1. Gün: İstanbul-Kahire

Saat 04:30 Havalimanında yetkilimizle buluşma. Gerekli işlemlerin ardından,
Saat 07:25 Türk Havayollarına ait TK 690 sefer sayılı tarifeli uçakla Kahire'ye hareket ediyoruz.
Saat 08:35 Kahire'ye varış. Gerekli işlemlerin ardından Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler, Müze, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii ve Kahire Kalesi Gezisi için hareket ediyoruz. Kahire’ye gelip de görmeden dönmenin olmayacağı yerleri kapsayan bu gezimizde dünyanın en çok merak edilen ve ziyaret edilen tarihi eserlerinden birisi olan Piramitler ve Sfenks Bölgesi (örenyeri bölge giriş ücreti dahildir), sergilediği eserlerle dünyanın en önemli müzelerinden birisi olan Kahire Ulusal Müzesi (giriş ücreti dahil), Osmanlı’nın en ünlü simalarından ve Mısır’a sayısız hizmette bulunan Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii ve Selahaddin Eyyubi Döneminde inşa edilmiş ve 7 yüzyıl boyunca devletin yönetildiği yer olarak hizmet vermiş Kahire Kalesi (giriş ücreti dahildir) göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esansında Mevlana Restoranda alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Nil'de Akşam Yemekli ve Özel Gösterili Tekne Gezisine katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceniz serbest. Konaklama otelimizde.

2. Gün: Kahire (İskenderiye-Tanta)

Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli İskenderiye-Tanta turuna katılabilirler.

3. Gün: Kahire

Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Eski Kahire turuna katılabilirler.

4. Gün: Kahire

Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Kahire'nin Dini ve Kültürel Merkezleri turuna katılabilirler.

5. Gün: Kahire-Aswan

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltı kutularımızın otelden alınmasının ardından havalimanına gidiyoruz. Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından,
Saat 06:30 Egyptair'e ait MS 82 sefer sayılı tarifeli uçakla Aswan'a hareket ediyoruz.
Saat 07:50 Aswan'a varış. Gerekli işlemlerin ardından Nasr Barajı'nı ziyaret ediyoruz. (giriş ücreti dahildir) 1960 yılında yapımına başlanmış ve inşaatı 10 yıl süren baraj Nil Nehri üzerindeki en büyüğüdür. Ardından, Bitmemiş Dikilitaş'ı ziyaret ediyoruz. Firavunlar Döneminde obelisklerin nasıl yapıldığını en ince detayları ile görebildiğimiz bu ilginç yerden sonra gemimize giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Nubian Köyü, Philae Adası ve Tapınağı Filika Gezimize katılabilirler. 
Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.
 

6. Gün: Aswan-(Abu Simbel)-Komombo-Edfu

Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, konaklama gemimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz trafından düzenlenecek ekstra Abu Simbel Tapınağı Gezisi'ne katılabilirler. Gemimiz Edfu'ya doğru yola çıkıyor. Nil üzerinde gemi ile yapacağınız ve Nil Nehri ve Deltasında nefes kesen manzaralar vaat eden bu seyahat kuşkusuz ki yıllar boyunca anılarınızda yer edinecek. Yol üzerinde, Timsah Başlı Tanrı Sobek ve Şahin Başlı Tanrı Horus'a itafen yapılmış Kom Ombo Tapınağını ziyaret ediyoruz. (giriş ücreti dahildir)

7. Gün: Edfu-Luksor

Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, konaklama gemimizde. Sabah saatlerinde Şahin Başlı Tanrı Horus'a itafen inşa edilmiş, Karnak Tapınağından sonra en büyük ve günümüze kadar en iyi korunarak gelebilmiş Edfu Tapınağını ziyaret ediyoruz. (giriş ücreti dahildir)Gemimize dönüşümüzle birlikte Luksor'a doğru Nil Nehir üzerinde yol almaya devam ediyoruz. Varışımızla birlikte, her gelen yeni Firavun'un eklemeler yapmasıyla inşaatı 2 bin yıldan fazla süren, Mısır'da bulunan en büyük ve günümüze kadar en iyi korunarak gelen Karnak Tapınağını ziyaret ediyoruz. (giriş ücreti dahildir) Gezimizin bitimi ile birlikte gemimize dönüyoruz. Dinlenebilmeniz için serbest zaman.

8. Gün: Luksor-Hurghada

Dileyen misafirlerimiz tarafından sabah erken saatlerde ekstra olarak düzenlenecek Balon Gezisine katılabilirler. Gemizde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltarak gemimizden ayrılıyoruz. Günümüze M.Ö. 1400 yılından günümüze kadar gelebilmiş, her hangi bir firavun ya da tanrıya adanmaması ile benzerlerinden ayrışan Luksor Tapınağını ziyaret ediyoruz. (giriş ücreti dahil) Sonrasında M.Ö. 1350 yılından beri dimdik ayakta kalabilmiş 2 dev heykelden oluşan Memnon Anıtlarını görüyoruz. Antik Mısır'ın kadın Firavun'una  itafen yaptırılmış Hatchepsut Tapınağını ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında çok sayıda Firavun mezarına ev sahipliği yapan Krallar Vadisini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Nile Queen Restoranda alıyoruz. . Gezimizin bitimi ile birlikte yaklaşık 300 km'lik bir yolculukla Kızıldeniz'in en ünlü ve en güzel beldelerinden birisi olan Hurghada'ya gidiyoruz. Varışımızla birlikte otelimizde ''geç akşam yemeğimizi'' alıp odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

9. Gün: Hurghada

Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Adası Ulusal Parkı Orange Bay Tekne Turuna katılabilirler. Kahvaltı kutularımız aldıktan ve odalarımızı boşalttıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Gerekli işlemlerin ardından,

10. Gün: Hurghada-İstanbul

Saat 01:30 Türk Havayollarına ait TK 1430 sefer sayılı tarifeli uçakla İstanbul'a hareket ediyoruz.
Saat 05:30 İstanbul'a Hoşgeldiniz. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Seyahate Dahil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul/Kahire, Hurghada/İstanbul hatlarında ekonomi sınıf uçak bileti
- Egyptair tarifeli seferi ile Kahire/Aswan hattında ekonomi sınıf uçak bileti
- Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları
- Hurghada’da 2 gece, Kahire’de 4 gece 5* otellerde ve Nil'de 5* gemide 3 gece olmak üzere toplamda 9 gece konaklama
- Otellerde ve gemide alınacak toplam 9 kahvaltı (2 kez kahvaltı kutusu şeklindedir)
- Kahire'de yerel restoranda alınacak 1 öğle yemeği
- Gemide alınacak 3 öğle yemeği ve 3 akşam yemeği
- Hurghada otelinde alınacak 2 akşam yemeği (1 tanesi ''geç akşam yemeği'' konseptindedir)
- Luksor'da yerel restoranda alınacak 1 öğle yemeği
- Programda detayları belirtilen tüm şehir, müze ve örenyeri gezileri
- Geziler esnasında gerekli yerlerdeki gezilecek olan müze ve örenyeri giriş ücretleri
- Program dahilinde belirtilmiş tüm havalimanı/otel/havalimanı transferleri
- Luksor/Hurghada transferi
- Mısır deneyimi olan  Profesyonel Türkçe Rehberi
- Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler

- Yurtdışı Çıkış Harcı
- Ekstra turlar
- Vize Hizmeti (Sınırda Kapı Vizesi) (50 USD) (Tüm yaş gruplarında bulunan normal/bordo pasaport hamili misafirlerimiz için geçerlidir. Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz ÖDEMEZLER)
- Mısır Sınır Vizesi Güvenlik Soruşturması Hizmeti (175 USD) (Sadece 18-45 arası yaş grubunda bulunan normal pasaport hamili misafirlerimiz vize ücretine ilaveten öderler. Diğer yaş grupları, Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz ÖDEMEZLER. Bu işlem 15-21 gün arası sürebilmektedir. Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamak üzere geziye vakitlice kaydolup pasaportunuzun resimli sayfasını whatsapp üzerinden satış temsilcimize ulaştırmanızı önemle tavsiye ederiz)
- Mısır Yerel Hizmet Bedelleri (Kişi başı 75 USD nakit olarak Mısır'a varışta havalimanında toplanacaktır, gemi bahşişleri dahildir)
- Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
- Seyahat Güvence Paketi: Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır.)
NOT: Seyahat Güvence Paketi fiyatı katıldığınız turun bedeline göre değişiklik göstermektedir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  10, 17 Aralık
  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  10.12.20225***** OTELLER1.219,00 €1.369,00 € 1.219,00 €--
  17.12.20225***** OTELLER1.219,00 €1.369,00 € 1.219,00 €--

  1.Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ NOTLAR: Kampanya paketlerimizin satın alındıktan sonra iptali mümkün değildir. Paket dahilindeki tur ya da turlara katılamamanız durumunda iade yapılmaz. Gezilere yeterli katılım olması gerekir, aksi durumda yerine başka tur önerilir ya da iade işlemi gerçekleştirilir. Çocuk indirimleri 2-12 yaş grubu için uygulanır. 0-2 yaş grubu bebekler uygun olan gezilere ücretsiz katılırlar.

  CORONA İLE İLGİLİ SEYAHAT BİLGİLENDİRMESİ:
  Mısır'a gidişte ve Mısır'dan dönüşte çift doz aşınızı olduysanız ve son dozun üzerinden en az 15 gün süre geçtiyse PCR Testi gerekmemektedir. Aşılarınız tamam değilse hem gidişte hem de dönüşte Negatif Sonuçlu PCR Testi gösterme mecburiyeti bulunmaktadır. 12 Yaşında küçük çocuklardan PCR Testi istenmemektedir.

   
  SÜPER FIRSAT PAKETİ (Yetişkin Kişi Başı Kazancınız: 146 USD)
  BALON HARİÇ TÜM TURLAR DAHİL; Yetişkin 499 USD, Çocuk: 399 USD
  NOT: Bu paketi alan misafirlerimiz Luksor Balon Turuna katılırlarsa yetişkin ve çocuk fiyatları üzerinden kişi başı 25 USD indirim kazanırlar.
   
  EKSTRA TURLAR ve LİSTE FİYATLARI:

  İskenderiye-Tanta Turu (Tam Gün Öğle Yemekli)
  Otelimizden hareket ediyoruz. İlk önce, Kahire’ye 220 km mesafede bulunan, Mısır’ın Kahire’den sonra en kalabalık şehri olan İskenderiye’ye gidiyoruz. Çok sayıda tarihi ve doğal güzelliği barındıran bu şehirde; Kayıtbay Kalesi (giriş ücreti dahil), Montazah Kraliyet Sarayı, İskenderiye Stadyumu, Kordon Bölgesi, Pompei Sütunları, Greko Romen Müzesi, Kraliyet Mücevherleri Müzesi, Ulusal Okyanus ve Balıkçılık Müzesi, İskenderiye Kütüphanesi , Attarine Camii, Mursi Camii, Amfi Tiyatro ve öğle namazı için serbest zaman vereceğimiz Abul Abbas Camii gibi yerler görülecek yerlerden bazılarıdır. Öğle yemeğimizi Mısır’ın en ünlü deniz ürünleri restoranlarından birisi olan The Fish Market’ta alacağız. İskenderiye gezimizin ardından, yaklaşık 135 km’lik bir yolculukla Mısır’ın en önemli İslami eserlerinden bazılarının bulunduğu Tanta’ya gidiyoruz. Burada Kuzey Afrika Sufi Şeyhlerinin en ünlüsü Seyit el Bedevi’ye ait Türbesinin de bulunduğu Medrese’yi ziyaret ediyoruz. Burayı da gezdikten sonra, yaklaşık 100 km’lik bir yolculukla Kahire’ye dönüyoruz.
  Yetişkin Ücret: 125 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 85 USD

  Eski Kahire Turu (Tam Günlük Öğle Yemekli)
  Gezimizde; Kahire Kuzey Kapıları, Al Hakim Camii, El Sehiani Malikanesi (12. Yy), Khan el Khalil-i Çarşısı, El Hussein Camii (Hz Muhammed’in torunu), El Azher Camii (Fatimi Dönemi), Kalaoun Medresesi ve Türbesi, El Ezher Üniversitesi, Sultan İnal Hamamı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Bu güzel turumuz Nil üzerinde geleneksel filikalarla yapacağımız Tekne Turumuz ile taçlanacak. Keyifli gezimizde teknede içecek, meyve ve diğer atıştırmalıklar ikramımızdır. Öğle yemeğimizi tur esnasında Kahire’nin Nobel Ödüllü Yazarı Nagip Mahfouz ile aynı adı taşıyan Restoranda alıyoruz.
  Yetişkin Ücret: 125 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 90 USD
  Kahire'nin Dini ve Kültürel Merkezleri (Tam Günlük Öğle Yemekli)
  Uyandırma ve kahvaltının ardından Tam Günlük Kültürel ve Dini Merkezler Turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Eski Kahire Bölgesi (El Mueza Bölgesi giriş ücreti dahil) Asılı Kilise, Hz İsa Mağarası (Abu Serga), Ben Ezra Sinegog’u (Suriye Kilisesi), Aziz George Katedrali, Sahabe Amr Bin el Aas Camii  (oğlu Mohammed Ibn Abu Bakr Türbesi), Hz. Zeynep Camii (Hz. Muhammed’in torunu), ile tüm dünyada ses getirmiş, mumyaların ve diğer birçok eserin sergilendiği Medeniyet Müzesi  (giriş ücreti dahil) ve İslami Sanat Eserleri Müzesi (giriş ücreti dahil) göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Öğle yemeğimizi tur esnasında Al Saraya Restoranda alacağız. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

  Yetişkin Ücret: 120 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 80 USD

  Philae Adası ve Tapınağı, Nubya Köyü Nil’de Filika Turu (Yarım Gün)
  Nil’in içinden geçtiği büyüleyici Aswan’ın en güzel ve en özel yerlerini gezeceğimiz bu turumuzda Nil üzerinde otantik ahşap ve yelkenli teknemizle ve motorbotlarla hafızalarınıza kazınacak bir gezi gerçekleştireceğiz. Öncelikle, Nasr Barajı inşası sebebi ile sular altında kalma tehlikesi dolayısıyla UNNESCO projesi kapsamında yerinde sökülerek orijinaline uygun olarak bir adaya taşınan Philae Tapınağını ziyaret ediyoruz. Ardından, bölgensin en eski halklarından birisi olarak kabul edilen, kendilerine has dilleri ve renkli kültürleri olan Nubyalılara ait bir köye giderek burada öğle yemeğimizi alıyor, yerli halka kaynaşıyoruz. Nil üzerinde Aswan’ın harika coğrafyasın güzel bir gezinti ile gezimiz sona eriyor.
  Yetişkin Ücret: 80 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 55 USD
  Abu Simbel Turu (Yarım Gün)
  Otelimizden erken saatlerde hareket ederek yaklaşık 60 km’lik bir yolculukla bir mimari şahaser olan Abu Simbel’e gidiyoruz. Dünyanın en çok merak edilen ve ilgi gören tarihi eserlerden birisi olan Abu Simbel’de bulunan tapınaklar UNESCO ve Mısır Hükümeti işbirliği ile Nasr Barajı inşaatı sırasında sular altında kalmamaları için parça parça kesilerek yeni yerlerinde orijinallerine uygun şekilde yeniden inşa edilmiştir. Burada Ramses II’ye ait Büyük Tapınak ve Hathor Tapınaklarını gezeceğiz. Turumuzun bitimi ile birlikte gemimize transfer.
  Yetişkin Ücret: 125 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 90 USD
  Balonla Luksor Turu
  Çöl, Nil, binlerce yıllık tapınaklar ve muhteşem gün doğumu. Tüm bunları sıcak hava balonları ile göğe yükselerek görmek hayatınızın en unutulmaz hatırası olabilir.
  Yetişkin Ücret: 125 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 100 USD
  Giftun Adası Ulusal Parkı Orange Bay Tekne Gezisi (Tam Günlük Öğle Yemekli)
  Kızıldeniz'in en güzel adalarından birisi olan Giftun, sualtındaki hazinelerini ve diğer doğal güzelliklerini kaybetmesin diye günümüzde Ulusal Rerzerv Alanı olarak korunmaktadır. Tam günlük tekne gezimizde adanın tüm güzelliklerinden sonuna dek yararlanabilirsiniz. Limitli alkolsüz içecekler ve öğle yemeği teknemizde servis edilecektir. Dileyen misafirlerimiz rehberimize önceden haber vermek koşuluyla ve esktra ücret karşılığında scuba dalış yapabilirler. Şezlong ve şemsiye ücreti, Ulusal Park giriş ücreti fiyata dahildir.  
  Yetişkin Ücret: 70 USD
  Çocuk 2-12 Yaş Ücret: 50 USD
  Dalış Ücreti: 40 USD

  ÖNEMLİ NOTLAR: Kampanya paketlerimizin satın alındıktan sonra iptali mümkün değildir. Paket dahilindeki tur ya da turlara katılamamanız durumunda iade yapılmaz. Gezilere yeterli katılım olması gerekir, aksi durumda yerine başka tur önerilir ya da iade işlemi gerçekleştirilir. Çocuk indirimleri 2-12 yaş grubu için uygulanır. 0-2 yaş grubu bebekler uygun olan gezilere ücretsiz katılırlar.

  2.İptal Şartları

  Seyahat Sigortası
  • Vize reddi nedeni ile tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Seyahati engelleyecek akut gelişmiş rahatsızlıklarda /hastalıklarda tur iptali (%20 muafiyet ile)
  • Bagaj kaybı –hasarı ve hırsızlık
  • Turun yarıda kesilmesi (1. Dereceden yakınların vefatı, ani gelişen rahatsızlık nedeni ile ülke’ye geri dönüş)
  Covid İptal Güvence Paketi
  • 30 günün altında Covid pozitif sonucunu bizimle paylaşan her misafirimiz için teminat koruması başlayacaktır.
  • Seyahate 48 saat kala Pozitif durum devam ediyorsa kesintisiz iadesi yapılmaktadır.
  • 48 saate kadar Gezigen Turizm'e pozitif test sunulmaması halinde teminat devre dışı kalacaktır.

  3.Vize Bilgileri