Tur Dönemini Seçiniz
Tur Kategorisi Seçiniz
Tur Takvimi İçin Tıklayın
>>> Tur Takvimi <<<
Otel veya Yer Adı
Giriş Tarihi...
Çıkış Tarihi...
Fiyat
Pansiyon
Kaç Kişi
1.Çocuk
2.Çocuk
Arkadaşlarınızla Paylaşın
VİETNAM KAMBOÇYA TURU10 GECE 11 GÜN |
10 GECE 11 GÜN.. SİNGAPUR HAVAYOLLARI İLE..TAM PANSİYON KONAKLAMA
0.00
2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI
Tur Programını İndir (PDF)
Tur Tarihleri
Kişi Sayısı
1. Çocuk
2. Çocuk
Turun Adı VİETNAM KAMBOÇYA TURU
Ulaşım SİNGAPUR HAVAYOLLARI İLE
Vize

Vize Gerekmektedir..Ofisimiz ile irtibata geçiniz

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - SİNGAPUR

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezigen Turizm kontuarında saat 11:00'da buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından hizmet kalitesi dünyanın en iyi uluslararası havayolu şirketlerinden bir olan Singapur Havayolları'nın SQ 391 tarifeli seferi ile saat  13:30'da Singapur’a hareket. Gece uçak yolculuğu.


2. Gün: SİNGAPUR - HANOI

Sabah 05:00'de varışımızı takiben burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra SQ176 seferi ile saat 09:20'de Singapur Havayolları ile Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye hareket. Saat 11:40'da varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile öğle yemeği için lokal bir restauranta hareket. Öğle yemeğimizin ardından yapılacak gezi hakkında bilgilendirme ve devamında panoramik olarak gerçekleştirilecek kısa Hanoi şehir turuna başlayıp, eski meydana doğru yol alıyoruz, birbirinden ilginç dar sokak ve evler arasındaki mağazaları geçerek hem şehir hem de yerel kültür hakkında bilgiler alıyoruz. Panoramik gezi sonrası bir saatlik Vietnam'a özgü bisikletlerle yapılıan "Cyclo" turumuzu gerçekleştireceğiz. Otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam geleneksel bir Vietnam hoş geldiniz yemeğimizi alarak, mutfak kültürünü de tanımamızın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: HANOI

Sabah kahvaltının ardından Hanoi şehrini tanımaya devam ediyoruz. Vietnamın birleştiricisi ve kurucusu Ho Chi Minh Anıtı, başkanlık sarayı, Tek kolon Pagoda, 11. yy. da inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur süresince toplum ve inanışlar hakkında bilgiler alıyoruz. Alınacak öğle yemeğinin ardından Merkez Hapishanesi (Hilton Hanoi), Hoan Kiem Gölü, görülecektir. Vietnamın dünyaca ünlü su kuklalarının şovunu izledikten sonra akşam yemeğimiz yerel bir restoranda alacağız. Akşam yemeğinin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: HANOI - HALONG BAY

Kahvaltı sonrası, Vietnamın doğal ve şaşırtıcı güzelliği Halong Körfezine doğru yola çıkıyoruz. Geleneksel ahşap teknemize biniş. Gemi personeli tarafından bilgilendirme ve sonrasından geleneksel zengin çeşitlerden oluşan öğle yemeğini alıp, kameralara yerleşiyoruz. Rehberimiz tarafından belirtilecek saatte yerel kayıklar eşliğinde yaklaşık yarım saat süren Vung Vieng isimli balıkçı köyü geziliyor. Devamında hava durumunun müsaitliğine göre manzaranın ve denizin tadını çıkarmak için teknede serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam yemeği öncesi Vietnam Usülü yemek pişirme dersine katılabilirler. Vietnam Usülü zengin çeşitlerden oluşan akşam yemeğimizi teknemizde alıyoruz. Akşam yemeği sonrası serbest zaman, dileyen misafirlerimiz balık tutmayı deneyebilirler. Geceleme teknemizde.
* * Halong Bay 'de konaklanacak tekne de triple oda seçeneği bulunmamaktadır.


5. Gün: HALONG BAY - HANOI - SAIGON

Sabah 06:00 civarı erken uyandırma ve arzu eden misafirlerimiz için öğretmen eşliğinde Tai Chi yapma imkânı. Saat 07:00 – 07:30 arası alınan aperatif kahvaltı sonrasında Unesco tarafından koruma altına alınan Sung Sot Mağarası geziliyor. Tur sonrası tekneye geri dönüş ve kabinlerin boşaltılması. Teknede alınacak açık büfe kahvaltı sonrası Hon Gai’ye varış. Varışı takiben Hanoi Havalimanı'na hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz yolculuk esnasında otobüste lunch box şeklinde alıyoruz. Havalimanına varışı takiben bagaj ve bilet işlemlerinin halledilmesi ve yerel havayolları ile Hanoi - Saigon uçuşu. Saigon'a varış ve akşam yemeği için lokal restauranta transfer. Yemeğin ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.


6. Gün: SAIGON

Otelde sabah kahvaltıdan sonra Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binası, Paristeki örnek alınarak yapılmış olan Notre-Dame Katedrali görme ve fotoğraflama imkânı. Yerel restaurantda alınacak öğle yemeği sonrasında eski adı Saigon olan bu enerjik, genç ve yeni-eski sentezini güzel bir şekilde yansıtan şehri tanımak için hareket. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Reunification Hall– Birleşme Sarayı, Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Rex Otelleri, göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi BBQ Garden isimli yerel bir restoran’da aldıktan sonra, geceleme otelimizde.


7. Gün: SAIGON - MEKONG DELTA - SAIGON

Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası Mekong Delta-My Tho turu için otelimizden hareket. Turumuzda ilk durağımız Ben Luc bölgesinde bulunan Cao Dai Tapınağı. 1919 yılında oluşturulan byeni bir din olan Caosinizm'e adanan bu tapınak, 1933 - 1955 yılları arasında inşa edilmiştir. Tapınak ziyareti sonrasında özel teknemiz ile birlikte Mekong Irmağına yolculuğumuz başlıyor. Tekne turumuzda ilk olarak Thoi Son adası ziyaretimiz olacaktır. Bu ada Vietnamın Meyve Sepeti olarak adlandırılmaktadır. Bu adada birbirinden ilginç tropikal meyveleri tatma imkanınız olacaktır. Ada ziyareti sonrasında yerel bir köy yolu üzerinde 15 dakikalık atla yürüyüş imkanımız olacaktır. Bu yürüyüş sonunda Chuong Duong Meyve Bahçelerine ulaşacağız. Bu bölgede hem tropikal meyveler hem de Vietnam’ın güzel yeşil çayını yerel Vietnam müziği eşliğinde tatma imkanımız olacak. Öğle yemeğini lokal bir restauranda alacağız. Ardından Vietnam'a özgü sampan tekneleri ile bir kanal gezisi yapacağız. My Tho turumuzun ardından akşam yemeğini lokal bir restaurant da alacağız. Geceleme otelimizde.


8. Gün: SAIGON - SIEM REAP

Sabah kahvaltımızın sonrası Cu Chi Tünelleri’ni görmek için hareket. Bu arada Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Vietnam savunucularının yer altına yaklaşık 200 km uzunluğunda yaptıkları Cu Chi tünellerini, Amerika ile savaşın yaşandığı dönemde kullanılan savaş araç ve malzemelerinden örnekleri görme imkânı. Öğle yemeğini Ben Nay adli yerel bir restoran'da alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Saigon Havalimanına hareket. Yerel havayolları ile Siem Reap'e hareket ve akşam yemeği için restauranta transfer. Yemeğin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


9. Gün: SIEM REAP

Sabah kahvaltısının ardından, Kamboçyanın muhteşem ve gizemli arkeoloji parkına doğru yola çıkıyoruz. Büyük Angkor Thom şehrini gezerek, Güney kapısı, Baphoun ve Phimeanakas Tapınakları, File Terasları, Kral Leper ve gizemli gülen Bayon anıtları hakkında bilgiler alıyoruz. Ta Prohm, Banteay Kdei, Takeo, Thommanon, Chau Sayi Thevoda tapınakları ve Sras Srang Banyosu göreceğimiz yerler arasında. 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra, bu küçük köy içerisinde yapacağımız yürüyüşte yerel yaşantıyı yakından tanıma fırsatı. Alınacak akşam yemeğimizin ardından gecemiz otelde.


10. Gün: SIEM REAP - SİNGAPUR

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Siem Reap Havalimanı'na hareket. Silk Havayolları MI617 seferi ile saat 18:55'de Singapur'a hareket ve saat 22:10'da Singapur'a varış. Uçak değiştirme. Uçak saatine kadar Singapur Havalimanında bekliyoruz.


11. Gün: SİNGAPUR - İSTANBUL

Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Singapur  Havayolları'nın SQ392 nolu seferi ile saat 01:40'da İstanbul'a hareket. Saat 07:45 'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 


Tura Dahil Olan Hizmetler

• Singapur Havayolları ile Istanbul-Hanoi, Siem Reap-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havalimanı ve güvenlik vergileri, Atatürk havalimanı yer hizmetleri
• Hanoi-Saigon ,Saigon-Siem Reap arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
• Hanoi'de 2 gece belirtilen veya benzeri otelde konaklama
• Halong Körfezi'nde 1 gece belirtilen veya benzeri geleneksel teknede konaklama**  (Halong Bay'deki hava şartları el vermez ise otelde konaklama yapılır.)
• Saigon'da 3 gece belirtilen veya benzeri otelde konaklama
• Siem Reap'da 2 gece belirtilen veya benzeri otelde konaklama
• Tüm sabah kahvaltıları, programda belirtilen kategori restorantlarda öğle ve akşam yemekleri
• Programda belirtilen tüm alan transferleri.
• Profesyonel Gezigen Turizm Rehberlik hizmeti
• Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• KDV dahildir.

Tura Dahil Olmayan Hizmetler

• Vietnam Vize bedeli 90 Euro ( Vize işlemleri için misafirlerimizin seyahatleri esnasında yanlarında 2 adet fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi satış ofislerimizden alınabilir. Vizesini kendi temin edecek misafirlerimizin C1 belgesi talebi karşılığında da ücret ödemeleri gerekmektedir. Vietnam, Umuma Mahsus Pasaportlardan vize istemekte olup, Diplomatik, Hizmet ve Hususu Pasaport hamillerini 90 güne kadar vizeden muaf tutmaktadır.
• Kamboçya vize bedeli 35 USD (Ülke grişinde ödenecektir. Vize işlemleri için misafirlerimizin seyahatleri esnasında yanlarında 2 adet fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir. Kamboçya, Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi tüm pasaportlara vize uygulamaktadır.)
•  Programda ekstra olarak belirtilen geziler
•  Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
•  Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
• SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
• Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

FİYAT TABLOSU

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı


İlginizi Çekebilecek Diğer Fırsatlar
..
8 GECE 9 GÜN
UÇAK - GEMİ