıkları evlerde yaşayan yerel balıkçı köylerini göreceğiz. Bu ilginç gezinin ardından öğle yemeğimizi alacak ve havalimanına transfer olacağız. Phnom Penh’e uçacak ve varışımızın adından akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.


10. Gün: PHNOM PENH – SEUL

Kahvaltımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Kral Norodom tarafından 1866 yılında yapılan Kraliyet Sarayı’nı ziyaret edecek, ardından 5000 adet gümüş fayans kullanılarak yapılan Gümüş Pagoda’yı göreceğiz. Ulusal Müzeyi görecek Khamer kültürünü yakından tanıma fırsatımız olacak. Öğle yemeğimizin ardından Wat Ohnom tapınağı ve merkez pazarını ziyaret ettikten sonra akşam yemeğimizi alacak ve havalimanına transfer olacağız. Saat 23.40’ta Kore Havayolları’na ait uçak ile Seul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.


11. Gün: SEUL

Varışımız yerel saat ile 06.40’ta olacak. Kahvaltımızı alacağımız restorana gidiyor ve turumuza başlıyoruz. Gyengbok Sarayı’nı ziyeret edecek, Ulusal Halk Müzesi’ni ziyaret edecek Kore kültürünü daha yakından tanıma şansına sahip olacağız. Öğle yemeğimizin ardından Kore’nin meşhur Kimçi yemeğinin nasıl yapıldığını öğrenebileceğimiz küçük bir workshop yapacak N Seul Kulesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından akşam yemeğimizi alıyor ve dinlenmek için otelimize gidiyoruz.


12. Gün: SEUL – İSTANBUL

Kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış yapıyor ve Ginseng Merkezi’ne alış veriş turuna çıkıyoruz. Serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi alacak ve havalimanına transfer olacağız. Kore Havayolları’nın KE sefer sayılı uçağı ile saat 14.25’te İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 19.15’te olacak. Turumuzun sonu.


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Kore Havayolları ile Istanbul – Seul –Hanoi / Phnom Penh-Seul -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
• Hanoi- Saigon ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
• Saigon – Siem Reap uçak bileti ve vergileri
• Siem Reap-Phnom Penh uçak bileti ve vergileri
• Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
• Programda belirtilen 9 akşam yemeği ve 10 öğle yemeği
• Programda belirtilen tüm geziler
• Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Vize ücretleri

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Ekstra turlar
• Kişisel harcamalar
• Yurtdışı çıkış harcı 15 tl
• Seyahat ve sağlık sigortası 20 €

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
..
8 GECE 9 GÜN
UÇAK - GEMİ