1. Gün: İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI) - PARİS
Fransa’ya seyahat edecek misafirlerin, covid sertifikalarının aktif kalması için,
Pfizer / Biontech  2. dozdan sonra 5 ay ve daha fazla geçen misafirlerin 3. hatırlatma dozunu yaptırmaları gerekmektedir.
Daha önce 2 doz Sinovac aşısı olan misafirlerin + 1 doz biontech olması gerekmektedir.
65 yaş üzeri daha önce 2 doz sinovac + 1 doz biontech olan misafirlerin 4. doz aşısı biontech olmalıdır.
Tüm misafirler için, uygulanan son doz aşının üzerinden min 7 gün geçmiş olması gerekmektedir.
 
 
 
 
 
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminali Pegasus Havayolları kontuarından yaptıracağınız bilet ve bagaj işlemlerini takiben PC1135 seferi ile saat 13:10'da Paris'e hareket. Yerel saat ile 15:00'de Paris'e iniş.Paris’e varışımıza takiben özel otobüsümüz ile yapılacak panoramik Paris şehir turunda;Louvre Notre Dame Kilisesi, Opera Binası, Concorde, Vendome ve Trocadero Meydanları, Madeleine Kilisesi, Champs Elysees,Chaillot Sarayı, Eiffel Kulesi, Askeri Akademi, Napolyon’un Mozolesi ve Millet Meclisi Binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
2.GÜN
2. Gün: PARİS (EIFFEL KULESİ & SEINE NEHRi & RESSAMLAR TEPESİ)

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilebilecek olan Eiffel Kulesi, Seine Nehri, Ressamlar Tepesi Turu`na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3. Gün: PARİS (DISNEYLAND TURU)

Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, alışveriş imkanı. Arzu edenler ekstra olarak düzenlenen Disneyland Turu`na veya rehberimiz tarafından tavsiye edilebilecek diğer turlara  katılabilirler. Geceleme otelimizde.

4. Gün: PARİS - İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI)
Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimiz tarafından belirtilecek saatte havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC1134 seferi ile saat 11:35'de Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ve yerel saat ile 17:00'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Seyahate Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile Sabiha Gökçen Havalimanı – Paris Orly Havalimanı –   Sabiha Gökçen Havalimanı ekonomik uçak bileti
 • Paris’de belirtilen kategorideki otellerde 3 gece oda-kahvaltı (3 continental kahvaltı) konaklama
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
 • Panoramik Paris şehir turu
 • Gezigen Turizm  Paris Karşılamalı Türkçe Rehberlik hizmetleri
 • Havaalanı ve Güvenlik Vergisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV dahildir

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti,servis bedeli 150 EURO (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel extraları.
 • Yurt dışı çıkış konut fonu bedeli (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Şehir ve otel vergileri
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  13, 15, 27 Ekim • 09, 24, 25 Kasım • 07, 08, 29, 30 Aralık
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  13.10.20223*** Ve 4**** OTELLER779,00 €929,00 € 779,00 €--
  15.10.20223*** Ve 4**** OTELLER479,00 €629,00 € 479,00 €--
  27.10.20223*** Ve 4**** OTELLER549,00 €699,00 € 549,00 €--
  09.11.20223*** Ve 4**** OTELLER469,00 €619,00 € 469,00 €--
  24.11.20223*** Ve 4**** OTELLER619,00 €769,00 € 619,00 €--
  25.11.20223*** Ve 4**** OTELLER469,00 €619,00 € 469,00 €--
  07.12.20223*** Ve 4**** OTELLER419,00 €569,00 € 419,00 €--
  08.12.20223*** Ve 4**** OTELLER519,00 €669,00 € 519,00 €--
  29.12.20223*** Ve 4**** OTELLER829,00 €979,00 € 829,00 €--
  30.12.20223*** Ve 4**** OTELLER549,00 €699,00 € 549,00 €--

  1.Ek Bilgiler

  GENEL UYARILAR & NOTLAR

  **Fransız Turizm Bakanlığı'na göre 2* ve 3* otellerde klima bulundurma zorunluluğu yoktur. Bu sebeple 3* otellerde klima olmama ihtimali bulunmaktadır.
  **Gerektiği takdirde uçuşlar Atatürk havalimanı olarak değiştirilebilir( en geç 24 saat kala belirtilmek şartı ile).
  **Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları
  Sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
  **Ekstra turların günleri; katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre veya benzeri durumlara göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  **Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısındada geçerlidir.
  **Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
  **Triple odalarda (3 kişilik) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
  **Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır.
  **2 Yıldızlı Otellerde aynı odada çocuk dahi olsa, 3.kişi konaklama imkanı yoktur.
  **Double+Child (2 yetişkin+1 çocuk) odalarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir.
  **Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  **Otellerde genellik check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
  **Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir.
  Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilebilir,
  continental kahvaltı temel olarak çay yada kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler gösterebilmektedir.
  **Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde grup ile havalimanı-otl-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
  **Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa,
  Bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
  **Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
  **Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
  **Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veya Prontotour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
  **Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
  **Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol etmeniz tavsiye edilir.
  **Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda otellerimiz merkeze uzak olarak kullanılacaktır.
  EKSTRA TURLAR
  BRUGGE TURU 145 EURO (02-12 YAŞ 115 EURO)Bu turumuzdaki durağımız, “Kuzeyin Venedik”i olarak bilinen Bruges (Bruj) olacak: Dantelleri, çikolataları ve Venedik’e taş çıkartan kanallarıyla Bruj, ortaçağdan kalma mimarisini bütün savaşlara rağmen çok iyi korumuş durumda. Öyle ki şehri gezerken kendinizi bambaşka bir yüzyılda ve eski zamanlara ait bir masalda hissetmemeniz mümkün değil !.. En güzel waffleları, çikolata, bira ve midyeleri tadabileceğiniz Bruj’de aynı zamanda romantik bir kanal gezisiyle unutulmaz fotoğraflar çekecek, anılarınızda büyük bir yer tutacak bu minik şehrin tadına doyamayacaksınız. Dahil olan hizmetler; Ulaşım + otoban ücreti + Rehberlik **Brugge’de şehir içerisinde rehber eşliğinde anlatılımlı yürüyüş turu da gezimize dahildir.
  EIFFEL KULESİ & SEINE NEHRİ & RESSAMLAR TEPESİ TURU 120 EUR (02-12 YAŞ 60 EUR)Şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ne çıkıyoruz . Burda verilecek serbest zamanınızı kahvenizi yudumlayarak ya da teleskoplarla manzaranın detaylarınıkeşfederek geçirebilirsiniz .Daha sonra , tekne ile Seine Nehri’nde 1 saat 15 dakikalık bir gezintiye başlıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek,rahatlıkla fotograf çekmeye vakit bulacak ve Seine Nehri’nin en güzel köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız . Tekne turu sırasında görülecek yerler arasında ; Amrikan Kilisesi, Millet Meclisi,Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adasi, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı , New York’taki Özgürlük Heykeli’nin sembolik heykeli bulunmaktadır. Son olarak şehrin kuzeyinde en ilgi çeken merkezlerden biri olan Moulin Rouge ‘un bulunduğu Pigalle semtinden geçerek, günümüze halen bohem yaşamın devam ettiği “ Ressamlar Tepesi” adıyla da bilinen Montmartre Tepesi’ne gideceğiz. Burada Tanrı’nın resmedildiği Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra , Ressamlar Tepesi’ndeki yürüyüşümüze başlıyor ve ünlü şarkıcı Dalida’nın evini, Montmarte üzüm bağlarını, St. Denis heykeliyle küçük parkı ve arka sokakları gezerek meydanda alışveriş ve yemek molası veriyoruz. Bu serbest zamanda ressamlarla pazarlık ederek bir portrenizi yaptırabilir ve evinize unutulmaz bir anıyla dönebilirsiniz. ** Eiffel Kulesi’nde ikinci kata çıkılacaktır. Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Eiffel Kule Girişi + Tekne Girişi + Rehberlik
  PARIS BY NIGHT & LIDO SHOW 145 EURO (02-12 YAŞ 65 EURO)Akşam otelden hareketle başlayan bu gece turunda, Paris’in şiirlere ve şarkılara konu olmuş önemli cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini göreceğiz; Opera Binası, Vendome Meydanı, Concorde Meydanı, Eiffel manzaralı Trocadero Meydanı ve son olarak, dünyanın en şık caddesi Champs Elysees. Gecemizi dünyanın en ünlü kabarelerinden biri olan Lido'nun muhteşem showunu, şampanya eşliğinde seyrederek bitiriyoruz. ***Turumuz akşam 22:30’da otelden hareket ile başlayacaktır. Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Show Bileti + Rehberlik (gidiş-dönüş transfer esnasında)
  DISNEYLAND ÇIFT PARK 130 EURO (02-12 YAŞ 100 EURO)Main Street ve 19. yüzyıl Amerikan Kasabaları, serenat yapan berberler, Disney kahramanlarının geçit töreni … Frontierland ' da başı boş bir maden trenine binip maden kuyuları ve yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerek eğlencenin doruklarina ulaşacagiz .Daha sonra teknelerimize binerek muazzam bir kaleyi kuşatan Karayip Korsanlarını izleyeceğiz. Dileyenler zaman makinesi ile zaman içinde bir yolculuk veya yıldız savaşlarına bizzat katılarak ya da uzay gemisine binerek Ay'a kadar ulaşabilecekler … ve daha niceleri … Tabii her şeyin yanında nefis bir çevre dizaynı, unutulmaz fotoğraflar çekebileceğiniz manzaralar ve onlarca alış veriş butiği … Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Rehberlik (gidiş dönüş transfer esnasında, park içerisinde değil) + Park Girişi
  LOUVRE MÜZESİ TURU 95 EURO (02-12 YAŞ 60 EURO)Türkçe konuşan, Ecole du Louvre mezunu sanat tarihçisi rehberimizle dünyanın en önemli sanat koleksiyonlarından birine sahip, kralları konuklamış ve geçmişi ortaçağa kadar uzanan Louvre Sarayını ziyaret ediyoruz … Eski Mısır’dan aslan vücutlu firavun, helenistik çağdan Zafer Tanrıçası Nike & Milo Venüsü, Michelangelo'dan Ölen Köle ve tabii ki Leonardo Vinci 'den Mona Lisa ve nice ünlü eserleri görüyoruz. Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Müze Girişi + Rehberlik Minimum 4 kişi ile yapılır

  2.İptal Şartları

   

  Seyahat Sigortası
  • Vize reddi nedeni ile tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Seyahati engelleyecek akut gelişmiş rahatsızlıklarda /hastalıklarda tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Bagaj kaybı –hasarı ve hırsızlık
  • Turun yarıda kesilmesi (1. Dereceden yakınların vefatı, ani gelişen rahatsızlık nedeni ile ülke’ye geri dönüş)
  Covid İptal Güvence Paketi
  • 30 günün altında Covid pozitif sonucunu bizimle paylaşan her misafirimiz için teminat koruması başlayacaktır.
  • Seyahate 48 saat kala Pozitif durum devam ediyorsa kesintisiz iadesi yapılmaktadır.
  • 48 saate kadar Gezigen Turizm’e pozitif test sunulmaması halinde teminat devre dışı kalacaktır.

  3.Vize Bilgileri