1. Gün: İSTANBUL – PARİS – GIVERNY – HONFLEUR – LE HAVRE

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Paris uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile Giverny’e hareket edeceğiz.   Giverny’de vereceğimiz yemek molası ardından yine burada bulunan ünlü impresyonist ressam Claude Monet’in evini ve kendi tasarladığı muhteşem bahçelerini geziyoruz.  Gezimizin ardınddan Honfleur’ı keşfetmek üzere yola çıkıyor ve varışımız ile bu güzel tarihi şehri yürüyerek geziyoruz. Burada tarihi limanda bulunan bir çok restoran ve cafe’de Normandiya’ya ait taze deniz ürünlerini Calvados şarapları eşliğinde tadabilirsiniz. Tur bitiminde Le Havre’de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: LE HAVRE – ARROMANCHES (ÇIKARTMA SAHİLLERİ) – ST.MICHEL – ST.MALO

Sabah kahvaltısı sonrası 1944 yılında Müttefikler tarafından gerçekleştirilen Normandiya Çıkartması’nın en önemli savaş alanlarını keşfediyoruz. Arromanches bu gezideki ilk durağımız. Bölgedeki tüm limanların Almanlar tarafından kontrol ediliyor olması Winston Churchill’i Normandiya kıyılarında yapay bir liman yapma fikrine iter. İngiltere’de bu amaçla yapılan 115 beton duba gemiler ile çekilerek bölgeye getirilir. 6 haziran 1944 tarihinde dubaları İngiltere’den getiren gemiler koyda batırılarak yapay bir mendirek oluşturulur. Dubalar gemilerin yanaşması ve yükü boşaltması için konumlanır ve deniz üzerinden yüzen köprüler ile karaya her türlü mühimmat ve tıbbi malzemenin sevki gerçekleştirilir. Bu mühendislik harikası proje bir anlamda müttefiklere zaferi getirecek yolu açar. Bu gezilerimizin yanı sıra aynı zamanda Arromanches’de çıkartma müzesini ziyaretimizi gerçekleştirip, sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Mont St. Michel'e hareket edeceğiz. Körfezin ortasındaki kayalık bir ada üzerinde kurulu ve Ortaçağ’dan beri bir haç yeri olan Mont St. Michel, şaşırtıcı medcezir olayının en iyi gözlemlenebildiği yerlerden biridir. Ada’ya özel otobüsler ile geçtikten sonra daracık eski sokakların içerisinden yürüyüp Benedikten manastırını dışarıdan görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda daracık sokaklardaki dükkanları gezebilir ve ünlü omletinin tadına bakabilirsiniz. St.Michel sonrası sahilden Le Vivier Sur Mer üzerinden, St.Malo’ya varıyoruz. Bir zamanların korsan yatağı olan etrafı surlar ile çevrili tarihi şehirde yapacağımız yürüyüşün ardından gece kalacağımız otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün: ST.MALO – DINAN – CHATEAUX VILLANDRY - TOURS

Sabah kahvaltısı sonrası yarım saatlik bir yolculuk ardından Bröton kasabası Dinan’a varıyoruz.  Sıra dışı bir coğrafyaya sahip olan Dinan aynı zamanda kerpiç ve ahşaptan yapılma evleriyle ünlüdür. Dinan’da vereceğimiz kahve molası sonrası, olağan üstü peyzaja sahip bahçeleri ile ünlü Villandry şatosuna gidiyoruz. 1906 yılında Joachim Carvallo tarafından satın alınan Villandry şatosuna varıyoruz. Günümüzde aynı aile tarafından özel olarak işletilen şatoda, Napoleon Bonapart’ın kardeşi Jerome Bonapart’ın yatak odası, mutfak ve yemek salonu görülmeye değer. Şatonun muhteşem güzellikteki  bahçelerini gezdikten sonra, Tours şehrine hareket ediyor ve varışın ardından otele yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün: TOURS – CHATEAUX CHENONCEAU – AMBOISE – PARIS

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Loire vadisinin incisi olarak kabul edilen Chenonceau şatosuna gidiyoruz. Cher nehri üzerinde bulunan şato aynı zamanda Hanımlar Şatosu olarak’da biliniyor. İlk olarak bir kale olarak 11.yy’da inşaatına başlanılan şato 1547 yılında I.François’in ölümüyle II.Henry’e geçer. II.Henry şatoyu metresi Diane de Poitiers armağan ettikten sonra Diane tarafından nehrin karşı tarafına inşa edilen bir köprü ile bir anlamda av şatosuna çevrilir. II.Henry’nin ölümünden sonra karısı Catherine De Medicis tarafından alınan şatoda Poitiers’in izlerini silmek için köprünün üzerine inşa edilen ilave bina ile bugün ki görünümüne kavuşur. Medicis İtalya’dan getirdiği mobilyalar ile kendi zevkine göre tekrar döşer. Özellikle mutfakları göz alıcı olan şatodaki iki büyük bahçe adını II.Henry’nin karısı Catherine ve metresi Diane’den alır. Chenonceau sonrası yarım saatlik bir yolculuk ardından Amboise şehrine geçiyoruz. Amboise şatosu, etrafı gören yüksek bir tepeye inşa edilmiş şato yıllarca şehrin savunması için kullanılmış. 1516 yılında I.François  tarafından baş ressam ve mühendis olarak davet alan Da Vinci öldüğü 1519 yılına kadar burada yaşar. Şatonun bahçesinde yer alan gotik stildeki Saint Hubert şapeli kendisinin gömüldüğü yerdir. Özellikle kale duvarları üzerinden Amboise şehrinin manzarası muhteşem. Gezi bitiminde Paris’e hareket ediyor ve otele yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün: PARİS

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Öncelikle şehrin doyumsuz manzarasını izlemek için, Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ni ziyaret ediyor ve kuleye çıkıyoruz. Paris’i panoramik olarak gördükten sonra, tekne ile Seine Nehri keşfetmek üzere ayrılıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında görülecek yerler arasında Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı bulunmakta. Nehir gezisi sonrası şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından ünlü Champs Elysees caddesinden geçeceğiz. Akşam yemeğini yerel restoranda alacağız. Yemek sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

6. Gün: PARİS - İSTANBUL

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Paris havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Seyahate Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Paris  – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Programda otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • 2 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Eiffel Kulesine çıkış ücretleri (2.kat)
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış fonu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  14 Kasım
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  14.11.20224**** OTELLER1.369,00 €1.519,00 € 1.369,00 €--

  1.Ek Bilgiler

  • Dünya’nın en fazla turist çeken yerlerinden biri olan Paris’i Eyfel kulesinden Notre Dame Kilisesine kadar  keşfediyoruz.
  • 2. Dünya Savaşı’nda en kilit noktalardan biri olan Normandiya’ya yakından tanıklık edeceğiz.
  • Savaşın seyrinin değiştiği  Arromanches çıkartma sahillerini keşfedeceğiz
  • Giverny’de ünlü impresyonist ressam Claude Monet’in evini ve  kendi tasarladığı muhteşem bahçelerini gezeceğiz.
  • Hanımlar Şatosu olarak da bilinen Chenonceau şatosu ziyaret edip bu adın nerden geldiğiniz öğreneceğiz.
  • Tekne ile Seine Nehrinden geçerek, Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, nehrin üzerinden yer alan köprülerin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız.
  • Avrupa’nın en unutulmaz noktaları arasında gösterilen Mont Saint Michel Kalesini göreceğiz.
  • Fransa Krallarının ve derebeylerinin zengin yaşamlarını gözler önüne seren Loire Vadisi’nde birden fazla şatoyu yakından görüp, kendimizi krallar gibi hissedeceğiz.
  • Leonardo da Vinci’nin ölümüne kadarkullanduığı onun adı ile anılan Amboise  Şatosu’nu inceleyeceğiz.

  2.İptal Şartları

  Seyahat Sigortası
  • Vize reddi nedeni ile tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Seyahati engelleyecek akut gelişmiş rahatsızlıklarda /hastalıklarda tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Bagaj kaybı –hasarı ve hırsızlık
  • Turun yarıda kesilmesi (1. Dereceden yakınların vefatı, ani gelişen rahatsızlık nedeni ile ülke’ye geri dönüş)
  Covid İptal Güvence Paketi
  • 30 günün altında Covid pozitif sonucunu bizimle paylaşan her misafirimiz için teminat koruması başlayacaktır.
  • Seyahate 48 saat kala Pozitif durum devam ediyorsa kesintisiz iadesi yapılmaktadır.
  • 48 saate kadar Gezigen Turizm pozitif test sunulmaması halinde teminat devre dışı kalacaktır.

  3.Vize Bilgileri